Магія часу від Оксани Долгової

2021-07-30 07:01

Чому важливо завершувати справи? Як правильно ставити перед собою мету й цілеспрямовано йти до її втілення? Як керівникові навчитися управляти своїм часом, планувати його і делегувати повноваження підлеглим?

Це тільки кілька завдань із чималого переліку, котрі вчилися вирішувати бізнес-леді під час бізнес-бранчу «Як зробити ривок у бізнесі. 13 інструментів для успішної керівниці». Його для чернігівських підприємиць організувала Чернігівська регіональна торгово-промислова палата в межах ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується ЄС та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Головний спікер заходу – Оксана Долгова, сертифікована тренерка компанії BogushTime, спеціаліст у досягненні поставлених цілей. Вона спеціалізується на проведенні тренінгів із управління часом, делегуванням і організацію особистого і робочого часу.
Розпочався тренінг із простого завдання: потрібно було написати всі свої задачі на день, а потім на іншій половині аркуша – цілі, й знайти зв’язок між ними. Ось тут у багатьох учасників заходу й настало «прозріння»: виявляється, що більшість із виконуваних ними задач не мали нічого спільного з цілями, а для досягнення більшості цілей нічого не робиться.

Тож чи варто дивуватися, що все валиться з рук, немає енергії, чому постійно переслідує відчуття «білки в колесі», чому нічого не встигаєш?

Не варто, каже Оксана Долгова, і далі розповідає про «секретні» інструменти, якими може оволодіти кожна людина – будь-то управлінець, керівник чи навіть мама в декреті, – щоб вільно керувати своїм часом, а значить, управляти змінами в своєму житті, наповнювати його щастям та енергією.

Що робити

Планувати свій день. Варто виписати свої завдання і вирішити, котре з них веде до якої мети. А якщо не веде? І що буде, якщо ви його не виконаєте? Нічого? То викресліть завдання, і у вас з’явиться вільний час.

До речі, сон і харчування – це також завдання. Тому що їх треба зробити. А навіщо? Для досягнення цілі!

Рахувати час на виконання завдань, навіть на сон, на їжу, на друзів, на родину. Адже цікаво дізнатися, куди спливає час? І якщо ви побачите, що на сон його зовсім не залишається, то тепер, розписавши свій день, ви можете це змінити так, як треба вам.
Передбачити час на форс-мажори. Наприклад, затори на дорозі, несподівану зустріч, поломку автівки… Якщо «оцифрувати» форс-мажор, ви будете до нього готові.

Підбивати підсумки дня: що зробили, що не зробили і чому? Завдання на майбутнє потрібно писати не просто на завтра, а саме на той день, коли справді будете готові їх виконувати. Щоб не створювати собі прокрастинацію. Це не хвороба, але певний психологічний стан, в який «заганяє» себе людина, якщо заплановане відкладається «на потім». Звісно, такий стан забирає енергію і, як результат, часто людина може закінчити депресією. Тож варто виважено підходити до планування своїх завдань.
Навчитися делегувати частину завдань. Цей принцип правильний і для родини, і для роботи. Вдома щось можуть виконати чоловік або діти, в компанії – підлеглі. Делегувати пора, коли рук не вистачає.

Розподіляти завдання правильно, визначаючи стратегічні й тактичні. Якщо завдань виявилося занадто багато, а часу не вистачає – переносити завдання на завтра. Якщо форс-мажор не трапився, можна виконати завдання з завтрашнього дня.

Створити список цілей, мінімум на рік, а ще краще – на 10 років. Цілі мають бути абсолютно різні, включаючи особисті, сімейні, робочі, хобі тощо. Метою цього є гармонізація життя. Адже коли людина успішна тільки в одному напрямку, це не робить її щасливою.

Пов’язувати між собою цілі і завдання. Іншими словами, кожна задача має вести до досягнення цілей (пам’ятаєте завдання на початку тренінгу?). Інакше немає сенсу її виконувати. Тому що наші цілі – це база для прийняття будь-якого рішення у нашому житті.

Регулярно робити аналіз над помилками. І коли щось «не працює», корегувати свої дії.

Такі прості рецепти працюють за однієї умови – якщо їх застосовувати щодня.

І тоді час працюватиме на вас, а не проти вас, наголошує Оксана Долгова.

БЛІЦ-ТАЙМ ДЛЯ ОКСАНИ ДОЛГОВОЇ

– Бути щасливим – це як?

– Гарне запитання. Бути щасливим – це чітко розуміти, чого ти хочеш і знати, як ти це отримаєш. При цьому розуміти, що є кілька шляхів для досягнення. Надзвичайно важливо, щоб ці знання і ці бажання були в різних напрямках життя. Не варто намагатися бути успішним лише в бізнесі або бути лише мамою чи дружиною. Важливо гармонійно себе реалізовувати в усіх напрямках.

– Ви знаходите для себе особистий час?

