Обласна Спартакіада зібрала найспортивніші громади

2021-07-27 08:01

Минулими вихідними на Чернігівському стадіоні «Юність» відбулася обласна Спартакіада серед сільських, селищних територіальних громад. У змаганнях із футболу, волейболу, гирьового спорту, настільного тенісу, шахів та шашок узяли участь 15 найспортивніших, найактивніших, найвитриваліших команд сільських, селищних територіальних громад — Ріпкинська, Новобасанська, Сновська, Сосницька, Киїнська, Михайло-Коцюбинська, Олишівська, Лосинівська, Талалаївська, Іванівська, Любечська, Добрянська, Куликівська, Тупичівська та Комарівська. Вони активно і завзято боролися за звання чемпіонів та призерів Спартакіади.  

Розпочалося спортивне свято з урочистого параду учасників, на якому до присутніх із привітальним словом звернулися перший заступник голови Чернігівської обласної ради, заслужений майстер спорту України з біатлону Ніна Лемеш та голова ГО «Чернігівська обласна організація «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» Ігор Хамко. Спонсорську допомогу в проведенні Спартакіади надали депутат Чернігівської обласної ради від політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Леонід Петров і ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК). Почесні гості підбадьорили спортсменів та вручили всім командам короваї. 

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш зазначила, що за досить довгий час ізоляції через пандемію коронавірусної хвороби громади встигли скучити за колективними змаганнями, драйвом та позитивними емоціями і сьогодні вони активно беруть участь у подібних заходах. Крім того, обласна Спартакіада надважлива з декількох причин. Вона гуртує і презентує територіальні громади, особливо новостворені. Показує, наскільки громада потужна і ставить у пріоритети здоров’я свого населення та дає можливість кращій спортивній громаді представляти Чернігівщину на всеукраїнському етапі Спартакіади.  

— Сьогодні я дуже рада розділити радість спортивного свята, яке відбувається в першу чергу завдяки тому, що 15 найдружніших і найпрогресивніших громад Чернігівщини зустрічають цей ранок на спортивному об’єкті. Надзвичайно приємно бачити тут так багато знайомих обличь, керівників територіальних громад і різних структурних підрозділів. Від імені Чернігівської обласної ради, олімпійської родини Чернігівщини хочу подякувати організаторам цього заходу. Дуже приємно, що, незважаючи на різні непрості моменти, ці змагання відбуваються. У нас дуже складний бюджет області, але , попри все, Чернігівська обласна організація «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» продовжує працювати і проводити такі змагання, залучаючи небайдужих людей. За це велика подяка її керівникам Ігореві Хамку та Миколі Васкову. Надзвичайно приємно, що свою спонсорську допомогу у проведенні заходу надали благодійники і меценати. Зокрема, хочу подякувати депутатові Чернігівської обласної ради Леоніду Петрову. Якщо є такі небайдужі люди, то ми завжди зустрічатимемо ранки спортивно. Ми проводимо обласну Спартакіаду напередодні великої спортивної події. 23 липня вболівальники всієї планети біля екранів телевізорів підтримуватимуть свої спортсменів, які братимуть участь у Літніх олімпійських іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо. На жаль, цьогоріч Олімпійські ігри відбудуться без глядачів, натомість залишиться телевізійна трансляція змагань. У цей день 158 спортсменів представлятимуть нашу країну і віддаватимуть свої сили та емоції заради того, щоб показати гідний результат України в далекій Японії. Олімпійські ігри розпочнуться з кульової стрільби. І єдиною представницею від Чернігівщини буде наша олімпійська чемпіонка Олена Костевич, — говорить Ніна Лемеш.

Зі словами подяки та побажанням високих результатів виступив і колосівський голова Ігор Хамко. 

— Я дякую керівникам громад та спортивним активістам, які знайшли час і можливість приїхати на нашу Спартакіаду, щоби показати свої спортивні здібності. Хочу подякувати за допомогу у проведенні свята керівникам Чернігівського стадіону «Юність», комплексної дитячо-юнацької спортивної школи та Відділенню НОК України в Чернігівській області, а також «Чернігівській індустріальній молочній компанії» (Чернігівському кластеру аграрної компанії ІМК) і депутатові Чернігівської обласної ради Леоніду Петрову за фінансову підтримку. Переможці цієї Спартакіади представлятимуть Чернігівську область на всеукраїнських змаганнях, які мають відбутися на Івано-Франківщині. Тож нехай переможе сильніший, — каже Ігор Хамко.
Своїми враженнями від участі та спортивними планами на майбутнє поділися й самі голови територіальних громад. 

