ПП «Агропрогрес»: виробнича ефективність та соціальна відповідальність

2021-07-13 07:14

ПП «Агропрогрес» засноване у вересні 2000 року, а в грудні 2012 року увійшло до аграрної компанії «ІМК» як її Носівський кластер. За понад 20 років існування воно невпинно зростало: нарощувало виробничі потужності, упроваджувало інновації, розвивало технології.

Починавшись з одного села і кількох тисяч гектарів землі, сьогодні «Агропрогрес» працює з трьома культурами (кукурудза, соняшник, озима пшениця) та обробляє близько 30 000 га на території 6 громад: Бобровицької, Лосинівської, Макіївської, Мринської, Носівської та Новобасанської.

Про організацію роботи, виробничі досягнення, співпрацю з пайовиками та комунікацію з громадами розповів директор ПП «Агропрогрес» Михайло Якович Шумейко.

– Скільки працівників на підприємстві та які умови праці?

– «Агропрогрес» забезпечує робочими місцями 342 людей. Майже всі наші працівники – місцеві мешканці. Підприємство завжди вчасно виплачує заробітну плату і дбає про професійний розвиток колективу. Аграрна компанія «ІМК», до якої входить  «Агропрогрес», постійно проводить навчання і підвищення кваліфікації для своїх фахівців, організовує тимбілдинги і мотиваційні поїздки за кордон. Щороку, наприклад, компанія відправляє на відпочинок у Єгипет кращих трактористів-машиністів та водіїв автотранспортних засобів. Ми також заохочуємо раціоналізаторські ініціативи наших працівників і проєкти, які дають змогу вдосконалювати робочий процес або покращувати його умови.

– Чи оновлюється машинно-тракторний парк і які матеріали та технології використовуються у виробництві?

– ІМК інвестує значні кошти в агроінновації, зокрема у впровадження й розвиток технологій точного землеробства та придбання новітньої агротехніки. У полях ми працюємо на тракторах фірми «John Deere» та «New Holland», комбайнах «New Holland» і кращих у світі сівалках «Horsch». Кожного року машинно-тракторний парк підприємства поповнюють нові одиниці техніки – сучасніші, потужніші, інноваційніші. Транспортом забезпечені й наші спеціалісти виробничого відділу.

Значну увагу ми приділяємо якості й безпечності матеріалів, тому використовуємо тільки найкраще насіння, оригінальні добрива й засоби захисту рослин від провідних виробників. Усе це визначає і високі виробничі показники підприємства. Уже кілька років поспіль «Агропрогрес» має одні з кращих результатів серед підприємств свого регіону. У 2019 році підприємство отримало відзнаку обласної ради та облдержадміністрації у номінації «Золота нива Чернігівщини» у зоні Лісостепу.

– У скількох пайовиків «Агропрогрес» орендує землю, як налагоджене спілкування з ними та які програми для них діють?

– Підприємство має близько 10 200 пайовиків. Щоб ефективно взаємодіяти з такою кількістю орендодавців, ми розробили максимально просту й зрозумілу систему комунікації. У 2017 році утворений відділ з питань орендних відносин та соціальної політики, у якому працюють 12 фахівців. Вони забезпечують обмін інформацією між підприємством та пайовиками: кожен відповідає за певні села, має номери телефонів місцевих пайовиків підприємства і має змогу вчасно повідомляти їм важливу інформацію. Крім того, саме до нього як до представника підприємства вони можуть напряму звернутися, завдяки чому непотрібно їхати в офіс, щоб написати заяву чи вирішити якесь поточне питання.

У 2017 році «Агропрогрес» почав безкоштовно переоформляти спадщину для пайовиків. Цією роботою займаються 2 юристи. За період, відколи діє програма, вони переоформили близько 1 400 спадкових  справ, на що підприємство витратило 4,6 млн грн.

