Бронзові прикраси, арабська монета, озброєння…

2019-09-03 08:02

Цим здивували цьогорічні дослідження поселення Х ст. з території Мезинського НПП.

Нагадаємо, що влітку Мезинська археологічна експедиція Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка продовжила дослідження багатошарового городища Свердловське-1 поблизу с. Деснянського Коропського р-ну. Роботи здійснювалися на виконання Обласної цільової програми археологічних досліджень за сприяння Мезинського національного природного парку.

У 2019 р. археологам удалося відкрити залишки котловану великої (5х5 м) житлової споруди Х ст. Надзвичайно багатий речовий інвентар свідчить про високий соціальний статус її власників. Серед археологічних знахідок уламок арабської монети – дирхема, прикраси (бронзові сережка, перстень, ланцюжок, скляне намисто), предмети озброєння (вістря сулиці та стріл), побутові речі (гачки для риболовлі, ножі, важки для веретен – прясельця, точильні камені, грузила до рибальських сіток тощо), кістяні проколки, амулет з ікла ведмедя та інші речі. До більш раннього періоду існування городища належить виявлена в культурному шарі бронзова підвіска-лунниця, прикрашена виїмчастою емаллю. Також слід відзначити, що під час археологічних робіт 2019 р., як і в попередні роки, було здійснено добір зразків для біологічних визначень (палеоботанічних, археозоо­логічних тощо), які дозволять значно доповнити інформацію про господарство мешканців городища у давнину.

Систематичне вивчення городища Свердловське-1 було започатковане 2014 року. З цього часу археологам удалось отримати вагомі та різноманітні матеріали, найбільш цікаві з яких належать до часів існування роменської археологічної культури, що ототожнюється зі згаданим у літописі племенем сіверян. Роботи спрямовуються на отримання нових історичних знань про побут, систему господарства та природокористування місцевого населення в епоху включення Подесення до складу Давньої Русі.

Побачити знахідки можна буде у квітні наступного року на традиційній виставці матеріалів новітніх досліджень в історичному музеї імені Тарновського в Чернігові.

Олена Черненко

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13