ТОВ «АГРОКІМ»: Інноваційне, Технологічне, Відповідальне сільське господарство

2021-07-06 08:50

ТОВ «АГРОКІМ» увійшло до складу аграрної компанії «ІМК» як її Прилуцький кластер у 2012 році. Товариство обробляє 18,3 тис. га в 7 територіальних громадах Чернігівської області: Малодівицькій, Сухополов’янській, Ладанській, Яблунівській, Парафіївській, Ічнянській та Лосинівській. Про те, як налагоджена робота підприємства, як організовано комунікацію з пайовиками та взаємодію з громадами розповів Генеральний директор ТОВ «АГРОКІМ» Віталій Юрійович Лановлюк.

– Скільки працівників на підприємстві та які умови праці?

– У товаристві «АГРОКІМ» працює 370 людей. Ми пропонуємо конкурентну заробітну плату, завжди вчасно її виплачуємо, організовуємо навчання для професійного зростання наших фахівців, проводимо тимбілдінги й мотиваційні заходи, відправляємо кращих працівників у мотиваційні поїздки за кордон.

– Чи оновлюється машинно-тракторний парк підприємства, які матеріали та технології використовуються у виробництві?

– Ми працюємо з дійсно сучасними технологіями, активно запроваджуються технології точного землеробства, які дозволяють виконувати технологічні операції в полі з точністю до 2 см, а також диференційованого посіву та внесення добрив. У нашому машинно-тракторному парку техніка від провідних світових виробників: «John Deere», «New Holland», «Horsсh».

Товариство «АГРОКІМ» використовує найкраще насіння кукурудзи, соняшнику й пшениці, оригінальні добрива й засоби захисту рослин від топових виробників. Завдяки цьому підприємство має одні з кращих виробничих показників у своєму регіоні: протягом останніх років середня урожайність кукурудзи на полях, які ми обробляємо, – 98 ц/га, соняшнику – 35 ц/га, озимої пшениці – 60 ц /га.

– У скількох пайовиків підприємство орендує землю, як налагоджене спілкування з ними та які програми для них діють?

– ТОВ «АГРОКІМ» орендує землю в майже 4200 пайовиків. Для взаємодії з ними створена проста й зрозуміла система комунікації: у 2017 р. сформований відділ із питань орендних відносин та соціальної політики, в якому сьогодні працюють 4 фахівці, «менеджери сіл»: вони забезпечують обмін інформацією між підприємством та пайовиками безпосередньо в селах, де працює товариство.

У 2018 р. підприємство почало проєкт із безкоштовного переоформлення спадщини для пайовиків та виплати компенсації спадкоємцям у разі її оформлення за власний рахунок. Над цим працюють 2 юристи. За 2018-2020 рр. оформлено понад 500 спадкових справ. На проєкт «АГРОКІМ» уже витратив близько 1,5 млн грн.

«АГРОКІМ» надає адресну допомогу пайовикам на весілля, при народженні дитини, у випадку скрутного становища, виплачує компенсацію на обробіток городів. Здійснює виплату рідним пайовика на поховання.

У 2019 році «АГРОКІМ» розпочав проєкт по медичному страхуванню пайовиків, які проживають у селах. Цю послугу ми надаємо орендодавцям у селах Заїзд, Петрівка та смт Ладан Прилуцького району, селах Ольшана, Мартинівка, Парафіївка, Петрушівка, Іваниця Ічнянського району та селі Галиця Ніжинського району. На сьогодні застраховано понад 700 осіб. Вони отримали поліси медичного страхування на суму до 10 тисяч гривень на весь страховий період.

– Як взаємодіє товариство з громадами, на території яких працює?

– «АГРОКІМ» має активну соціальну позицію, тому ми завжди готові йти на зустріч, коли до нас звертаються громади. Постійно надаємо допомогу в питаннях благоустрою: взимку розчищаємо дороги від снігу, даємо техніку для вивезення сміття, допомагаємо з обкошуванням узбіч у селах. У 2012 р. почала діяти програма «ІМК допомагає», у межах якої підприємства компанії реалізували низку проєктів із благоустрою. Наприклад, були придбані бетонні паркани для огородження кладовищ у селах Галиця та Мартинівка.

Підприємство надає допомогу на розвиток спорту в селі. З 2017 по 2021 рр. на це виділено близько 265 тис. грн. «АГРОКІМ» підтримує футбольну команду однієї з громад, на території якої працює, – ФК «Мала Дівиця».

Товариство також виділяє кошти та бере участь у проведенні святкових культурно-масових заходів, яких до карантину щороку проходило чимало: дні сіл, 8 Березня, 9 Травня, Новорічні свята, 1 вересня.

У 2020 р. через пандемію основним напрямом соціальної діяльності товариства «АГРОКІМ» стала допомога в боротьбі з COVID-19. Підприємство придбало захисні костюми для Прилуцької міської лікарні та допомогло їй з ремонтом каналізаційної системи інфекційного відділення. Прилуцькій районній лікарні допомогло з придбанням 1 тонни пального. Для Ічнянської ЦПМСД придбали кисневий концентратор. Амбулаторії сімейної медицини смт Мала Дівиця допомогло відремонтувати палату, а Ольшанській сімейній амбулаторії – провести косметичний ремонт. Також «АГРОКІМ» придбав мотопомпу для Прилуцього МНС для проведення дезінфекції у Прилуках.

Загалом у 2020 році на соціальну допомогу товариство «АГРОКІМ» витратило понад 2,5 мільйони гривень.

Крім того, для громад податки, які вчасно і в повному обсязі сплачують підприємства компанії «ІМК», – джерело наповнення місцевих бюджетів. Тільки в 2020 році «АГРОКІМ» сплатив майже 50,2 мільйонів гривень податків і зборів.

– З 1 липня 2021 року запускається ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні. Чи буде ТОВ «АГРОКІМ» брати участь в ринку землі?

– Дійсно, 1 липня 2021 року в Україні відкриється ринок сільгоспземель і згідно з прийнятим законом власники земельних ділянок (паїв) отримують право продати їх.

Разом із тим, захищаючи права осіб, які обробляють землю на підставі договорів оренди (орендарів землі), закон наділив їх Переважним правом купівлі цієї землі й зобов’язав власника земельного паю, який вирішив продати свою ділянку, перш за все звертатися саме до діючого орендаря.

Щоб дотриматись прав Власників і Орендарів земельних ділянок, законодавець розробив і прийняв особливу процедуру укладання угод купівлі-продажу пайової землі, яка істотно відрізняється від звичайних операцій із нерухомістю і передбачає обов’язкову участь Орендаря в угоді. Саме тому Власник земельного паю, який бажає продати його, повинен із обережністю ставитися до різних «посередників» і «ділків», які пропонують швидкий викуп та інші сумнівні «схеми» продажу земельних ділянок.

На сьогодні ТОВ «АГРОКІМ» орендує близько 18 тисяч гектарів землі. Наше підприємство є частиною великої публічної аграрної компанії «ІМК». Ми зацікавлені в законності й прозорості угод, дотриманні прав та інтересів власників і гарантій отримання ними чесної ціни і готові надати власникам земельних паїв кваліфіковану консультацію з усіх питань, пов’язаних із продажем землі та нотаріальним оформленням угоди.

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30