Ярослав Гіріч: «Ми зробимо тут гарно!»

2021-08-02 09:09

Генеральний директор компанії «Еко Комфорт Груп» Ярослав Гіріч – людина не публічна. Уникає журналістів, не світиться на телеекранах. Тож коли він раптом погодився на інтерв’ю, гріх було не скористатися цією можливістю і не поговорити з людиною, яка будує сьогодні найцікавіші житлові об’єкти Чернігова.

– Ярославе, ваші бізнеси в більшості були і є пов’язаними з екологічними проєктами. І раптом ви стали забудовником. Чому?

– Компанія «Еко Комфорт Груп» створена в 2017 році. Чесно скажу, тоді навіть і не думав, що згодом вона стане будівельною. Просто під одним дахом, так би мовити, були об’єднані різні підприємства. В основному, дійсно, екологічного спрямування, тож і назва відповідна – «Еко Комфорт Груп».  Згодом отримали ліцензію на будівництво. Розпочинали з ремонтно-будівельних робіт – виконували замовлення Міноборони, співпрацювали з Міністерством охорони здоров’я, виконували держзамовлення. Але розуміли, що потрібно розширювати спектр наших послуг. І тепер базовою спеціалізацією компанії є будівництво і реалізація житла поліпшеного типу. Тобто пазл, що мимоволі був закладений у назві, склався: житло, що ми будуємо, екологічне і дійсно дуже комфортне.

– Яким був перший житловий об’єкт?

– ЖК «Європейський двір». Хмельницька компанія, яка його будувала, опинилася на межі банкрутства, тож будівництво мало всі шанси стати довгобудом без перспектив. Ми викупили і компанію, і сам об’єкт. Додатково інвестували 25 млн грн, побудували підстанцію на 3 МВт, провели всі мережі, облагородили територію і здали 10-поверховий будинок на вулиці Любецькій, 106 в експлуатацію. Це був вдалий старт, який і дав подальший поштовх розвитку «Еко Комфорт Груп» саме як будівельної компанії.

– Як вважаєте, рівень житла, що нині будується в Чернігові, високий?

– Ні, тому потрібно піднімати його планку на новий якісний рівень. На жаль, у місті дуже мало реалізується сучасних житлових проєктів, досі багато будують по-старому. Це стосується планування, оздоблення, благоустрою навколишньої території тощо.

– А «Еко Комфорт Груп» зможе розірвати шаблони?

– Впевнений, що так. Адже ми працюємо лише з кращими проєктантами, які мають у своєму доробку чимало реалізованих сучасних проєктів, у тому числі, й за кордоном. В основному, це кияни і львів’яни. Так, проєктне бюро «Майстерня Комфорту» зі Львова має дуже сучасний, креативний підхід до справи планування внутрішнього і зовнішнього просторів. На наше замовлення вони розробили ряд цікавих проєктів, що вже незабаром почнуть втілюватися в життя в Чернігові.

– Що це за проєкти? Думаю, чернігівцям буде цікаво дізнатися.

– Це житловий комплекс в мікрорайоні «Градецькій» і апартаменти біля «МакДональдсу».

При будівництві цих об’єктів будуть застосовані сучасні технології, різні «фішки», яких ще не було в Чернігові або їх дуже мало. Наприклад, сад або басейн на даху, пентхаузи з окремими територіями для кожної квартири тощо.

Сподіваюся, що будівництво першого в Чернігові 16-поверхового комплексу апартаментів розпочнеться вже незабаром. У широкому розумінні, апартаменти вважаються нежитловою нерухомістю, але вони повністю пристосовані для проживання. Плюси цієї нерухомості в тому, що це більше об’єкти комерційного сегмента. Проте їх можна використовувати і як житло, і здавати в оренду, отримуючи прибуток. Адже дуже зручно, що тут, під одним дахом, будуть фітнес-клуб, салон краси, конференц-зал, кафе, підземний паркінг… Тобто, фактично можна організувати робочий день, не залишаючи територію апартаментів. За великим рахунком, це житло бізнес-класу. І хоча ціна на нього буде трохи вищою за середню, проте площі апартаментів – невеликі (найменші, наприклад, матимуть близько 30 кв. м), тож у цілому сума буде цілком підйомною.

На останньому поверсі буде чотири відокремлених пентхаузи, і вже є люди, які готові інвестувати в це житло.

У мікрорайоні «Градецький» на місці приватного сектора з’явиться багатоповерховий житловий комплекс із чотирьох башт – від 16-ти до 25 поверхів. Плануються  двоповерховий підземний паркінг, торговий центр, на даху найнижчої башти – відкритий басейн. Чотири черги будівництва вводитимуться в експлуатацію протягом 5 років, а стартувати воно має вже восени цього року. Житло в цьому ЖК буде в середньому ціновому сегменті.

– А найбільш дороговартісні квартири – де?

– У ЖК «Єлецький». Це – житло сегменту «люкс». І я впевнено кажу, що подібного в Чернігові ще не будували. Ось якраз там буде багато «фішок», під які пишуться навіть спеціальні програми для смартфонів. Ми готові до впровадження надсучасних технологій «розумного» будинку. Чи готові до цього споживачі? Побачимо, це наші ризики, в які ми вкладаємо кошти. До речі, наш додаток «Консьєрж-сервіс» буде доступний усім нашим клієнтам – і тим, хто купує житло економ-класу, і хто купує елітну нерухомість.

– Девіз вашої компанії – «Ваші мрії, наша реалізація». Про що мріють ваші клієнти?

– Мабуть, про комфортне і якісне житло. І ми це втілюємо в життя.

– А як виглядає житло мрії особисто для вас?

– Я прихильник багатоповерхової забудови. Й ідеальне житло в моєму розумінні, це – пентхауз. Щоб був свій «двір» на даху, без сусідів, із терасою, зоною відпочинку і мангалом.

– Що вам подобається в будівельному бізнесі?

– Спостерігати, як із проєкта народжується його реалізація. Будівельний бізнес – важкий, часто невисокорентабельний, але дуже захоплюючий. Адже це – диво, коли ти бачиш будинок, збудований твоїми коштами, силами, і знаєш, що він залишиться після тебе в історії на десятиліття. Дуже хочу втілити якнайбільше цікавих і неординарних проєктів. Це – круто!

– Як планується робочий день генерального директора? Окрім функцій менеджера і керівника, які практичні завдання вирішуєте на постійній основі?

– Як акціонер компанії й управляючий партнер займаюся стратегією розвитку, погодженням проєктів, викупом, бюджетом тощо. Мій робочий день починається дуже рано, я сплю лише 4-5 годин. Оскільки маю ще кілька бізнесів, котрі потребують моєї уваги, можу приймати рішення онлайн. Але я на зв’язку постійно і цілодобово.

– У вас великий колектив?

– Близько 400 осіб, причому управляючого персоналу лише десь десята частина. В кожного своя зона відповідальності і робота за напрямками.

– Чого ви очікуєте в майбутньому? Які завдання ставите для себе і своєї компанії?

– Максимальний розвиток. Наразі працюємо над тим, щоб вийти за кордон – на європейський ринок, а також охопити якнайбільше регіонів України. Наше завдання – зробити і тут все красиво!

– Ярославе, зустрічаємося незадовго до вже і вашого професійного свята. Що побажаєте собі і колегам?

– Здоров’я, стабільності, креативних ідей, творчих знахідок, реалізації нових і цікавих проєктів!

Алла ПРИМА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21