Завершальний акорд Анни Коваленко

2021-07-29 18:00

На брифінгу 29 липня голову Чернігівської ОДА запитували про причини звільнення, друзів та ворогів, її команду в облдержадміністрації і як вона бачить своє майбутнє після посади очільниці області.

Та спочатку Анна Коваленко розповіла, практично, покроково, про свою роботу на посаді голови ОДА, зокрема, пригадавши 10 пріоритетів динамічного розвитку регіону. Далі відповідала на запитання журналістів.

Про звільнення

"Це рішення Президента, – відповіла Анна Коваленко, – і я його виконую". На запитання, чи не пов’язана її відставка зі звільненням з посади її чоловіка, Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, додала: "З чоловіком у нас незалежний кар’єрний шлях. До зустрічі з ним я відбулася як експерт з питань безпеки, народний депутат, заступник керівника Офісу Президента і заступник міністра".

Про корупцію, пов’язану з землями біля Батуринського полігону, підкреслила: "Батуринський полігон був розформований, здається, 2005 року, і з тих пір там відбувається роздача земель. Знаю, що є кримінальне провадження з цього приводу і є справа. ДБР звернулося до нас, і ми надали всі документи".

Що далі?

Спочатку передасть справи новому очільнику області. Але розмови з В’ячеславом Чаусом у неї ще не було. Однак Анна Коваленко хоче, щоби всі ініціативи, які започаткувала її команда, мали продувження, розвиток і були доведені до кінця.

Що ж до майбутнього, то підкреслила: "Я готова до нових проєктів. У майбутньому вони будуть пов’язані, можливо, з міжнародною діяльністю». І додала: "Підхід до зміни роботи у мене філософський. Всі були в такій ситуації, коли сиділи на кухні й казали, що в країні щось відбувається не так. Стосовно мене це так: коли є можливість, "щоб було так", я її використовую".

Як вороги стають союзниками й друзями

На запитання, кого в неї зараз більше: друзів чи ворогів, Анна Коваленко відповіла: «Я впевнена, що ми довели – коли ти ініціюєш багато корисних речей, тобі потрібні союзники, а не вороги. І всі ті, в кого на меті стояв економічний розвиток, – стали нашими друзями».

Про команду

– Ви оточили себе командою однодумців. Чи буде їй місце у вашому майбутньому?

– Так, сказала Анна Коваленко, – частина команди піде в майбутнє. Але це перехідний період. Всі напишуть заяви, коли прийде новий начальник. Проте хтось буде згодом і тут працювати.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57