– Обов’язково! Адже як я можу вчити людей тому, чого сама не роблю? І для себе, й окремо для дитини, і для чоловіка. Іноді – для них разом. У мене 12-річна донька, це вже пубертатний період, тож їй потрібно приділяти особливу увагу – поговорити, організувати дівич-вечір, поділитися секретами… Тому кожен із членів моєї родини має частину мого ресурсу, і я від цього отримую задоволення.

– Як ви піклуєтеся про себе?

– Я рано прокидаюся, займаюся йогою, роблю медитацію. Отримую кайф від того, як прокидається моя донька. Намагаюся 6 годин на тиждень навчатися. Хоча, зізнаюся, це не завжди вдається. Тобто я піклуюся про свій духовний розвиток, свій емоційний стан, своє тіло. Дотримуюся спеціальної системи харчування, яка дуже заряджає мене енергією, і я радо нею ділюся. Адже моя місія – робити сильних людей щасливими. Від цього щасливою стаю і я.

– Як вважаєте, цілі, котрі ви ставили сьогодні перед собою і перед аудиторією, досягнуті?

– Так! Я навіть побачила в якийсь момент, що мої слухачки почали «заходити» в свої проблеми. Я не боюся жорстко акцентувати на них, хоча інколи це й буває болісно. Але дає сильний поштовх для руху вперед. Ми сьогодні якраз говорили про інструменти, які дають такий поштовх. Для мене дуже важливо не просто прочитати лекцію, а побачити результати своєї роботи. І я щаслива від того, що учасниці почали розуміти свої уразливі місця і відчувати хворобливі точки. А я давала вирішення цього.

– Ваші побажання учасницям заходу?

– Ми отримуємо багато інформації, але не всю її засвоюємо. Якщо я чогось дуже сильно хочу і це в мене не виходить, я зроблю все для того, аби потім не шкодувати, що я якийсь шанс не використала. Якщо використані всі можливості, а мета не досягнута, йду в іншому напрямку. Сьогодні я була для учасниць ресурсом і джерелом знань, підтвердженням чи спростуванням правильності їхнього шляху. Вірю, що вони змогли взяти від заходу максимум, бажаю, щоб вони вчилися формувати свої цілі й використовували для їхнього досягнення всі шанси.

ЧИ ДОСЯГЛИ УЧАСНИЦІ БІЗНЕС-БРАНЧУ ПОСТАВЛЕНИХ ЦІЛЕЙ, ВЗЯВШИ В НЬОМУ УЧАСТЬ?

Лариса Циган, віце-президент Чернігівської РТПП:

– Нашою основною метою було організувати спілкування з тренером, щоб імплементувати її знання на наші проблеми і знайти рішення, аби жінка-підприємниця могла поєднати на перший погляд несумісне. Вважаю, це зробити вдалося. Спілкування вийшло цікавим, учасниці отримали відповіді на свої запитання і зрозуміли, що планування – це важливо.

Світлана Пузан, власниця мережі бутиків «Kristal»:

– Я отримала відповіді на ті запитання, що мене цікавили. Але я отримала ще й багато загальної інформації, наприклад, як планувати й управляти своїм часом. Виявляється, це реально! Потрібно ставити правильні цілі, завдання, необхідно навчитися делегувати свої повноваження і не боятися робити це. Адже керівник не може сам охопити неосяжне. Тож дуже вдячна Оксані Долговій за навчання, вона відмінний коучер і бізнес-тренер. Буду з цікавістю чекати на наступні зустрічі.

Олена Пекуровська, директорка ПрАТ «Чернігів­побутрадіотехніка», голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини»:

– Сьогодні я отримала можливість структурувати свої знання і покращити їх. Мені дуже сподобалася подача матеріалу, розбір – що таке ціль, а що таке завдання… Для того, аби, перш за все, розібратися в собі і планувати все. Наприкінці зустрічі ми виконували певні завдання із запитаннями і відповідями, і в цьому є такий елемент несподіванки, адже ти не очікуєш, що запитають і як відповідати. Це завжди жваве спілкування, котре, як на мене, найцікавіше.

Ганна Пушкар, власниця студії дитячого розвитку та англійської мови «РозУмка», перша заступниця голови ГО «Спілка жінок Чернігівщини»:

– Я замислилася над своїми цілями і планами і виявила деякі нестиковки. Буду над цим працювати. Зробила певні дуже важливі особисті висновки щодо моєї роботи і родини. Під час тренінгів я записую якісь факти, котрі потім аналізую і втілюю в результат. Ну і звісно, я щаслива, що зустрілася з подругами, з якими не бачилася під час карантину. Сьогоднішній бізнес-бранч – дуже гарно і святково організований, ця зустріч надовго зарядила мене енергією.

Лілія Ібрагімова, керівниця Арт-студії «Колібрі»:

– Із компанією BogushTime я знайома давно, брала участь у різних заходах від них, користувалася їхнім щотижневиком-планувальником, цікавлюся новинами від цієї студії. Тому коли дізналася, що в торгово-промисловій палаті відбудеться зустріч із Оксаною Долговою, звісно, вирішила взяти участь, адже корисно освіжити і скоригувати знання. Я задоволена тренінгом і його результатами.

Алла ПРИМА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21