Одна людина – одна хвилина

2021-07-05 13:11

На вихідних у Чернігові мають відкритися ще два центри вакцинації – в ТРЦ «Голівуд» і ЦУМі. Робиться це для того, щоб максимально наблизити цей вид надання медичної допомоги для населення. Про це повідомив очільник другої міської лікарні Владислав Кухар під час брифінгу в міській раді. 

У брифінгу взяли участь і керівники тих чернігівських підприємств, на яких уже проведені щеплення мобільними бригадами працівників просто на місці роботи – за попередньою реєстрацією в застосунку «Дія», а також представники обох ТРЦ.  

До слова, хоча минулого тижня депутатка міської ради Марина Рейко й кидала звинувачення в бік міської влади, що та, начебто, проти відкриття центру вакцинації в ТРЦ «Голівуд», представники обох ТРЦ відзначили плідну співпрацю з міською владою, за результатами якої було вирішено відкрити центри вакцинації в обох закладах. А випади пані Рейко Владислав Кухар назвав нічим іншим, як політичним піаром. «Політика та амбіції – це одне, вакцинація і здоров’я – зовсім інші речі», –  зазначив він.

Представники ТРЦ «Голівуд» і ЦУМу підкреслили, що переговори щодо відкриття центрів вакцинації на площі цих закладів велися з міською владою протягом минулого тижня. Адже потрібно було врахувати чимало нюансів і створити відповідні умови як для медиків, так і для тих, хто приходитиме на вакцинацію.

Ольга Муцька, керуюча ЦУМ-Чернігів:

– Нам запропонували відкрити центр вакцинації. Розглянувши пропозицію, звісно, погодилися. Локація площею 160 кв. м розміститься на 1 поверсі. Вона буде забезпечена Інтернетом, холодильниками, меблями. Тобто всім необхідним для організації центру вакцинації.

Тетяна Божок-Зіненко, менеджерка відділу розвитку ТРЦ «Голівуд»:

– Перемовини щодо відкриття в нашому ТРЦ центру вакцинації ведуться з минулого тижня. Дійшли згоди, що він розміститься в центральному холі біля входу – поруч із сценою. Це доступна локація, в першу чергу, для маломобільних груп населення; всіх, хто приїжджає до нас на шопінг, у тому числі й із різних районів області. Площа локації – 220 кв. м. Зазначу, що ми також зареєструвалися на проведення вакцинації всього колективу – працівників магазинів, фуд-кортів, дитячих ігрових центрів тощо. Від ТРЦ «Голівуд» планує вакцинуватися 690 осіб.

Представники обох ТРЦ запевнили, що долучаються також і до промоції вакцинації, в тому числі й на обласному рівні. Рекламна кампанія від «Голівуду», зокрема, розпочнеться вже на цьому тижні. Говоритимуть не тільки про власний майданчик для щеплень, а й узагалі про систему щеплення, запропоновану МОЗ.

Заступник директора ТРЦ «Голівуд» В’ячеслав Березка при цьому наголосив, що представники бізнесу мають бути напряму зацікавлені в якомога більшому охопленні вакцинацією людей, адже чим більше щеплених, тим швидше буде досягнуто колективного імунітету, а значить, вірогідність оголошення локдаунів стане меншою. 
 
В’ячеслав Березка, заступник директора ТРЦ «Голівуд»:

–  Найближчими вихідними, тобто в суботу 10 червня, наш пункт вакцинації має вже запрацювати. Людей зустрічатимуть волонтери, які допомагатимуть заповнювати анкети і проводжатимуть до місця щеплення. Хочемо відпрацювати так увесь процес, щоби людина витрачала мінімум свого часу, в ідеалі має бути: одна людина – одна хвилина. Вдячний за підтримку нашої ідеї міській владі. Вважаю, що запровадження європейського досвіду вакцинації, коли все робиться швидко, комфортно, доступно, допоможе вакцинувати якомога більше людей. Дуже сподіваємося, що зможемо налагодити роботу центру і в будні, тож запрошую всіх приходити на вакцинацію до ТРЦ «Голівуд» 

Представники підприємств, які вже скористалися можливостю зробити щеплення своїм працівникам просто на робочому місці, відзначили зручність цього сервісу і професіоналізм роботи медиків мобільних бригад. А Владислав Кухар попросив очільників усіх закладів міста розглянути можливість і скористатися нагодою, щоби подати свою заявку на реєстрацію, аби МОЗ її врахувало і надало команду для включення їх до графіку вакцинації. Для якнайбільшого охоплення вакцинацією всіх трудових колективів міста працює шість мобільних бригад, що мають можливість проводити щеплення навіть у вихідні.

До слова, як повідомив Владислав Кухар, маломобільні групи населення вакцинуватимуть на дому. Всі, хто бажає отримати щеплення, можуть звертатися до свого сімейного лікаря або на ресурс «Дія». 

Також він зазначив, що пункти вакцинації щодня працюють і в усіх поліклініках міста: у першому та другому корпусах 2-ї міської лікарні відкрито по два кабінети щеплень, по одному кабінету – в 4-й лікарні та в поліклініці 3-ї міської лікарні. 

Щеплення у центрах вакцинації робитимуть китайською вакциною CoronaVac.

Алла ПРИМА

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21