Першокласників стає більше!

2019-09-05 13:47

У Брусилівській школі Чернігівського району перше вересня зустріли з радістю і надією. Адже вже кілька років поспіль учнів у перші класи набирається більше, ніж було випускників. А значить, школа житиме, і село – теж. 

У День знань на чепурному подвір’ї Брусилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів знову залунали дзвінкі дитячі голоси. Перший дзвоник прозвучав для 12 першокласників. Одягнені у святкові вишиванки, з вишуканими жовто-блакитними трояндами в маленьких рученятах, вони зібралися на першу свою лінійку. Їх вітали директорка школи, вчителі і старші учні, а також на лінійку завітала загадкова Фея Знань.

Учителі радіють: адже ще кілька років тому у класи ледь набиралося по кілька учнів. Ось минулого навчального року, наприклад, у школі не було 11-го класу, а за рік перед тим – лише 5 випускників. Нині ж ситуація змінюється на краще. 15 першачків торік, 12 — нині. «Іде тенденція до збільшення кількості дітей у школі, – вважає директорка Брусилівської ЗОШ Лідія Кириленко. – Село молодіє. Певну роль у цьому відіграло відкриття дитячого садочка у Брусилові, також у селі є робочі місця. Тут працює підприємство, що виготовляє спортивне обладнання».

«Хотілося би, щоби сприятливих умов для молоді ставало ще більше, – продовжує директорка. – Адже у Брусилові, так само, як і всюди в Україні, багато хто їде за кордон на заробітки. Вдома лишаються сім’ї, діти ростуть без належної уваги батьків, а це позначається на їхній поведінці, ставленні до навчання».

Брусилів – село велике й мальовниче, розташоване недалеко від місця, де Снов впадає в Десну. Поблизу – річки та озера. Ось і школа брусилівська вікнами виходить на старе русло Десни. Цей невеликий навчальний заклад має довгу історію. Адже його збудували в останній чверті ХІХ сторіччя – як земську школу. Відомо, що в 1900 році тут було 64 учні: 50 хлопчиків і 14 дівчаток. До 1956 року школа діяла як семирічна, а згодом уже – як середня. Цього року тут 72 учні.

Хоч приміщенню школи вже понад 100 років, та воно в дуже гарному стані. Високі стелі, великі вікна, просторі класи, хороший ремонт. Торік у будівлі, де навчаються молодші школярі, відкрили туалет (до того він був тільки на вулиці). На цей рік уже виділено 690 тисяч субвенції, аби облаштувати внутрішній туалет для учнів середньої школи. Для дітей це важливо.

Крім того ця маленька сільська школа забезпечена засобами нарівні з міськими навчальними закладами. «Вже другий рік поспіль перші класи забезпечуються з держбюджету всім необхідним – починаючи від меблів і закінчуючи різною технікою для навчання, – говорить Лідія Іванівна. – Ми отримали цього року дуже зручні парти, кожна невелика й легка, розрахована на одного учня. Таким чином, їх можна комбінувати між собою, легко переставляти, регулювати висоту. Також одержали стіл для вчителя, шафи, ламінатор для виготовлення роздаткового матеріалу, мультимедійний проектор. Кілька років тому благодійники провели нам безкоштовний і безлімітний Інтернет – усе це важливо для навчання».

Брусилівська школа – не найбільша серед шкіл Чернігівського району. Проте входить у десятку кращих. У ній працюють 2 вчителі-методисти, 3 відмінники освіти, більшість учителів має вищу категорію. Є хореографічний клас, учні залюбки відвідують заняття з танців.

Брусилів належить до Киселівської сільської ради. З якими селами об’єднатися у громаду – його мешканці досі не визначились. Але вони розуміють, що це важливе питання, в тому числі і для майбутнього школи.

Вікторія ГАВРИК

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13