Ніжинська центральна міська лікарня отримала нове сучасне обладнання, придбане за кошти міського бюджету

2021-07-16 10:21

Про це на своїй ФБ-сторінці повідомив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

«Цього року на придбання обладнання міській лікарні виділено 7 млн грн», - зазначив він.

Обладнання та техніка вже функціонують, а це: ліжка медичні з механічним приводом та електричним приводом (48 шт.), спірометр, електрокардіограф, гематологічний аналізатор, Лор комбайн. 

«Відвідав міську лікарню та особисто переконався, що медичний заклад отримав закуплене оснащення та медики розпочали його використовувати в своїй роботі.

Ліжка сучасні, з механічним приводом встановлені у хірургічному, травматологічному, неврологічному відділеннях в основному для хворих, що перебувають у вимушеному положенні, для полегшення їх стану, шляхом надання ліжку відповідного положення (піднятий головний чи ніжний кінець чи обидва і т. д.). Ліжка з електричним приводом спрямовані в реанімаційне та приймально-діагностичне відділення. Функції його як і в попереднього + мається можливість електричного регулювання положення ліжка, в тому числі і самим хворим, за допомогою пульту. 

Спірометр – апарат для проведення спірометрії. Дослідження дає виявити патологію зовнішнього дихання, швидкість проходження повітря по дихальним шляхам. Процедура необхідна для діагностики хронічних захворювань дихальної системи (емфізема легень, хронічні бронхіти, бронхіальна астма і т. ін). 

Електрокардіограф – дозволяє досліджувати записувати електричну активність серцевого м’язу (електрокардіограма). Застосовується для діагностики гострих та хронічних захворювань серця (інфаркт міокарду, кардіоміопатія, легеневе серце, рубці серця і т. ін). 

Гематологічний аналізатор – прибор, призначений для кількісного аналізу крові (загальний аналіз крові). Якісно новий прибор, що дозволяє дуже точно робити аналіз крові з великою швидкістю (до 60 досліджень за годину). 

Лор комбайн – робоче місце ЛОР-лікаря, призначене здебільшого для різного виду діагностики та забезпечення лікувальних маніпуляцій та невеликих операцій. Це місце, де сконцентроване все необхідне обладнання в роботі ЛОР-лікаря для діагностики ЛОР- патології (світло, отоскоп, ларингоскоп, риноскоп, цифрова відеокамера, негатоскоп, компресор,системний блок, монітор, розпилювачі, підігрівачі і т. д.). 

Наша команда посилено працює в напрямку модернізації надання медичних послуг у місті Ніжині та знаходять можливості для фінансування закупівлі новітнього медичного обладнання, щоб іти в ногу з часом» - підкреслив Олександр Кодола.

 

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30