Знайомтеся: аматорський колектив «Барвінок» Михайло-Коцюбинської громади

2021-07-12 08:07

«Барвінок» співає народні й сучасні авторські пісні, ліричні й запальні, душевні й жартівливі. Об’єдналися жінки у колектив 6 років тому – і завдяки творчому запалу й красивим голосам уже стали місцевими знаменитостями, розповідає ОТГ-Інформ Чернігівщина.

Всього в колективі сім учасниць: Катерина Феделеш, Людмила Рохлецова, Ольга Богуш, Ольга Самойленко, Людмила Трейтяк, Людмила Литвин і Тетяна Симончук. Художній керівник колективу – директор Антоновицького сільського клубу Михайло Феделеш.

Про те, як ведеться на Чернігівщині мистецькій самодіяльності, розповіла учасниця ансамблю «Барвінок» Антоновицького сільського клубу Михайло-Коцюбинської громади Катерина Анатоліївна Феделеш.

«Одного разу в Антоновичі приїхали аматори з Зайців, – пригадує вона. – Виступ нам дуже сподобався, і ми замислилися: чому б не створити самодіяльний колектив? Так у 2015 році напередодні 8 Березня виник «Барвінок». На першу репетицію ми зібралися в холодному сільському клубі, всім було ніяково, соромилися співати зі сцени… Але тепер здається, що це було дуже давно».

Відтоді минули роки, протягом яких колектив підкорював серця запальними музичними номерами. Не тільки співали, а й організовували власними силами святкування й ярмарки, на які людей приваблювали як пісні «Барвінку», так і смаколики, які його учасниці готували для гостей.

«У тому, щоб мистецька самодіяльність розвивалася, велику роль відіграє й те, як налагоджене життя в громаді. Наприклад, у Михайло-Коцюбинській до карантину щороку спільно вирішували, куди які ансамблі поїдуть із обмінними концертами. Таких концертів було до 3-5 для кожного закладу культури. В Антоновицькому сільському клубі громада поміняла вікна, купила жалюзі та штори на сцену – а це вже для нас комфортніше», – акцентує пані Катерина.

Антоновичі потрапили під інтернет-субвенцію, тож у будинку культури нарешті буде інтернет.

«Для нас це означає, що як не взяв із собою текст – то можна не бігти по нього додому, а знайти онлайн. Легше й музику шукати. На апаратуру ми частину нащедрували, коли водили козу ще до карантину, частину дала громада – тож придбали хорошу. Перший костюм пошили самі, а на другий підзаробили на концертах і нам його пошила громада», – додає вона.
Як відзначає Катерина Анатоліївна, «Барвінкові» пощастило також мати підтримку місцевого агровиробника, ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія», що допомагає колективу з транспортом.

Ще напередодні карантину в 2020 році співали на Всегромадському святкуванні Масляної – а вже за кілька днів доти бурхливе культурне життя ніби спинилося. Хоча «Барвінок» навіть під час карантину намагався знайти способи його продовжити, щоправда вже онлайн: проводили онлайн-концерти, організовували тематичні фотосесії, знімали відео, на яких виконували пісні. А на 9 Травня навіть організовували й провели онлайн-мітинг.

«Поки карантин, то ми тільки й стежимо, яка зона: червона – репетицій немає, жовта – добре, можна йти прорепетирувати. Слова трохи підзабули, але співати дуже хочемо, хочемо бачити, як люди радіють, коли ми виходимо на сцену, хочемо відчути цю енергетику, тож з нетерпінням чекаємо відновлення активного культурного життя», – резюмує Катерина Феделеш.

Фото з ФБ-сторінки ОТГ-Інформ Чернігівщина

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42