Першовересень на Корюківщині

2019-09-05 13:14

Цього року на Корюківщині перший дзвінок пролунав для тисяч дітей у школах двох ОТГ та сіл району, які ще не об’єдналися. 

Сядрине

Сядрине – село невеличке й має школу, в якій цього року за парти сіло не сто, а дев’яносто дев’ять учнів. «Сільська школа відрізняється від міської родинністю, – каже директорка ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Кулик. – Бо в селі всі знають одне одного. Цього року до нашого колективу влилося двадцять троє дітей з Рибинської школи, яку закрили. Приємно, що нарешті в нашій школі повною мірою працюватимуть учитель англійської мови, психолог та вчитель трудового на­вчання. Школа загалом готова до нового навчального року».

Від урочистої лінійки в Сядринській ЗОШ І-ІІІ ступенів не відмовилися. Але наповнили її новим змістом. До школи вливаються учні із сусідньої сільської громади. Їм треба придивитися до колективу школи та класів. Усі з подивом дивилися на флешмоб, улаштований учнями, присвячений Дню Незалежності, «Україна назавжди!». Діти повторили цей флешмоб на подвір’ї школи на святі Першого дзвоника.

Дійшла черга й до іменинників-першокласників. Їх цього року лише п’ятеро, як і випускників. Татусі, колишні учні Сядринської ЗОШ, привели цього року до школи своїх малюків. Хотілося би, щоби така єдність поколінь продовжувалася довго. А школа наповнювалася щебетом дітей…

З подарунками для школи прийшли й гості свята, благодійники – керівники підприємств, організацій, які працюють на території Сядринського старостинського округу, Корюківської ОТГ. Хвилююче привітав школярів і настоятель Свято-Троїцького храму УПЦ МП панотець Віталій Романенко. Малі були у захваті. Очі розбігалися від отриманих пакетів з подарунками й солодощами.  Вітали першокласників випускники школи. Тобто вітали одне одного як одинадцятикласники, так і першокласники. Яскраві сонечка з’явилися на асфальтовій доріжці біля школи. Випускники й малеча рухалися в запальному танці «Діти-квіти». А потім кожен старшокласник узяв невеличку ручку малюка у свою, і всі калатали почергово разом у святково вбраний дзвіночок. 
Далі свято перемістилося до класів школи на традиційний перший урок. Колись він називався Уроком Миру. І справді, він уже шостий рік на часі – Урок Миру в першу чергу для дорослих. Щоби був Мир у родинах, у містах і селах усієї України.

Холми

У селищі міського типу, а тепер у центрі територіальної громади, Холмах від традиційної лінійки на свято Першого дзвоника відмовилися. Директорка Ніна Коморна привітала учнів та батьків з новим навчальним роком. Усіх присутніх подивував виступ баяністів, учнів Холминської школи.  Після цього й прозвучав Перший дзвоник. Малиново дзвонили одинадцятикласник Максим Омеляненко та першокласниця Анастасія Турас. 

Цього року перший урок присвячений здоровому способу життя, охороні життя й безпеці життєдіяльності. Усі класні керівники підготувалися до цього уроку в інтерактивній формі. До нього залучені й батьки, й усі, хто прийшов у гості до школи на свято Першого дзвоника. 

Заступниця директора з виховної роботи пані Валентина Шевчик, у якої тридцять три роки педагогічного стажу, тішиться тим, що цього року школа отримала достойне фінансування з боку держави. І це не тільки для початкових класів. Загалом – нові парти, величезні телевізори, комп’ютерна техніка, обладнання для класу фізики… 

«Холминська ЗОШ І-ІІІ ступенів – опорна серед шкіл об’єднаної територіальної громади. Щоправда, в ОТГ дві школи: Холминська й Козилівська. Загалом 463 учні, – розповідає начальник Холминського управління освіти Ольга Защита. – У нашому віданні  ще два садочки й будинок творчості дітей та юнацтва в Холмах. Цього року наша територіальна громада має три перші класи. Два сформовано в Холминській школі (17 і 16 дітей у кожному), а один – у Козилівській. У цьому селі за парти сіло одинадцятеро першокласників». 

Тетяна Федченко – тепер одна із класоводів Холминської школи. 1-Б клас… Дівчина прийшла працювати три роки тому після закінчення Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, факультет – «Дошкільна освіта». Нині навчається в НУ «Чернігівський колегіум імені Т. Г. Шевченка» на факультеті початкової освіти. 

Класну кімнату перелаштовували з бібліотеки. До пізнього вечора довелося затримуватися на роботі, щоби діти із задоволенням прийшли до школи другого вересня.  І перший урок пройшов таки добре. «Найголовніше, – каже молода вчителька, – діти задоволені…»

Школа № 1, місто Корюківка

Ще нема восьмої, а в Корюківській школі гамірно. Мами й татусі привели найменших діточок до першого в їхньому житті класу. Малі ще не розуміють, чому такий ажіотаж. Дрескод у всіх святковий. Більшість учнів, батьків та вчителів – у вишиванках.
8.30. Майданчик заповнений дітьми й батьками. Діти і дорослі виконують державний гімн. Ведучі вітають з новим навчальним роком іменинників-першокласників та всі класи. А ще – гостей свята, спонсорів і меценатів, котрі допомагають школі. 

За словами директорки Лариси Лізіної, «школа  оновлюється завдяки сприянню народного депутата України восьмого скликання Анатолія Євлахова. Бо саме за його ініціативи й була розпочата реконструкція  Корюківської школи №1. Дякую міському голові Ратану Ахмедову. Без його участі нічого не було б. А ще педагогічний колектив вдячний і безпосередньо замовнику – відділу освіти Корюківської міської ради в особі Ірини Наумчик. Колектив навчального закладу сподівається, що ремонт невдовзі закінчиться. І школа не тільки оновиться зовнішньо, а й наповниться новим обладнанням для класів та буде по-новому оздоблена внутрішньо. Бо у школі №1 у Корюківці цього навчального року сядуть за парти 757 учнів, у тому числі 99 першокласників. А це 29 класів. Із них чотири перші». Пані директорка найперше звернулася до першокласників. Ті підняли свої маленькі рученята. «Я бажаю вам бути здоровими та щасливими, – привітала малюків Лариса Олександрівна. – Нехай на­вчання у школі за програмою Нової української школи буде для вас цікавим. Щоб ми розкрили ваші таланти і здібності. Щоб ви йшли до школи з нетерпінням та радістю. Якщо першокласники роблять перший крок на шляху до знань, то випускники – наші одинадцятикласники – вже вийшли на фінішну пряму цієї дороги. Дорогі одинадцятикласники! Я зичу вам, аби ви максимально використали останній рік навчання у школі. Будьте сильними й активними. Впевнено крокуйте до своєї мети…»

Продовжилося дійство флешмобом. Танцювали всі – і дорослі, й діти. 

І нарешті – довгоочікуваний перший дзвінок. «Із рук» одинадцятикласника Данила Мурая та першокласниці Кароліни Артеменко. 

Віктор ТАТАРИН
Фото надали: в Холмах – Тетяна Федченко та Ольга Защита, в Сядриному – Максим Деменков та Оксана Косенчук

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21