До області надійшла вакцина Moderna

2021-07-20 13:28

Сьогодні, 20 липня, в Чернігівську область надійшла вакцина виробництва Moderna у кількості 65 тисяч доз. Цю вакцину, можливо, використовуватимуть вже на цих вихідних. Про це на щотижневій нараді в Чернігівській міській раді повідомив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар.

Також він інформував, що сьогодні в Чернігові з 16.00 до 19.00 год. працюватимуть два тимчасових пункти масової вакцинації проти Covid-19: у школі №35 (вул. Незалежності, 42-а) та у ККЗ «Центр культури і мистецтв» (вул. Дмитра Самоквасова,8). Щеплення проводитимуться вакциною Pfizer. Оскільки Міністерством охорони здоров’я України дозволено використання вакцини виробництва Pfizer у всіх тимчасових пунктах масової вакцинації населення у всіх регіонах країни.

Завтра, 21 липня, з 16.00 до 19.00 год. працюватимуть чотири пункти - в ТРЦ "Голлівуд" та "ЦУМ", ККЗ «Центр культури і мистецтв» та у школі №35.

- Національним штабом по боротьбі з Covid-19, а також Наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджено, що у пунктах масової вакцинації будуть використовуватися тільки вакцини Pfizer та Moderna. Вакциною CoronaVaс щепитимуть тільки у пунктах вакцинації, розташованих у медичних закладах, - наголосив Владислав Кухар.  

Загалом на сьогоднішній день у Чернігові першою дозою вакциновано 25003 особи, другу дозу отримали 11683 особи. Зокрема, за два вихідні дні щеплено 3856 людей.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що спостереження показують, що більшість людей бажають вакцинуватися саме вакциною Pfizer. Адже показники по тих пунктах, де щеплення робилися вакциною цього виробника – значно вищі, ніж там, де щепили вакциною CoronaVac.

- Вакцинація дуже важлива незалежно від того, якого вона виробника. Вони всі пройшли випробування. Великої різниці між цими вакцинами – немає. Треба пам’ятати, що вакцинація дозволяє пом’якшити усі симптоми цієї хвороби, а також знижує показники смертності. Якщо ми досягнемо показників по вакцинації на рівні хоча б 40%, тоді більш-менш легше пережили б сезонні спалахи коронавірусу. Тобто чим більше вакцинованих людей, тим легше проходитиме захворювання в осінньо-зимовий період, легше буде навантаження на лікарів, менше треба буде рятувати людей за допомогою апаратів штучної вентиляції легень, - сказав він.

Загальна кількість захворілих за два тижні складає 33 особи, одужавших - 24, госпіталізованих у стаціонар – 7, виписаних – 11 пацієнтів. На щастя, померлих за цей період немає. Загалом із діагнозом Covid-19 у стаціонарі знаходиться 18 пацієнтів, 9 з них отримують кисневу підтримку.

- Цього тижня кількість захворілих дещо перевищує кількість одужавших. Будемо спостерігати за цими показниками і надалі. Можливо, продовження тенденції до зростання і не буде, - прокоментував Владислав Кухар.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42