Крім того, «Агропрогрес» гарантує адресну допомогу пайовикам у випадку народження дітей, одруження чи скрутного становища, також підприємство надає адресну допомогу рідним пайовика на поховання. З 2017 року «Агропрогрес» надає кошти на обробіток присадибних ділянок (з того часу було надано 8,8 млн. грн.).

– Як взаємодіє «Агропрогрес» з громадами, на території яких працює?

– Соціальна відповідальність – один з принципів діяльності підприємства, тому ми завжди готові відгукнутися на звернення громад щодо благоустрою територій: ідеться про розчищення  доріг від снігу, надання техніки для обкошування доріг та вивезення сміття, виділення коштів на придбання будівельних матеріалів для косметичного ремонту шкільних приміщень.
У 2012 році запрацювала програма «ІМК допомагає». У її межах «Агропрогрес» реалізовував проєкти по благоустрою сільських територій, зокрема фінансував встановлення парканів біля Білоцерківської школи та Лосинівського дитсадка. Також підприємство надавало кошти на ремонт доріг Олександрівка-Свидовець, Степові Хутори – Горбачі, Данина – Лосинівка, у селах Рівчак-Степанівка, Софіївка, Степові Хутори.

У 2017 році на території Білоцерківської, Свидовецької, Степовохутірської, Козарівської, Хотинівської, Шатурської та Данинської сільрад був запроваджений медичний проєкт: медпрацівники амбулаторій отримували від підприємства обладнання для вимірювання тиску й рівня цукру в крові й відвідували пайовиків для проведення цих аналізів.

«Агропрогрес» підтримує розвиток спорту в сільській місцевості. Цього року ми виділили 50 тисяч гривень для Лосинівської футбольної команди й  допомогли з придбанням комплектів форми для гравців.

З початком пандемії COVID-19 «Агропрогрес» виділив 100 000 грн Бобровицькій лікарні на придбання обладнання для проведення обстеження хворих та полегшення перебування їх у лікарні. Крім того, у випадку, якщо наш працівник захворів на коронавірус, ми компенсуємо витрати на лікування.

Тільки у 2020 році підприємство виділило на соціальні заходи та допомогу пайовикам понад 7 мільйонів гривень.

Водночас для громад податки, які вчасно і в повному обсязі сплачують підприємства компанії «ІМК», - важливе джерело наповнення місцевих бюджетів громад. Тільки в 2020 році ПП «Агропрогрес» сплатило майже 64 мільйони гривень податків і зборів.

– З 1 липня 2021 року запустився ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні. Чи буде ПП «Агропрогрес» брати участь в ринку землі?

– Згідно з прийнятим законом, з 1 липня 2021 року в Україні почав діяти ринок сільськогосподарських земель і власники земельних ділянок (паїв) отримали право продати їх.

Водночас, захищаючи права осіб, які обробляють землю на підставі договорів оренди (орендарів землі), закон наділив їх Переважним правом купівлі цієї землі й зобов›язав власника земельного паю, який вирішив продати свою ділянку, перш за все звертатися саме до діючого орендаря.

Щоб дотриматись прав Власників і Орендарів земельних ділянок, законодавець розробив і прийняв особливу процедуру укладання угод купівлі-продажу пайової землі, яка істотно відрізняється від звичайних операцій з нерухомістю й передбачає обов›язкову участь Орендаря в угоді. Саме тому Власник земельного паю, який бажає продати його, повинен з обережністю ставитися до різного роду «посередників» і «ділків», які пропонують швидкий викуп і інші сумнівні «схеми» продажу земельних ділянок.

ПП «Агропрогрес» сьогодні орендує близько 30 тисяч гектарів землі. Наше підприємство входить до великої публічної аграрної компанії «ІМК». Ми зацікавлені в законності й прозорості угод, дотриманні прав та інтересів власників і гарантій отримання ними чесної ціни й готові надати власникам земельних паїв кваліфіковану консультацію з усіх питань, пов›язаних з продажем землі та оформленням угоди в нотаріуса.

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13