Ніжинська центральна міська лікарня отримала нове сучасне обладнання, придбане за кошти міського бюджету

2021-07-16 10:21

Про це на своїй ФБ-сторінці повідомив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

«Цього року на придбання обладнання міській лікарні виділено 7 млн грн», - зазначив він.

Обладнання та техніка вже функціонують, а це: ліжка медичні з механічним приводом та електричним приводом (48 шт.), спірометр, електрокардіограф, гематологічний аналізатор, Лор комбайн. 

«Відвідав міську лікарню та особисто переконався, що медичний заклад отримав закуплене оснащення та медики розпочали його використовувати в своїй роботі.

Ліжка сучасні, з механічним приводом встановлені у хірургічному, травматологічному, неврологічному відділеннях в основному для хворих, що перебувають у вимушеному положенні, для полегшення їх стану, шляхом надання ліжку відповідного положення (піднятий головний чи ніжний кінець чи обидва і т. д.). Ліжка з електричним приводом спрямовані в реанімаційне та приймально-діагностичне відділення. Функції його як і в попереднього + мається можливість електричного регулювання положення ліжка, в тому числі і самим хворим, за допомогою пульту. 

Спірометр – апарат для проведення спірометрії. Дослідження дає виявити патологію зовнішнього дихання, швидкість проходження повітря по дихальним шляхам. Процедура необхідна для діагностики хронічних захворювань дихальної системи (емфізема легень, хронічні бронхіти, бронхіальна астма і т. ін). 

Електрокардіограф – дозволяє досліджувати записувати електричну активність серцевого м’язу (електрокардіограма). Застосовується для діагностики гострих та хронічних захворювань серця (інфаркт міокарду, кардіоміопатія, легеневе серце, рубці серця і т. ін). 

Гематологічний аналізатор – прибор, призначений для кількісного аналізу крові (загальний аналіз крові). Якісно новий прибор, що дозволяє дуже точно робити аналіз крові з великою швидкістю (до 60 досліджень за годину). 

Лор комбайн – робоче місце ЛОР-лікаря, призначене здебільшого для різного виду діагностики та забезпечення лікувальних маніпуляцій та невеликих операцій. Це місце, де сконцентроване все необхідне обладнання в роботі ЛОР-лікаря для діагностики ЛОР- патології (світло, отоскоп, ларингоскоп, риноскоп, цифрова відеокамера, негатоскоп, компресор,системний блок, монітор, розпилювачі, підігрівачі і т. д.). 

Наша команда посилено працює в напрямку модернізації надання медичних послуг у місті Ніжині та знаходять можливості для фінансування закупівлі новітнього медичного обладнання, щоб іти в ногу з часом» - підкреслив Олександр Кодола.

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42