На Чернігівщині зафіксовано перший випадок літньої задухи риби

2021-07-14 11:22

На р. Мена, поблизу с. Осьмаки Менської громади Корюківського району, 12 липня виявлено мор риби, розповідає Новий Чернігів.

Як повідомили в Чернігівському рибному патрулі, 4 кг загиблої риби було виловлено з водойми та утилізовано.  Проби води, відібрані лабораторією Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, показали зниження до критичного рівня розчиненого у воді кисню.

На стан водних об’єктів негативно впливає аномальна спека. Вода в річках нагрівається, швидко розкладається органіка та розмножуються синьо-зелені водорості. Натомість знижується концентрація кисню у воді і риба починає задихатися.

За інформацією рибоохоронців, дієвим методом боротьби із задухою є аерація води киснем. Для цього використовують мотори човнів, мотопомпи, підвісні мотори, пожежні помпи. При сильному цвітінні синьо-зелених водоростей їх можна знищити, застосовуючи рівномірне обприскування водойми мідним купоросом (0,6 г на 1 куб. м).

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21