Новий освітній простір Прилуцької гімназії

2019-09-05 13:39

1 вересня – це завжди новий відлік часу для українського вчительства, початок іншої шкільної епохи, довжиною в черговий навчальний рік.

У колективі Прилуцької гімназії №5 імені В. А. Затолокіна триває жваве обговорення важливих питань осучаснення шкільної освіти.

– 1 вересня в Україні розпочинається не лише новий навчальний рік, а й черговий етап упровадження масштабної реформи середньої освіти, – зазначає директорка гімназії Наталія Бурлаку. – Її ключова мета – створити комфортне освітнє середовище,  школу, в якій буде приємно навчатися, в якій ситуація  успіху буде природною для кожної дитини, а набуті знання легко застосовуватимуться в житті. Торік наші першокласники, як і всі інші в Україні, вже навчалися за новою системою… Школа – мала держава, золотий фонд якої – учні й педагоги. Кожен член нашого педагогічного колективу є професійною і творчою особистістю, кожен робить усе для того, щоби процес навчання й виховання був комфортним та цікавим. Педагоги ретельно і терпляче напрацьовують у наших учнях уміння  висловлювати свою думку усно і письмово, мислити критично та системно, бути творчими й ініціативними, керувати емоціями, розв’язувати проблеми та приймати рішення… У нас надзвичайно талановиті, обдаровані діти, з якими приємно працювати. Ми пишаємося випускниками: неодноразовою переможницею всеукраїнських мовних конкурсів Анастасією Дорошенко; відомою українською актрисою Катериною Варченко; київським режисером Андрієм Сенчуком і багатьма іншими…

Прилуцька гімназія №5 – у першій десятці рейтингового  списку найкращих шкіл Чернігівщини. На її рахунку – перемоги вихованців на обласних та всеукраїнських  конкурсах і предметних олімпіадах, постійна співпраця з Малою академією наук,   результати ЗНО та кількість випускників, які навчаються у престижних вишах. 

У гімназії учні поглиблено вивчають українську та англійську мови, математику. Кожен учитель запроваджує на уроках інтерактивні технології через роботу в мультимедійних центрах та використання можливостей інтерактивних дощок. У кожному класі є плазмовий телевізор, закінчується заміна вікон у всьому закладі. За кошти державного й міських бюджетів класні кімнати для першокласників переобладнано відповідно до потреб Нової української школи – тут є конструктори для навчальних ігор, сучасні меблі-трансформери, особисті шафи школярів…

Ефективно діють такі самоврядні структури, як учнівська демократична республіка та рада гімназії. Видається в електронному вигляді газета «Сузір’я», працює гімназійне радіо. Формат взаємовідносин учень-учитель-батьки відкритий і демократичний.

Різноманіття й оригінальність виховних заходів вражають: благодійні ярмарки, флешмоби, квести, різнокольорові предметні тижні, кожен день яких має свій колір… У гімназії вже 20 років працює хореог-рафічний гурток «ДАНС-КЛАС», вихованці якого – переможці різноманітних фестивалів і який уже вдруге підтвердив звання зразкового колективу.

Справжньою родзинкою став виступ учасників «ДАНС-КЛАСу» на святі Першого дзвоника, на якому вони виконали дві хореографічні композиції: «В моїм серці Україна» та «Ми – щасливі діти». 

– Цього навчального року у нас навчатиметься 805 дітей, серед них – 54 випускники, 87 першокласників, – розповідає заступник директора з виховної роботи Тетяна Кожевникова. – Порадившись із радою гімназії, батьками, педагогами, ми вирішили, що нинішня святкова урочиста лінійка на подвір’ї школи буде для окремих класів: першокласників та майбутніх випускників. А також – для  учнів 5-х класів, бо вони переходять із початкової школи до старшої, і для дев’ятикласників, адже, можливо, дехто з них вступатиме й уже не повернеться до гімназії. Для всіх інших 2 вересня так само буде святом, але в іншому форматі.

Свято Дня знань було врочистим, піднесеним і в той же час – по-сімейному теплим та лагідним. Без пафосу і довгих нудних промов. Першокласники виглядали  трішки розгубленими, але поважними, їхні батьки, бабусі й дідусі – схвильованими, майбутні випускники, як і належить, – упевненими та розкутими. Вони провели церемонію посвяти в першокласники, одягнули на найменших учнів традиційні символічні стрічки (дуже красиві, із золотими літерами на голубому шовковому тлі)...

Саме ці діти, які на святі виглядали такими щасливими й безтурботними, навчатимуться за іншою, оновленою методикою. Бо з 1 вересня 2019 року стандарти НУШ починають діяти не лише в перших, але й у всіх других класах наших шкіл.

Запитую Наталю Олексіївну, з якими ж думками, почуттями  зустрічає її колектив новий навчальний рік, чи не бентежать педагогів новації освітянської реформи?

Серед нововведень – скасування домашніх завдань для першокласників,  нова система оцінювання, заборона на оголошування оцінок. Крім того відтепер у школах офіційно скасовано шкільну форму. Хоча ми вже давно відмовилися від неї. Серед новацій – дистанційне навчання. Вчитель перестає бути єдиним джерелом знань, діти вчаться самостійно здобувати й аналізувати інформацію з різних джерел. Учні можуть працювати вдома або ж під керівництвом учителя на уроках, але більш самостійно, наодинці чи в колі однокласників… Це можуть бути короткі анімовані відеоуроки, інтерактивні тести, моделювання життєвих ситуацій тощо, ігрові методики, використання онлайн-лекцій і підручників, групові проекти – дослідження, експерименти… Наш педагогічний колектив уже давно використовує це у своїй щоденній роботі. Нас нічого не бентежить, не лякає. Ми сповнені планів та задумів.

Лілія ЧЕРНЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21