«Разом до успіху!» – підприємці провели святковий парад у Чернігові

2019-09-05 07:08

На невеличких тракторах і на залізних конях, у яскравих футболках, тримаючи в руках парасольки, прапори та прапорці й різнокольорові повітряні кульки, з малечею в дитячих візочках чи за кермом авто, поруч із супергероями й мультяшними персонажами – так представники різних фірм, підприємств, установ та організацій пройшли/проїхали вулицями Чернігова з нагоди свята – Дня підприємця (цього року він збігся з Днем знань – 1 вересня).

На чолі колони, яка вирушила з Центрального парку культури і відпочинку в напрямку Алеї Героїв, їхав античний бог Гермес/Меркурій – покровитель торгівлі та ремесел. За ним крокували ініціатори проведення параду: голова Спілки роботодавців Чернігівщини Віктор Лазар, голова ГО «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець і голова регіо­нального відділення Спілки фахівців з нерухомості України Інна Різуха. До них приєдналися в. о. голови ОДА Наталія Романова, заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Справжні патріоти

Коли колона прибула на Алею Героїв, зі сцени прозвучали слова вдячності підприємцям, які роблять величезний внесок у розбудову нашого прекрасного міста та в розвиток економіки країни. «Як міський голова вважаю кожного з вас справжніми патріотами України, – звернувся до учасників параду та ярмарку Владислав Атрошенко. – Ви створюєте робочі місця та сплачуєте податки, а це найголовніший внесок у наше майбутнє. Вважаю, що ваша робота так само, як і подвиг бійців на сході – подвиг, необхідний нашій країні. Закликаю всіх повірити в себе і створювати тут Європу. Не їхати світ за очі, а виховувати наших дітей, щоби вони одружувались та жили тут».

Міський голова побажав підприємцям успіхів, зазначивши, що міська влада не тільки не заважає розвиткові бізнесу, а й навпаки – мінімізує податки та збори, запроваджує додаткові стимули. Приміром, у Чернігові запроваджено нульовий розмір пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста для будівель промислового призначення, ставку єдиного податку для фізичних осіб-підприємців ІІ групи знижено до 18%. А ще підприємствам міста відшкодовуються витрати за участь у виставково-ярмаркових заходах за кордоном.

Почесною грамотою Чернігівської міської ради та виконавчого комітету нагороджено колектив швейної фабрики «ТК-Стиль» ТОВ «Текстиль-Контакт». Цю відзнаку отримала директорка фабрики Світлана Титова-Толстик.

Подяку Чернігівського міського голови оголошено:

  • Ігорю Жданову, фізичній особіпідприємцю (надання послуг із пошиття одягу);
  • Ксенії Новосьоловій, фізичній особі-підприємцю, власниці і керівниці студії епіляції, навчального центру епіляції та естетики тіла;
  • Володимиру Парістому, фізичній особі-підприємцю (виробництво меблів);
  • Юлії Сахно, фізичній особі-підприємцю, керівнику Чернігівської карамельної майстерні «Веселі Карамелі»;
  • Володимиру Ярмоленку, директору ВП «Виробниче об’єднання ТК-Чернігів» ТОВ «Текстиль-Контакт».

«Бізнес – це сила, це розум, це відповідальність, – зазначила під час вітального слова Ірина Березинець. – Дуже дякую за те, що ви платите податки. Ще раз вітаю зі святом і бажаю величезних професійних та особистих успіхів».

Знаймо найкращих!

За доброю традицією, найкращих на «підприємницькому Олімпі» вітали й керівники області. Серед нагороджених були директорка ТОВ «ПК Техресурс» Вікторія Калмикова і власниця СТО MOTOR Яніна Старікова.

– До цього я отримувала нагороди в національних рейтингах, — зазначила Вікторія Калмикова. 

—  Тому мені особливо приємно, що це перша для мене нагорода від нашої Чернігівської обласної ради. Звісно, подібні заходи потрібні, вони мотивують. Крім того тут ми можемо побачити колег, порадіти успіхам одне одного, таке спілкування надихає. Якщо ж говорити про роботу нашого підприємства, то цей рік був для нас важким. На жаль, на законодавчому рівні держава не сприяє розвиткові галузі, в якій ми працюємо. Але про це варто поговорити за іншої нагоди.

Під час виступів зі сцени прозвучало також, що бізнес Чернігівщини став соціально відповідальним, серед його представників багато волонтерів, меценатів, які реалізують суспільно корисні ініціативи та проекти, допомагають дитячим закладам, підтримують спорт, проявили себе як зоозахисники. 

— Багато років тому ми мріяли, щоб малий і середній бізнес став левовою часткою економіки України. Сьогодні це сталося, — сказав у своїй промові Віктор Лазар. — Майже 80%  надходжень до бюджету області – саме  завдяки вашій праці, натхненню, сумлінню. Завдяки вам, шановні підприємці, сьогодні відбудовуються інфраструктура, дороги, дитячі садки тощо. Хочу подякувати вам за важку щоденну роботу. Ви працюєте на користь не лише своїх родин, а й усієї країни!

