Адреналін і драйв «Enduro Cup of Ukraine»

2021-07-30 08:22

Цими вихідними на Чернігівщині, поблизу Старого Білоусу, відбувся ІІ етап «Enduro Cup of Ukraine». Захід для прихильників дисципліни мотоспорту, в якій змагання тривають на дорогах із різним покриттям, пересічною місцевістю з дотриманням заданого графіку руху на великі відстані. Змагання відбувалися по замкненому колу на досить складній місцевості з різними штучними та природними перешкодами протягом двох днів. На трасі зустрілися професіонали та новачки з усієї України.

За перемогу і головний грошовий приз у 8000 гривень від «Чернігівської індустріальної молочної компанії» боролося близько 30 учасників. У всіх присутніх залишилися незабутні враження та яскраві знімки від такого захопливого дійства.

«Enduro Cup of Ukraine» (кубок України з ендуро) проходить на Чернігівщині вперше. І нам випала честь провести два етапи цього масштабного дійства. Перший етап відбувся в Умані, другий — поблизу Старого Білоусу, третій триватиме в Новгороді-Сіверському. Фінал також відбудеться в Умані. Організатори заходу — Петро Тарасенко, Євгеній Бурико, Сергій Горовенко.
— Це вперше ми вирішили провести чемпіонат такого рівня у себе вдома. За кубок змагаються і новачки, і середній клас, і професіонали. До нас приїхали учасники з Харкова, Запоріжжя, Києва, Умані, Глухова, Шостки, Новгорода-Сіверського, Білої Церкви. З різних населених пунктів України, що розташовані в радіусі 500-600 кілометрів. Переможці визначатимуться у трьох категоріях — «GOLD», «SILVER», «BRONZ». У кожній із них є І, ІІ, ІІІ, ІV і V місце. Заохочувальні призи отримають і наші учасниці прекрасної статі. Вони долали трасу на рівні з чоловіками. На жаль, нічого не виграли, бо це насправді дуже складно, але дівчата отримали гарний досвід, — розповідає Петро Тарасенко.

Головна нагорода — кубок за І місце у класі «GOLD», медаль, подарунки, сертифікати від спонсорів та грошовий приз від аграрної компанії «ІМК» у сумі 8000 гривень. За ІІ місце в цьому класі учасник отримає 5000 гривень, за ІІІ — 3000 гривень.
Допомогти в організації ІІ етапу «Enduro Cup of Ukraine» відгукнулося дуже багато спонсорів, серед яких ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК) і депутат Чернігівської обласної ради від політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Леонід Петров.

— Це круто, коли на території громади відбуваються такі цікаві заходи. Ми з радістю підтримуємо активний і спортивний відпочинок. Неодноразово долучалися до проведення різних спортивних змагань, днів села, цікавих турнірів і в подальшому продовжимо працювати в цьому напрямку. Нещодавно «Чернігівська індустріальна молочна компанія» підтримала обласну спартакіаду серед сільських, селищних територіальних громад, що відбулася на Чернігівському стадіоні «Юність». Буквально вчора ми були на святі села Пльохів. Тепер наша компанія є одним зі спонсорів «Enduro Cup of Ukraine». Ми вручатимемо переможцю грошовий сертифікат на 8000 гривень. Нам приємно долучитися до життя громад, де працює наше підприємство, — каже Ігор Друзь, директор відділення №1 ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК).

— Ми дуже раді, що сьогодні на території Старобілоуського старостинського округу, поблизу Старого Білоусу, відбуваються популярні змагання на витривалість «Enduro Cup of Ukraine». Ініціатор змагань у себе вдома — Петро Тарасенко. Разом із однодумцями він доклав чимало зусиль для того, щоби на цьому місті розробити спеціальну трасу для мотоциклістів. Вона так і називається «петротраса». Раніше на цьому бездоріжжі мотокросом займалися лише хлопці зі Старого Білоусу та Чернігова. Кілька років поспіль вони проводили лише невеликі змагання. Тепер сюди приїздять як любителі, так і професіонали високого рівня. Цьогоріч до заходу долучилася і наша Новобілоуська громада. Ми разом об’їхали підприємців, які працюють на території ОТГ, залучилися їхньою спонсорською підтримкою. У майбутньому плануємо проводити подібні змагання щороку, аби цей захід став нашим своєрідним брендом, — говорить Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров.

За словами майстра спорту України з мотоспорту Євгенія Бурика, ІІ етап «Enduro Cup of Ukraine» відбувся на високому рівні. Петро Тарасенко гарно підготував трасу та прослідкував за організаційними моментами. Прикро лише, що на змагання приїхало мало людей.

— Ми готувалися зустріти близько ста учасників, а приїхало осіб тридцять. Але в цілому другий етап «Enduro Cup of Ukraine» минув успішно. Всі учасники задоволені. Траса дуже складна, але водночас і цікава. Пішки пройти її нереально. Я теж брав участь у цих змаганнях. Норму не виконав, бо мене підвів мотоцикл. Пів траси я тягнув свій байк на собі. Ці змагання унікальні тим, що професійним гонщикам неможливо було прорахувати послідовність кроків, щоб отримати перемогу. Іншими словами, і професіонали, й новачки були в рівних умовах. Ті, хто наїздив шість кіл, увійшли до класу «GOLD», п’ять кіл — до класу «SILVER», три-чотири кола — до класу «BRONZ». Хлопці, які проїхали менше трьох кіл нагороджуються медалями за участь, — каже Євгеній.

Рови, круті підйоми, спуски, повороти, колоди, дерева, канави. Довжина траси у вигляді кола — близько 15 кілометрів. А таких кіл треба проїхати якомога більше, аби бути ближчим до перемоги. Витримати 5-годинну гонку під силу лише найсильнішим. І найкращим у цьому плані виявився учасник із міста Умань Черкаської області Сергій Горовенко. Він проїхав сім кіл і здобув головний приз — кубок за І місце у класі «GOLD» та 8000 гривень.

Мотоспортом Сергій займається четвертий рік. Більше півроку виступає у класі професіоналів. Спочатку чоловік цікавився велосипедами, а потім його хобі перейшло на мотоцикли. Сергій каже, що їзда на мотоциклі знімає стрес та дає гарну фізичну підготовку. А ще на таких змаганнях завжди можна зустріти чудову компанію веселих друзів-спортсменів.

— Дуже класна траса, з великою кількістю перешкод. Такого ще не було, щоб я їхав п’ять годин поспіль. Це мій перший досвід і особистий рекорд. До цього я їздив максимум чотири години, але два дні поспіль. Як показала практика, найцікавішими були останні 45 хвилин. Коли вже навіть судоми перестали брати. Траса дуже насичена — море поворотів, море підйомів, спусків, пеньків, колод. Це просто бомба. Все було дуже яскраво і круто. Певен, що всі відчули драйв та адреналін. Таких крутих тусовок і стільки класних людей на одній хвилі, як тут, більше ніде не знайдеш. Я дуже радий, що отримав перше місце і головний приз у 8000 гривень. Виграш планую витратити на відпочинок, — ділиться враженнями Сергій Горовенко.

Переможець змагань подякував спонсорам за підтримку та популяризацію мотоспорту. І висловив сподівання, що з кожним роком прихильників цього виду спорту ставатиме дедалі більше. Зокрема, Петро Тарасенко у майбутньому хоче відкрити у громаді мотогурток для молоді та дорослих. За власні кошти придбати два мотоцикли, щоб незалежно від того, є у людини техніка чи нема, можна було навчитися їздити на байках і брати участь у подібних змаганнях.

Валентина НАУМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42