10 актуальних питань Чернігівської РДА

2021-07-02 11:52

Наприкінці червня у Чернігівській райдержадміністрації відбулася нарада з сільськими, селищними та міськими головами нещодавно створеного району. Проводив її голова РДА Василь Тройна. На нараду були запрошені голова Чернігівської районної ради Микола Силенко, керівники силових структур району, очільники окремих департаментів та управлінь облдержадміністрації і структурних підрозділів райдержадміністрації.

На розгляд виносилося 10 актуальних питань.

Військовий комісар Чернігівського об’єднаного комісаріату та центру комплектування і соціальної підтримки Олег Гончарук розповів про проведення призовної кампанії у квітні-червні цього року та організацію призову восени. Наприклад, 1999 призовників цьогоріч з’явилися за повістками на призовні дільниці. І це з 7114. Призвати на строкову військову службу планувалося 186 жителів об’єднаного Чернігівського району і з Чернігова також. Пішли служити 180.

Чому така низька явка? На думку комісара – це відсутність позитивного досвіду проходження строкової військової служби. Призовом у районі наразі займаються чотири центри комплектування, створені в територіальних громадах колишніх ліквідованих районів, разом із органами місцевого самоврядування. Отож – цифри. У Козелецькому центрі на обліку 516 осіб, з’явилося за повістками 160, призвали 31. Із них 6 із Деснянської громади, 4 із Остерської, 3 із Кіптівської, решту – з Козельця. У Городнянському центрі із 457 осіб призвали 24: 17 із Городні, 7 із Тупичівської громади. На Куликівщині з 204 призовників, прибув 61, призвали 11, як і планувалося. З Чернігівського колишнього району призвали 35 осіб, із Чернігова – 65. Усі громади виконали доведені плани, крім Седнівської, де замість двох пішов служити один строковик. У Ріпкинському центрі комплектування із 365 призовників за повістками з’явилися 95, планувалося призвати на службу 20. Із Любецької громади 6, але пішли служити лише 2, із Добрянської 5 (із 6), з Ріпок – 7 (замість 8).

Військовий комісар попередив: порушників правил військового обліку притягнуть до адміністративної відповідальності, вони сплатять штраф у розмірі 510 грн. Загальна сума, яку можуть сплатити призовники, сягає понад 2 млн 605 тис грн.
Про формування нової мережі автобусних маршрутів загального користування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою та організацію проведення конкурсів на перевезення розповів присутнім заступник директора Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської ОДА Анатолій Кругол.

Нинішня мережа автобусних маршрутів створювалася наприкінці 90-х – на початку 2000-х років. Сьогодні треба налагодити сполучення між новими центрами у Чернігівському районі. Тому департамент збирає пропозиції від територіальних громад стосовно формування нових маршрутів. При цьому варто керуватися економічними розрахунками, враховуючи пасажиропотік. Також треба знати й про майбутні зміни в транспортному законодавстві. Планується, зокрема, визначати перевізників не через конкурс, а закуповувати їхні послуги через систему «Прозоро». На рівні Кабміну також анонсуються зміни щодо пільгових перевезень, перехід на адресність і монетизацію пільг. Але поки варто було би достеменно розібратися зі старими проблемами. Адже пільгові перевезення часто не компенсуються, транспортний парк застарілий, а ще ж – і нелегальні перевізники...

Конкретні ситуації озвучили голови громад. Голова Любецької ОТГ Валерій Костильов розповів про скарги від жителів села Неданчичів, які їздять до Славутича. Перевізник привозить пасажирів не на автостанцію, а на околицю міста, звідки дуже довго добиратися до центру. Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус повідомив, що понад три місяці не виходив на маршрут автобус «Чернігів-Радуль». Добрянський селищний голова Світлана Бицько розповіла про непорозуміння із «Пассервісом». А в Березнянській ОТГ люди були взагалі змушені перекривати дорогу. Наразі й нелегали запрацювали на повну. За словами Анатолія Кругола, поки що дієвих механізмів впливу на них немає. Потрібні зміни до законодавства. І голови громад мають із місць ініціювати зміни та пропонувати своє бачення ситуації.

На нараді також ішла мова про організацію роботи органів опіки та піклування районної державної адміністрації, сільських, селищних, міських рад Чернігівського району. Про це розповіла Людмила Зеленько, начальник служби у справах дітей Чернігівської ОДА. Говорилося й про створення в органах місцевого самоврядування підрозділів з питань цивільного захисту; про затвердження програм із питань пожежної безпеки; про взаємодію та комунікацію органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, у тому числі електронними засобами зв’язку; про переоформлення найменувань установчих документів органів місцевого самоврядування та юридичних осіб публічного права, засновниками яких є органи місцевого самоврядування тощо.

З приємного – переможці змагань із територіальної оборони отримали відзнаки. У травні на Чернігівщині відбулися навчальні збори ТО, участь у яких брали до двох тисяч жителів об’єднаного Чернігівського району. Керівникам громад, тероборонівці яких показали кращі результати, військовий комісар Олег Гончарук вручив відзнаки. Серед них – Михайло-Коцюбинський селищний голова Ніна Ворох, Гончарівський селищний голова Віталій Рудник, голова Новобілоуської ОТГ Дмитро Федоров.

Підсумував роботу голова райдержадміністрації Василь Тройна.

Опісля голови громад зустрілися з представниками ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво». Керівник Чернігівського земляцтва у м. Києві Віктор Ткаченко привітав голову райдержадміністрації Василя Тройну з призначенням на посаду (голова РДА довгий час був керівником молодіжного відділення Чернігівського земляцтва. – Авт.) та запевнив у сприянні їхньої організації  вирішенню проблем територіальних громад Чернігівського району. До всього, зробив головам громад цікаву пропозицію. У Києві в Національному виставковому центрі дуже плідно працює Музей науки МАН України. На його базі діють секції, гуртки, лабораторії, стартапи. То чом би в кожній громаді не відкрити свої центри цього музею? Земляцтво обіцяє всебічну допомогу, а від громад потрібні приміщення. Відтак діти були би в центрі сучасних новацій у багатьох сферах життя, брали би безпосередню участь у роботі наукових та інших напрямків, заявляли про себе на всеукраїнському рівні.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13