До Дня підприємця також традиційно в рамках реалізації Програми розвитку підприємництва на 2017-2020 роки проводиться обласний конкурс «Кращий товар Чернігівщини». Голова конкурсної комісії – директорка Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик. Вона й запросила на сцену переможців 2019 року та вручила їм Почесні відзнаки.

Зокрема, в номінації «Продовольчі товари» відзначені масло вершкове-шоколадне та молоко сухе знежирене ПАТ «Куликівське молоко», зефір глазурований «Насолода» з ароматом ванілі та зефір біло-рожевий продовольчої компанії «Ясен», крохмаль картопляний від «Вималу». В номінації «Промислові товари для населення» перемогли туфлі домашні дитячі від ПАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» та білизна жіноча, яку виробляє Сосницька фабрика «Еліта». Дипломи учасників конкурсу отримали ТОВ «Наша булочка», ТОВ «Екоферма «Диво» (молочна продукція) та ПП «Копиця» (дитячі іграшки). 

Напівжартома-напівсерйозно бог Гермес підсумував церемонію нагородження: «Я вже уявив богиню Афродіту в черевичках від «Берегині», в білизні від «Еліти», яка смакує зефір від «Ясена». Ваша продукція насправді гідна богів! І ви гідні бути на підприємницькому Олімпі! Прорікаю вам шалені прибутки, стабільний попит на вашу продукцію, успіх вашої справи на благо рідної землі та всієї держави! Благословляю весь чернігівський край на успіх у бізнесі, достаток і процвітання! Хай перебувають з вами мудрість і щедрість!»

Яскраві «пазли» бізнес-мапи

Бізнес-фест «Разом до успіху!» на цьому не завершився. Під час виставки-ярмарку «Бізнес Чернігівщини» на Алеї Героїв можна було продегустувати продукцію місцевих виробників, придбати сувеніри й ознайомитися з продукцією та послугами, які виготовляють і надають місцеві підприємства та підприємці. Зокрема, я звернула увагу на стенд компанії «Екотерміка».  За словами інженера цього підприємства Юрія, тут можна замовити таку послугу, як монтаж сонячних електростанцій під зелений тариф.

– Сьогодні чимало людей цікавляться цими панелями, – зазначив мій співрозмовник. – Законодавство України вже устаткувалося, тож до кінця року можна ставити такі електростанції, наприклад, на дахах будинків. 1кВт сонячної енергії в середньому коштує тисячу доларів. Знаю, що деякі банки кредитують під зелений тариф. Ми пропонуємо панелі з потужністю від 250 до 400 Вт. Аби виробити 1 кВт, треба 3-5 панелей. Таким чином можна забезпечити електроенергією свій офіс або застосовувати для садочків, шкіл, лікарень. Удень своїх потужностей вистачає. Свою вартість такі панелі покривають за 5 років.

Підійшла також до намету екоферми «Диво», адже почула, що вони – серед відзначених на конкурсі «Найкращий товар року». З’ясувала, що виробництво налагоджено в Сираях Козелецького району. Ферма існує лише два роки, але її продукція вже доволі добре  відома. Це масло вершкове, йогурти, кефір, різновиди сирів (бринза, твердий сир «Козацький» тощо). За словами технолога виробництва Зінаїди Сімченої, сир «Чемер» від екоферми «Диво» - переможець серед крафтових сирів на конкурсі в Києві. Скуштувала – сподобався. Цікаво, що на екоферму «Диво» можна завітати з екскурсією. Гостям запропонують і дегустацію. Тож відтепер і в Козелецькому районі практикують дегустаційний туризм.

Дерев’яні вироби: ключниці, хлібниці, табурети тощо  виготовлені в Городні. Це сімейний бізнес Наталії й Володимира Корнієнків. Цікаво, що дружина – вірна помічниця в усьому своєму чоловікові-майстру. Займаються цією справою з 2004 року. 
– У нас усе користується попитом, бо ціни доступні, а якість – відмінна, – розповідає під час знайомства пані Наталя. – Приміром, ключниця – 250, хлібниця – 280-300 (залежно від розміру), дощечки – 25-40 гривень. Колись я працювала бухгалтером на заводі «Агат» – у нас у Городні був такий завод, але потім його закрили і довелося шукати щось інше. Почали потихеньку виробляти дерев’яні речі. Напевно, в Городні цим займаємося лише ми. У себе в місті торгуємо на ринку в четвер і неділю, а в Чернігові нас можна знайти по суботах на ринку «Нива».

Пані Наталя – ще й чудова вишивальниця. Розповідає, що захопилася вишивкою у 52 роки. Один із орнаментів – точно такий, який вишивала колись мама її прабабусі. «Цей  рушник – наша сімейна реліквія. Я вирішила відновити його орнамент, вишивала вже разів вісім, тож тепер можу навіть без схеми», – хвалиться жінка. Нині її рушники є у Грузії, Китаї, Естонії, Австрії, США, Росії, декілька – в Чернігові.

У рамках цьогорічного «Бізнес-фесту» працювало й «ВІКНО ДОПОМОГИ», де можна було отримати відповіді від фахівців Управління юстиції, Пенсійного фонду, Регіонального фонду підтримки підприємництва тощо. А концертно-розважальна програма з нагоди свята тривала майже до вечора.

Вікторія СИДОРОВА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42