Лідія Гаєвська, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області:

— Дуже добре, що на Чернігівщині відбуваються такі спортивні заходи для територіальних громад. Наша Михайло-Коцюбинська громада дуже велика. У нас є футбольні, волейбольні команди, і ми працюємо над тим, щоб у нашій громаді розвивався спорт. Ми вдячні за постійну активну участь і спонсорську підтримку «Чернігівській індустріальній молочній компанії» та депутату Чернігівської обласної ради Леонідові Петрову. Дякуємо організації «Колос» і, зокрема, Ігореві Хамку, в нашій громаді працює відділення і ДЮСШ, і обласне відділення для молоді. Спорт — це здоров’я, тому ми активно пропагуємо спортивний спосіб життя серед наших мешканців. Нещодавно ми провели у себе спортивне свято «Молодь обирає здоров’я», де змагалися команди з усіх старостинських округів. І нам було приємно бачити у себе так багато спортивної молоді.

Світлана Бицько, Добрянський селищний голова:

— Ми лише починаємо свій спортивний шлях, але вже бачимо, що у нас дуже спортивна, активна громада, яка має велике бажання брати участь у подібних заходах. У нас є представники різних видів спорту, але сьогодні, на жаль, не всі змогли приїхати. Ми не змогли зібрати футбольну команду, але у нас є гравці з шашок, шахів, гирьового спорту, волейболу, тенісу. В нашій громаді є стадіон, працює представник організації «Колос», який тренує наших діток з міні-футболу. Молодь активно цікавиться спортом і це дуже радує.

Олена Швидка, Іванівський сільський голова:

— У нас спортивна громада, але важливо всіх разом зібрати в одну єдину команду. Ми й надалі будемо ставити спорт на пріоритетне місце. І найперше, що я пообіцяла своїм мешканцям — це купити сітки для волейболу, тенісні столи, щоби наші люди могли грати в ці ігри й розвиватися в цьому напрямку як команда. Сьогодні ми беремо участь абсолютно в усіх видах спорту, за що я дуже вдячна нашим спортсменам. І намагатимемося показати кращі результати. Ми готувалися до цього свята. Вся наша команда придбала однакову спортивну форму (футболки та бейсболки), що також додає командного спортивного духу та настрою. Особисто я щодня активно займаюся спортом, ходжу в басейн, граю в шахи, шашки, нарди. А в дитинстві та юності грала у волейбол.  

Юрій Петренко, заступник голови Любецької територіальної громади з питань діяльності виконавчих органів:

— У нас хороші спортивні люди, які охоче приїхали показати себе в обласній Спартакіаді. У нас є достойна волейбольна команда, гарні тенісисти. Ми активно пропагуємо спортивне життя і прийняли рішення зробити у себе спортивну залу з різними тренажерами. Там також працюватимуть різні гуртки та секції. І в майбутньому плануємо підтягнути на вищий рівень свою футбольну команду. Хочеться подякувати за роботу в цьому напрямку голові Любецької територіальної громади Валерію Костильову, а також нашому постійному меценатові депутату Чернігівської обласної ради Леоніду Петрову. 

Сергій Гарус, голова Ріпкинської територіальної громади:

— Нам надзвичайно приємно брати участь у цих змаганнях. Наші люди охоче їхали сюди. Ми підтримуємо спортивний напрямок життя в нашій громаді. У нас є хороший стадіон товариства «Колос», спортивні майданчики, ДЮСШ, тренери з дзюдо, самбо, футболу. Велика увага приділяється легкій атлетиці, волейболу, шахам і шашкам. Цьогоріч плануємо розпочати ремонт нашого футбольного поля (бігових доріжок, трибун, душових, роздягалень).  

Андрій Головач, голова Киїнської сільської ради:

— Ми раді, що долучилися до цієї Спартакіади. Приємно, що у нас є активна, спортивна молодь, яка вболіває за свою громаду і хоче представляти її на подібних заходах. Наша громада невелика, в її складі шість сіл. Є дві потужні школи, спортивні майданчики. На жаль, нема спортивної школи, але в подальшому будемо думати над вирішенням цього питання. В майбутньому нам дуже хотілося би зробити у себе гарний спортивний стадіон і збільшити кількість спортивних майданчиків, — говорить Андрій Головач.

Абсолютним переможцем обласної Спартакіади стала команда Тупичівської територіальної громади. Їхні гравці показали високі результати в усіх видах змагань. І треба сказати, що їхня перемога певною мірою є закономірною. Адже тупичівці й раніше здобували кубки у змаганнях на краще спортивне село. Призерами спортивного свята стали команди Куликівської та Ріпкинської громад. 

Цього ж дня у Жукоткинському старостаті відзначили День села. З піснями, танцями, конкурсами й подарунками. Долучилася до святкового заходу і «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК). Вона організувала для присутніх святковий стіл і порадувала найменших учасників заходу яскравими повітряними кульками.  

 

Валентина НАУМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ 

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21