«Читай — допомагай»

2021-07-14 11:09

З 13 липня стартував благодійний літературний проєкт «Читай — допомагай», який має на меті зібрати кошти для придбання обладнання Cytospin-4 та дороговартісних медикаментів для гематологічного блоку Чернігівської обласної дитячої лікарні. Завдяки цьому обладнанню можна буде визначити злоякісні клітини у спинномозковій рідині на ранніх стадіях захворювання. Діагноз — гострий лімфобластний лейкоз. І тим самим врятувати життя не одній онкохворій дитині.

Пресконференція з нагоди презентації проєкту відбулася у пресцентрі «Деснянської правди» DPNEWS.COM.UA. Захід проходив за участі авторок проєкту Наталії Черевко та Анни Гальперіної. 

За словами Наталії та Анни, це мав би бути освітній комерційний проєкт для батьків за участю лікаря-гематолога Єгора Павленка. Та коли вони захотіли поспілкуватися з лікарем, їм сказали, що у нього у відділенні наразі з 25 ліжок 25 зайняті онкохворими дітьми. Найменшому пацієнтові рік і дев’ять місяців. Лікарю зараз не до проєктів, бо він «живе у відділенні». Тоді дівчата вирішили, що проєкт має бути некомерційним, більш масштабним, у якому поєднуватимуться благодійність із літературою. 

— Ще на початку самої ідеї проєкту до нього долучилося дуже багато небайдужих чернігівців, а тепер учасником марафону може стати кожен охочий. Для цього потрібно записати на відео свій улюблений поетичний твір; викласти його в соцмережу з хештегами «Читай. Допомагай»; перерахувати кошти на благодійну організацію «ЕВУМ» і позначити п’ятьох друзів, передавши естафету. Наш проєкт — це проєкт про любов. Любов до життя, до справи, якою ти займаєшся, до літератури, нашого міста. Він не матиме географічних меж, адже в ньому можуть брати участь усі. Ми не знатимемо, скільки людей у ньому візьме участь і скільки він триватиме. Це залежить від кожного з нас. Але є певні цифри, які потрібні на придбання обладнання та ліків, — говорить Наталія Черевко. 

Авторки проєкту хочуть придбати одразу кілька апаратів. Ціна одного — близько 300 000 гривень. Лікар-гематолог Чернігівської обласної дитячої лікарні, гендиректор ГО «ЕВУМ» Єгор Павленко пояснив специфічність та необхідність даного апарату для нашої лікарні.

— Обладнання орієнтоване на діагностику злоякісних новоутворень. Воно допомагає швидко зорієнтуватись у тому, з якою саме проблемою ми маємо справу та якими будуть наші подальші кроки у лікуванні. Зараз нам доводиться відправляти аналізи до Києва і чекати результатів від одного до двох днів. Так ми втрачаємо час. Отримання швидких аналізів відіграє вкрай важливу роль, адже діти до нас потрапляють, як мінімум, на 9 місяців, а то й на рік. І швидка діагностична допомога дуже важлива, бо від цього залежить життя хворого. Чим швидше встановиш діагноз нейролейкемії, чим швидше почнеш терапію, тим більший шанс на одужання і менші ризики ускладнення, — пояснив Єгор Павленко. 

Долучаючись до проєкту «Читай — допомагай», ми не лише допомагатимемо рятувати маленькі життя, а й робитимемо наш Чернігів ще більш літературним, читаючим і добрим. А по завершенню марафону відбудеться камерний літературний вечір, на якому читатимуть свої улюблені твори політики, бізнесмени, меценати.

— Це буде маленьке свято доброти й підтримки. Відомі люди долучатимуться до нашого проєкту для того, щоб іще більше залучити коштів на купівлю обладнання для гематологічного блоку Чернігівської обласної дитячої лікарні. І чим швидше воно у нас з’явиться, тим буде краще для наших діток. Ми дуже раді, що нам удалося об’єднати нашу громаду та залучитися підтримкою політиків, влади, підприємців. Дякуємо всім, хто підтримав цей проєкт. Дуже приємно, що жоден із тих, кому ми розповідали про нього, не залишився байдужим. І ми закликаємо взяти участь у проєкті якомога більше людей, незалежно від географії. Нехай учасники проєкту читають вірші та допомагають онкохворим діткам, — каже Анна Гальперіна.

До благодійного проєкту «Читай — допомагай» уже долучилося чимало чернігівців — представники влади, бізнесу, освітяни, літератори, блогери. До пресцентру «Деснянської правди» DPNEWS.COM.UA прийшли підтримати проєкт перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, депутат Чернігівської обласної ради Григорій Ткаченко, депутатка Чернігівської міської ради Юлія Дарницька, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, директор ТОВ «ВІВАТ ТРЕЙДІНГ» Владислав Стамбурський, директор приватної школи «МудрАнгелики» Неля Лавріненко, блогер Макс Садовський.

— «Читай — допомагай» — це проєкт об’єднання заради великої доброї справи. Насправді, кожен мешканець Чернігівщини — велика особистість, яка багато що може. Якщо людина одна, то вона не всесильна, але якщо нас багато, то нам під силу все. Саме об’єднання дає поштовх, підтримку та результат таким великим ініціативам. Хочеться, щоби кожен, незалежно від своїх доходів і статусу, долучився до цього проєкту і став частинкою величезної команди. До цієї акції долучаються депутати, підприємці, також спортивна спільнота. Наші відомі чернігівські спортсмени стають амбасадорами у своїй сфері. Вони теж поширюватимуть і пропагуватимуть цю благодійну акцію, — говорить Ніна Лемеш. 

— Я із задоволенням приєднався до благодійного проєкту «Читай — допомагай», бо проблема здоров’я дітей є вкрай важливою. І це чудово, що навколо неї об’єднується вся громада міста, підприємницький загал. Сподіваюся, цей проєкт захопить ще більше небайдужих ділових людей і ми всі разом зможемо придбати дороговартісне обладнання та медикаменти для онкохворих діток. Як показав досвід минулого року, коли ми збирали гроші на костюми індивідуального захисту для медиків, 300 000 гривень — це підйомна сума, яку всі разом ми зможемо зібрати, — каже Костянтин Іванов.

— Для цього проєкту я обрала вірш Ліни Костенко «Крила». У ньому поетеса стверджує, що духовно багата людина здатна на все. Адже людина, хоч не літає, – а крила має. Я думаю, що крила є у авторів проекту «Читай — допомагай» і у кожного, хто долучиться до нього, — переконана Юлія Дарницька. 

Валентина НАУМЕНКО 

АТ КБ ПРИВАТБАНК
UA 49 305299 0000026007036302886
ЄДРПОУ 43484091
МФО 305299
Призначення платежу: Читай Допомагай 

 

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14