Гребля не просто спорт, це – стиль життя

2021-07-05 07:43

Літо дуже вдала пора для відпочинку. У таку спеку за тридцять п’ять градусів єдине, що хочеться робити, так це засмагати на пляжі, рятуючись від спеки у прохолодній воді або попиваючи охолоджувальні напої. Але навіть в таку аномально спекотну погоду спортсменам було не до цього. Минулої суботи, на водній спортивній базі біля Десни, були організовані змагання з греблі.

До початку змагань усі учасники проводили розминку. Пізніше, вирівнялись по лінії старту, позначену буйками по двох берегах річки. І за командою стартера всі п’ять човнів, із двома учасниками на кожному, зірвалися з місця, потужними гребками долаючи дистанцію. Глядачі з берега гучними оплесками і підбадьорюючими вигуками підтримували своїх фаворитів. Частиною змагань було не тільки прагнення до перемоги, але і необхідність утримати на плаву човен. Так на декількох запливах учасники перекинулися на байдарці, опинившись у воді, а на одному і зовсім – не впоравшись із керуванням, врізалися носами в своїх суперників.

Тому, аби цьому запобігти, тренер і майстер спорту міжнародного класу Ніна Григор’єва розповідає важливі моменти підготовки спортсменів:

– Необхідний загальний фізичний розвиток. Це підтягування, віджимання в обов’язковому порядку, тому що для байдарки потрібна сила. Ми бігаємо, потім плаваємо. Перевіряємо все, тому що човник верткий – перевертається. Влітку – пляжний волейбол, ось у нас майданчик, а взимку – лижі, штанга. Ось у нас будівля двоповерхова. І там половина залу – для штанги, і половина –для баскетболу. А нагорі є тренажери для байдарки.

– Скільки за часом займає підготовка до змагань?

– Якщо учасник гарно підготовлений, то півтори-дві години. Старші – три години. Бігаємо десь три-чотири кілометри.

Розминаємося. І потім півтори години обов’язково займаємося на воді. Я виходжу з ними разом. Я ж теж виступаю - як ветеран. У липні – чемпіонат України, потім чемпіонат світу в Тернополі.

– З якого віку до вас приходять діти?

– Раніше було з десяти років. А тепер, уже як два роки, з восьми ми набираємо. З восьми років треную і свого сина, він у мене вже дорослий.

Власним прикладом тренер показує, що гребля – далеко не тільки чоловічий спорт. А сестри Даша і Анна Юр’єви, які досягли фінішу першими серед дівчат, – що можуть випередити в результатах будь-якого іншого хлопця.

Даша і Анна Юр’єви:

– Скільки за часом у вас зайняла підготовка до змагань?

– Ми готувалися довго – два місяці до чемпіонату України, а на ці – десь тиждень.

– Що вам найбільше подобається у греблі?

– Подобається, що цей спорт пов’язаний із водою, що він на природі, подобається проходити ці дистанції, сидячи в човні.

– Чому в якості спорту ви вибрали саме греблю?

– Я почала займатися перша, а за мною вже і моя сестра. Мені цей вид спорту порадив лікар, тому що мала проблему зі спиною, тож потрібно було зміцнити м’язи. І мені сподобалося.

– Які якості повинні бути у спортсмена, який займається цим?

– Він має бути витривалим, наполегливим і сильним духом. Я думаю головне – хотіти цим займатися, хотіти перемагати, боротися.

– Чи були у вас кумири, пов’язані з цим видом спорту?

– Юрій Чебан. Він, звичайно, каноїст, але у нього хороші результати.

На питання, «кого ви вважаєте вашими головними суперниками?», Даша з посмішкою вказала на свою сестру:

– Ну, один біля мене. Але в основному старші – я прагну їх обганяти. Перемагати.

Закінчилися змагання урочистим нагородженням учасників почесними грамотами та фотосесією переможців на п’єдесталі.

Тому хочеться привітати їх з такою бажаною для них перемогою, а тим, у кого не вийшло, побажати не впадати у відчай і продовжувати йти до своєї заповітної мети.

Юлiя МОЛИБОГА

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14