Жінки-підприємниці Чернігівщини працюють, радять і підтримують

2019-09-05 06:16

Уже вчетверте до Чернігова з’їхалися на міжнародну практичну конференцію успішні та активні бізнес-леді, що працюють у різних сферах. Основна мета форуму  – обмін позитивним досвідом, ознайомлення з передовими практиками підприємниць інших країн, нові можливості співпраці й розвитку жіночого підприємництва.

Традиції непорушні

Уже стала хорошою традицією зустріч ділових жінок на чернігівській конференції. Саме тут можна дізнатися про новинки в жіночому бізнесі, поділитися успішними історіями та взяти на озброєння валізу нових знань.

Організатори заходу – Центр інформаційної підтримки бізнесу, який діє при Чернігівській регіональній торгово-промисловій палаті.

Президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов зазначив, що такі традиційні щорічні конференції об’єднують ділових жінок і очільниць підприємств. Основним завданням він вважає не тільки їхні знайомство та спілкування, а й отримання корисної інформації та обмін міжнародним досвідом. Саме це зробить ділових жінок сильнішими й конкурентоспроможнішими, сприятиме налагодженню ділових зв’язків, аби якнайкраще розвивати свій бізнес у майбутньому.

Віце-президент ТПП Лариса Циган вважає, що в нашому, здавалося б, невеличкому місті підтримка жінок-підприємниць – на найвищому рівні. У Чернігові діють дві жіночі асоціації – Ліга ділових жінок та Спілка жінок Чернігівщини. До того ж при ТПП працює ще й Комітет жінок-підприємниць, де вирішуються різноманітні важливі питання. Основна стратегія роботи палати направлена на розширення експорту, підтримку підприємств, очолюваних жінками, роботу з підприємцями-початківцями та розвиток кластерних ініціатив. У планах також чимало цікавого, а головне – корисного: тренінги для бізнес-леді, проєкти технічної допомоги, бізнес-майстерні та менторські програми.

Практичні кейси

Звичайно, ділові жінки Чернігівщини, а також бізнес-леді, які приїхали з різних регіонів України, Великої Британії та Канади, мали змогу поспілкуватися й послухати цікавих спікерів. Неабияка увага націлена на отримання практичного досвіду.

Міжнародна бізнес-консультантка з Великої Британії Клер Говард поділилася власною успішною історією – від викладача у виші до власниці консалтингової компанії. Головне, зауважила пані, – наполегливість і чіткий план дій. Тоді й успіх гарантовано!
Не оминула увагою бізнесвумен і питання історії та особливості роботи торгово-промислових палат Великої Британії. На відміну від України, там жінки звертаються по допомогу та консультацію не в ТПП, а об’єднуються в жіночі бізнес-мережі. А ось чоловіки вирішують питання саме в палатах. 

Клер Говард опікується саме налагодженням міжнародних зв’язків та створенням бізнес-асоціацій. Вона нині працює над цікавим проєктом, аби розбудувати потенціал ТПП в Україні й торгових асоціацій для забезпечення кращого дотримання стандартів та норм ЄС.

Заступниця директора Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі Ірина Титарчук також цікаво розповіла про власний досвід і реалізацію бізнес-проєкту, який охопив ділових леді зі Сходу до Карпат. А це свідчення того, що в Україні жінки можуть не тільки народжувати дітей та сидіти в декреті, а й бути здатними вести бізнес нарівні з чоловіками. Пані Ірина порадила завжди мати хорошу ідею і шукати бізнес-партнерів. Адже кожне підприємство має свою місію та цінність. Успіх – за розвитком ідей!

Експертка з Канади, директорка Центру жіночого підприємництва Манітоби Елісон Кіркленд поділилася канадським досвідом організації роботи з жінками-підприємницями й розповіла про підтримку їхніх підприємств. А також наголосила на викликах, із якими стикаються бізнес-леді сьогодні, й дала поради зі зміцнення об’єднань жінок-підприємниць.

Крім захопливих та корисних виступів на учасниць міжнародної конференції чекали різноманітні презентації, тренінги та воркшоп. Справді, такі зустрічі важливі й потрібні діловим жінкам. Це – досвід найкращих, налагодження міжнародних зв’язків, нові ідеї та планування цікавих проєктів. Традиція проведення ділових рандеву продовжується…

Любов СИЛА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21