У Семенівці пропонують встановити пам’ятник семенівським чоботам

2021-07-30 08:34

Відповідний допис зроблений у ФБ-спільноті Welcome to Semenivka.

В ньому йдеться проте, що Семенівка споконвіку славилася своїми шевцями, які виготовляли гарні чоботи. Про розвиток взуттєвого виробництва в нашому містечку з кінця XVIII століття до наших днів, зокрема і про першу взуттєву фабрику та театр, розповідається в «Ілюстрованій історії Семенівського краю». 

Її автор – краєзнавець Едуард Асмаковський пише у фотокнизі: «Хотілося, щоб у міському парку на місці, де знаходилася перша взуттєва фабрика, у майбутньому постав символічний пам’ятник семенівським чоботам. Ідею автора книги підтримали земляки з Києва, а уродженець с. Жадове, відомий скульптор Віктор Липовка вже навіть виготовив макет (на фото)». 

Це має бути своєрідний громадський проєкт, який об’єднає багатьох небайдужих людей. У разі успішної реалізації, пам’ятник семенівським чоботам став би однією з «родзинок» рідного краю.

В коментарях дописувачі підтримують ідею, зазначаючи, що вона дуже доречна і гарна.

 

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57