«Люблю свої Вороньки і нашу гарну мову»

2021-07-29 08:41

Так говорить вчителька української мови та літератури Ірина Володимирівна Папенко. І дуже переймається тим, аби свою рідну мову любили вороньківські учні й пишалися її красою та милозвучністю.

У Вороньках, як і загалом на півдні Чернігівщини, українська мова звучить літературно й чисто. «Але прикро, – говорить Ірина Володимирівна, – що вороньківці, котрі, наприклад, їдуть на навчання в той же Київ, повертаються і намагаються говорить російською. При цьому їхня вимова та розмова часто настільки неприродні й недоладні, що стає образливо, адже люди цураються свого – красивого, рідного, мови батьків, пращурів. Натомість відповідають, що «всі так говорять». Тобто мода головніша від даного тобі родом...»

Своїх же школярів Ірина Володимирівна навчає і правильному слову, і прищеплює любов до наших безцінних літературних скарбів, неповторних поетичних творів... 

Чоловік Ірини Володимирівни Юрій Валерійович працював директором Веприцької школи, був головою сільради. Наразі думає повертатися до школи, аби навчати дітей історії, розуміти справжні факти й події світу, рідної країни. 

На зустріч Ірина Володимирівна прийшла з трьома дівчатами з її класу. Валентина Хряпа і Дарія Лавріненко розповіли, що вони... грають у футбол. І їздять на змагання, де їхня команда задніх не пасе. А Богдана Рубець робить із алмазної мозаїки картини. Талановиті! Загалом же в їхньому дружному класі восьмеро учнів. А в школі 115. 

Ірина Володимирівна, розповідаючи про одинадцятирічку, сказала, що весь колектив (понад 20 педагогів) на чолі з директором Валентиною Анатоліївною Шовковою, молодий, активний, має безліч різних ідей. А ще керівництво і вчителі вдячні групі компаній «Агрозем Холдинг» за постійну увагу й допомогу. Зокрема, з технікою. Інноваційні технології сьогодні на першому плані. Тому спонсори і купують комп’ютерну техніку, й допомагають полагодити. Школа завдяки підприємцям-аграріям ремонтується. А діти на свята отримують гарні й смачні подарунки. Оскільки пані Ірина – голова батьківського комітету в дитсадку, то знає, що й про садок аграраї не забувають. Тут теж і допомога з ремонтами, й різні подарунки. На даний момент для дитсадочку було подаровано плазмовий екран та сушки для рук. Теж від агрокомпанії. Керівник дитсадка Валентина Петрівна Линник, звертаючись до інвесторів, жодного разу не отримала відмови.

Тому співпраця у всіх налагоджена. «Агрозем Холдингу» довіряють практично всі вороньківці. Наприклад, батьки Ірини Володимирівни, як і багато хто з Вороньків після відкриття ринку землі, збираються віддати компанії свої паї в довгострокову оренду. 

Із села подружжя педагогів Папенків теж нікуди їхати не збирається. Адже Вороньки сьогодні живуть гарно й цікаво, а ще комфортно. «Люблю гарне наше село», – каже пані Ірина. 

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото авторки та надані Іриною ПАПЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13