НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ФЕРМЕР-БЛОГЕР РЯТУЄ КОРІВ ВІД СКОТОБІЙНІ

2021-08-02 10:29

Рятує корів зі скотобійні, знімає блог та планує створити кріобанк етнічних українських корів. Ветеринар та в минулому топменеджер агрохолдингів Михайло Травецький понад рік займається тваринництвом на власній фермі неподалік Прилук.

Чоловік розповідає, що справжня українська порода корів зникає, саме тому планує її зберегти.

Як саме, розповідає Суспільне Чернігів.

У селі Красляни, неподалік Прилук 42-річний ветеринар та підприємець понад рік розвиває тваринництво на власній фермі. Все, чим займається, знімає на камеру для відеоблогу.

«Я – той самий лікар Айболить, який рятує всіх тварин. Якось так склалися обставини, що в мене з’явилася ця фермочка, рівно рік, я уже на ній хазяйную, починав я з неї із 5-ти корів, сьогодні у мене вже тут 19 корів. Плюс молодняк, у мене 5 бичків і 4 телички, оце виходить у мене сьогодні 28 голів і я не зупиняюся на цьому», – розказує Михайло Травецький.

Чоловік розповідає, 90% корів забрав зі скотовоза, який їхав на м’ясокомбінат.

Сам Михайло родом із Дніпропетровщини, перед тим, як потрапити в село Красляни та створити власну ферму, переїжджав 12 разів.

Михайло – ветеринар в п’ятому поколінні. З його слів, ця професія в нього вже на рівні генів і ДНК.

Щоби краще вивчити тваринництво, Михайло 5 років працював на фермерських господарствах у Великій Британії, та все-таки вирішив повернутися додому.10 років працював в агрохолдингах в Україні.

Тепер чоловік в пошуках корів справжньої української породи.

Михайло каже, що найсмачніше молоко – від наших українських корів.

«Я кинувся і вирішив привести на ферму українські породи. Як виявилося, а цих корів у нас фактично уже немає. І проблема в тому, що ми втрачаємо генетику».

Найціннішою у своєму стаді вважає сіру українську породу. Чотири телички, одного бичка і корову Марфу Михайло привіз з Асканії Нової.

Михайло планує створити кріобанк етнічних українських корів. І відродити генетику 50-х та 70-х років у тваринництві.

«Я знайшов сперму найкращих биків 70-тих років сірої української породи, вони вже в мене в сосуді Дюьара на фермі. Я буду робити сурогатне материнство для того, щоб підживити ембріони і щоб вони народили. Це буде через 3, через 5, але в мене буде ось тут стояти стадо сірих українських, які будуть давати особливе молоко. Єдина у світі корова, яка дає чарівне молоко».

Суспільне Чернігів

 

Інші новини:


В’ячеслав Летута: «У Чернігова є шанс стати №1 в Україні»

Наш сьогоднішній співрозмовник – успішний чернігівський підприємець, співзасновник компанії Platinum. Пан В’ячеслав – депутат Чернігівської міської ради, представник ПП «Рідний дім», член постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

2021-09-24 10:41