Нове життя Вороньків

2021-07-16 12:18

Приїхавши до Вороньків, були приємно враженими. Красиве, велике, упорядковане, доглянуте село! Біля кожного обійстя – квіти. А це про що говорить? Не тільки про дбайливих господинь, а й про те, що є у них можливість і бажання прикрашати свій будинок, свою вулицю, свої Вороньки. Тобто є час і на роботу, і на відпочинок, і на улюблені заняття. 

Про те, як сьогодні живуть Вороньки Новобасанської ОТГ колишнього Бобровицького, а нині – Ніжинського району, розповів нам староста села Сергій Шутий.

Сергій Іванович практично все своє життя працював завфермою, дбаючи про ВРХ. Закінчив Бобровицький радгосп-технікум, за спеціальністю – зоотехнік. Кілька років працював у сусідньому селі, а потім повернувся в 1999 році у рідні Вороньки. І керував фермою аж до минулого року, відколи очолив Вороньківський старостинський округ Новобасанської ОТГ. 

– Хоча старост загалом призначають, – говорить Сергій Іванович, – але мене паралельно також обрали й люди. Вороньківці збирали підписи і писали лист до Новобасанської об’єднаної територіальної громади, аби я був старостою у Вороньках. Зрозуміло, що робота для мене нова. Але цікава. Багато різних нагальних справ треба вирішувати, будувати стратегію і тактику роботи нашого немаленького села, адже мешкає у нас 620 осіб. Відтак розумієш важливість такої роботи, адже від тебе залежить якість життя людей.

Сергій Іванович Шутий розповідає, що ферма при попередніх власниках була в досить занедбаному стані. Але коли прийшла група компаній «Агрозем Холдинг», то він вдихнув у неї нове життя. І все змінилося. Сьогодні тут працює ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів», яке входить до «Агрозем Холдингу». Отож реконструювали два приміщення. ВРХ і дійне стадо, загалом, на 1000 голів утримуються за новітніми технологіями. На тваринницькому підприємстві розвивають селекцію. Доять до 23 літрів від однієї корови в день. 

Загалом, каже Сергій Іванович, відчувається, що село живе. Люди будуються, Купують автівки, тракторці. Відпочивають улітку на морі. Доярки отримують по 17-20 тисяч гривень зарплати. Механізатори, комбайнери ще більше. Спасибі «Агрозем Холдингу» – у людей є достойна робота. Аграрії і в землеробстві працюють за новими технологіями, бережуть землю. 
– На селі люди чим зайняті? – продовжує розмову Сергій Шутий. – Домашнім господарством. Тримають і корів, і свиней, і птицю. Тому землі треба багато, аби де було й сіна накосити, й зерно виростити. А тепер поміркуйте, як ті сотки та гектари обробити. Колись, аби «спіймати» трактора для оранки, треба було в чергу записуватися. Та й ціна сотку виорати – 40 гривень.

А тепер про все турбується «Агрозем Холдинг». Зорати городи, закультивувати, посіяти – жодної проблеми. Ціна мінімальна – 8-10 гривень за сотку. Змолотити – 6 гривень. Для цього в компанії є мінікомбайни, нещодавно спеціально для обробітку городів селян купили два нових – Мassey Ferguson та Volvo. Люди, звичайно, задоволені. Адже компанія допомагає громаді, пайовикам. Це ж наскільки добре, коли люди на своїх сотках завдяки такій допомозі сільгоспвиробників швидко впоруються з роботою. Тому сьогодні у Вороньках немає жодного занедбаного городу. Нещодавно селяни на болоті взяли 23 гектари землі (адже за законом. кожен українець має право отримати 2 гектари додатково), то всі вони вже засіяні соняшником і соєю. І це добре. Люди хочуть працювати й заробляти гроші. І паї компанією гарно й зручно оплачуються.

Народжуваність зросла! У нас є дитячий садок. І школа, де понад сто дітей навчається. Знову ж «Агрозем Холдинг» завжди готовий цим закладам допомогти. Ремонти роблять, нові вікна ставлять. І подарунки обов’язково до свят – і на Новий рік, і на Великдень, на Перший дзвоник і влітку перед канікулами до випуску. Потурбувалися інвестори й про пожежну команду. Вони відремонтували частину гаража та зробили приміщення для пожежної станції, купили автомобіль, форми для пожежників. Пожежна у нас найкраща в районі. В машину вміщується 5 тисяч літрів води. Тому й сусіднім селам допомагаємо. Зарплату пожежним платить Новобасанська ОТГ. 

У Вороньках в «Агрозем Холдингу» працює 170 осіб. На одній фермі – 40. Людей із інших сіл на роботу підвозять. Амбулаторія у нас гарна, відремонтована, укомплектована обладнанням. І то все також завдяки спонсорам. Єдине, що нам лікар потрібен. Школа ж повністю заповнена. Працюють у ній хороші спеціалісти. І керівництво, й педагоги. 

Взимку життя теж не зупиняється. І сніговії не страшні. Сільгосппідприємство з 5-ї ранку готове розчищати замети. Тракторист прокидається рано і починає роботу. Тому дороги всі як дзеркало. І не тільки центральні, а й найменші вулички. До речі, «Агрозем Холдинг» займається й ремонтом доріг. Вулицю, на якій медсестра живе (а вона часто і вночі поспішає до хворих) навесні висипали повністю щебнем й розрівняли. І все це було безкоштовно для громади.

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото надане респондентом

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21