Молодіжний театр дивував, розважав, змушував думати, любити, творив синергію та об’єднував театральний простір

2021-07-07 08:25

27 червня Молодіжний театр закрив свій 36-й театральний сезон, який був через карантин незвично довгим, бо розпочався 1-го серпня минулого року. За цей час театр витримав два локдауни, проте встиг створити та випустити цілу низку (аж дев’ять!) нових вистав і проєктів.

Першою прем’єрою сезону була вистава «Орніфль» за п’єсою відомого французького драматурга Жана Ануя, до драматургії якого театр звертається вже не вперше. Спектакль був створений Романом Покровським, де він, власне, і виконав головну роль. А згодом, у середині вересня, своєю незвичною прем’єрою глядачів дивував Володимир Сурай. У п’єсі Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю» гостро звучить тема Донбасу на прикладі однієї родини із жінок трьох поколінь, ролі яких виконали Юлія Матросова, Інна Атрощенко та Валерія Чокурашвілі.

Паралельно тривала робота Романа Покровського над новою виставою «Голівуд» за п’єсою італійського актора та драматурга Роберта Кавозі. Тут йшлося про долю двох акторів, яким так і не вдалося знятися в Голівуді. А в свою чергу Володимир Сурай розпочав роботу ще над однією виставою, прем’єра якої відбулася наприкінці січня. «Голоси». П’єса Ольги Мальцевої «Голоси в моїй голові». Про що думає жінка, коли прокинулася вночі, щоби випити склянку води та коли потім вже не можеш заснути. У цій виставі ексклюзивним талантом створювати костюми здивувала молода модельєрка нашого театру Ольга Зайцева. Вистава вийшла дуже модерністською.

А вже у лютому Євгеній Сидоренко презентував і свою постановку. Виставу за п’єсою Теннессі Вільямса «Остання гавань», де в головній ролі блискуче виступає Мирослава Витриховська і де дебютував наш молодий актор Ярослав Мальцев. До свята 8-го Березня театр традиційно готує нову розважальну святкову програму. Цього сезону вона мала назву «Бризки шампанського». Цей проєкт зітканий із гумору, музики, танців. Постановкою займалася Інна Атрощенко, а допомагав їй балетмейстер театру Олександр Коваленко. В тому ж березні, 27-го, відзначається Міжнародний день театру. «Латера магіка», або «Чарівний ліхтар», що розповідає про театр, про акторські долі та іноді інтриги, – цю виставу створив Роман Покровський за творами-«лекціями» Юхананова, Бергмана, Товстоногова, Станіславського та інших видатних режисерів і знавців театру.

Знову було оголошено локдаун, але кропітка робота над новою постановкою продовжувалась. Актор театру Андрій Душний запропонував «Український Декамерон» Кліма з музикою від «ДахаБраха». Ця вистава, прем’єра якої відбулася 5-го травня, була присвячена Дню народження Молодіжного театру, який ми зазвичай відзначаємо 1-го травня. В цій виставі, на мою думку, якимось чином об’єдналися три колишні, але знакові наші вистави: «Зачароване коло», «Вертеп» та «Декамерон 1/20», які були створені у різні роки. А ще мінімалізм у декораціях – саме його дотримувався засновник театру Геннадій Касьянов.
Завершується сезон розважальною програмою «Бризки шампанського –2». Це своєрідний мікс із кращих старих номерів та багатьох нових.

Досить спекотним та насиченим був 36-й театральний сезон, який приніс чимало роботи акторам. До того ж сталися і чудові надбання у їхньому колі. Окрім Ярослава Мальцева, про якого вже йшла мова, до нас прийшли Костянтин Слободенюк, Дмитро Сукач та Ольга Руденок. Сподіваємося, в новому театральному сезоні вони зможуть себе яскраво проявити. Адже Роман Покровський вже розпочав читки своєї майбутньої вистави! Розкрию таємницю – це «Кассандра» Лесі Українки. В ролі Кассандри – Тетяна Салдецька.

До зустрічі в новому театральному сезоні! Гарного і ніжного літа!

Алла ПУШКІНА
Фото надані театром

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13