У Чернігові розгорнули 200-метровий рушник і зафіксували національний рекорд

2021-07-02 11:26

У рамках святкування 25-ї річниці Дня Конституції України у Чернігові під час урочистої церемонії розгортання Рушника Єдності поблизу підніжжя Катерининської церкви було зафіксовано рекорд України.

Представниця Книги рекордів України Яна Коньок зауважила, що такий рекорд встановлюється не просто задля експертизи, а для об’єднання людей спільною справою та демонстрації елементу, який усіх гуртує.

У Книгу рекордів чернігівський рушник завдовжки понад 200 м і завширшки 2,2 м потрапив як найбільший рушник України, на який у стародавній техніці вибійки нанесено «Дерево життя». Малюнок набивали майстри народних ремесел, представники усіх 57 територіальних громад області, різних громадських організацій, у тому числі національних меншин, органів влади і місцевого самоврядування та всі охочі долучитися до спільної справи.

Як зазначають організатори, готувалися до цього ще з квітня, розробляли ескіз, основу тощо. Створювали рушник у Чернігівському обласному центрі народної творчості впродовж 15 робочих днів шляхом проведення майстер-класів із нанесення вибійки на полотно. Дерев’яні штампи вкривалися акриловою фарбою, учасники процесу оздоблення притискали їх до тканини ударом спеціального молотка і залишали потрібний відбиток. Кінцевим результатом цієї роботи стало нанесення традиційного для Чернігівщини народного орнаменту.

Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30