До училища – з військовим оркестром

2019-09-05 16:40

По-особливому урочистим було свято з нагоди старту нового навчального року у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства. До речі, це єдиний в області професійно-технічний заклад, що готує фахівців для лісового господарства, але не тільки для нього. 

Уперше майбутні лісівники, кухарі, столяри та муляри, озеленювачі – загалом майже півтисячі юнаків і дівчат – вирушили до Країни знань під акомпанемент 8-го навчального Чернігівського центру державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України (начальник оркестру – військовий диригент, полковник Микола Смаль).

Свято, що об’єднує покоління

На свято завітали почесні гості: директор обласного центру комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їхніх родин та сімей загиблих, член ради ветеранів АТО при Чернігівській міській раді, учасник АТО Андрій Требух; директор ДП «Сновськрайагроліс» Олександр Скороход; директор Городнянського держлісгоспу Сергій Аніщенко; представник будівельної галузі, директор філії «СлавутичБуд» Володимир Гордюк; представники сфери громадського харчування; військовий комісар Сновського територіального центру підполковник Ігор Бацюк. Гості прийшли з цінними подарунками. Традиційно на лінійці були присутні й ветерани – колишні викладачі, майстри, вихователі училища. 

– Сьогоднішній день об’єднує всі покоління, – зазначила у вітальному слові директорка навчального закладу Лариса Дубина. – Сьогодні хтось згадує свій перший дзвоник у школі, а хтось – училище, технікум. Сьогоднішній день відкриває для кожного двері у країну знань. Знання – це сила, це той неоціненний скарб, який дає людині дуже великі можливості. Це впевненість у власних силах, можливість реалізуватися в житті, досягти професійного успіху і значить – бути щасливими людьми. Хто створює всі блага в суспільстві? Це золоті робочі руки. Завдяки ним розквітає будь-яка держава. Натхнення вам! Будьте реалізованими, здоровими та щасливими! Нехай це буде тільки перша сходинка вашого професійного зростання. 

Під супровід живої музики військового оркестру хлопці-нинішні учні внесли прапор училища. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували воїнів, які загинули на сході нашої країни. Серед них є й випускники училища. На їхню честь на вході до закладу встановлені меморіальні дошки. Квіти на пошану воїнам поклали найкращі студенти. До слова, навчаються тут не лише жителі Сновська, а й молодь із сусідніх районів: Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Чернігівського й навіть Київської області.

Хвилюючим був і той момент, коли директорка закладу оголошувала прізвища найкращих працівників, педагогів та вихователів і вручала їм відзнаки. Зокрема, Подяку Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих робітників отримала викладачка спецдисциплін Олена Сергієнко. Подяку від управління освіти і науки Чернігівської ОДА – практичний психолог Світлана Заборовська; Почесні грамоти від управління освіти і науки Чернігівської ОДА – майстер виробничого навчання Ольга Герасименко та викладачка англійської мови Катерина Олійник. 

«Поганих учнів не буває»

Нагороду від Чернігівської обласної ради з врученням нагрудного знака отримав цього дня і старший майстер училища Сергій Федорович Мойсіяш. Варто зазначити, що він працює в цьому навчальному закладі рівно 40 років. А півстоліття тому переступив поріг училища як учень. Тож це поважні дати! Підходжу до педагога, аби особисто привітати з цим особливим днем. 

– Сергію Федоровичу, з яким настроєм знову вирушаєте «в бій»?

– Хвилююся й радію. Свято було дуже зворушливим. Запам’ятається надовго. До нас приїхали на навчання переважно діти з села, вони мало що бачили в житті. А у нас тут умови навчання, проживання в гуртожитку – прекрасні, не у кожного вдома є такі. За 40 років моєї роботи у Сновському училищі випустив уже понад 800 учнів. Саме сьогодні збирається мій перший курс, з яким я почав працювати 40 років тому, чекаю дзвінків від колишніх учнів. Серед моїх учнів – наші майстри, які працюють сьогодні з молоддю, в тому числі – мій син. Багато хто працює в різних регіонах України, а один – директором столичного будівельного училища. У мене семеро онуків, і вони теж кажуть, що спочатку хочуть здобути робітничу спеціальність. Тож життя, вважаю, прожив недаремно.

– А чим, як вважаєте, цей навчальний рік буде особливим?

– На базі нашого училища створюється Центр з підготовки столярів-верстатників. Держава виділила на цей проект 1,7 мільйона гривень, зараз ведемо закупівлю обладнання за кордоном. Уже зроблений ремонт у майстерні. Це саме те, чого я прагнув усе життя: зробити професію столяра-верстатника престижною. В тому, що вона затребувана на ринку праці, у мене сумнівів нема. Багато уваги ми приділяємо саме практичним заняттям. Зрозуміло, що учні мають знати креслення, геометрію, але передусім – опанувати ази ремесла. Вони для цього і пришли. До того ж ця робота добре оплачується. Сподіваюся, нашим випускникам не треба буде їхати за кордон, вони реалізують себе на Батьківщині. 

Важливо також, що нарешті ми відкрили в гуртожитку ще один поверх, який був зачинений і не задіяний з 90-х років. Там усе нове: і душові, й санвузли. Наші учні самі робили меблі: ліжка, тумбочки, полиці.

– Цікаво, чим нинішні студенти відрізняються від тих, що прийшли 40 років тому?

– Нічим! Вони точно такі ж самі. Переконаний, що поганих студентів не буває. Бувають погані викладачі або майстри. Загалом, я вдячний долі, що обрав саме цей фах і працюю в цьому закладі. Вважаю, що він – один із найкращих в Україні.

Вероніка ПРИХОДЬКО

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55