Яким був 93-й чернігівський театральний сезон і що нас чекає в наступному

2019-06-19 11:00

У Чернігові наближається до звершення 93-й театральний сезона – уже можна озирнутися й підбити підсумки. Саме з цією метою 10 червня у драмтеатрі відбулася зустріч керманичів творчого колективу з журналістами. Спілкування тривало в невимушеній атмосфері. Представники театру поділилися своїми досягненнями та враженнями від сезону, що минає, і планами на наступний.

Спершу слово взяв директор театру Сергій Мойсієнко. Насамперед він подякував тому, без кого театр неможливий, – глядачеві. Далі розповів про ті переживання, що були на початку сезону, а також – як триває відновлення будівлі театру, сцени, гуртожитку для артистів. Та більшу увагу Сергій Мойсієнко приділив творчим успіхам команди. Зокрема, було виділено визначну подію – 2018 року премію Леся Курбаса отримала вистава «Вій. Докудрама». Її режисер – художній керівник, головний режисер нашого драмтеатру, заслужений артист України Андрій Бакіров. Ця нагорода для діячів театрального мистецтва має величезне значення та є однією з найпрестижніших в Україні.

Відзначилася й вистава «Скапен», яка у травні цього року на міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» здобула перемогу одразу в чотирьох номінаціях: одна з кращих вистав, режисура, сценографія та акторська майстерність. Також успіх у глядача мала постановка Андрія Бакірова «Французька вечеря». Для цієї вистави скомбінували дві театральні трупи – чернігівську та гомельську. Спочатку її показали в Гомелі, потім до Чернігова приїхало троє артистів із Білорусі й виступило на нашій сцені об’єднаним складом. Тепер уже наші актори мають завітати з дружнім візитом до Гомеля.

Помітною прем’єрою 93-го театрального сезону в Чернігові стала дебютна режисерська робота Анастасії Кузик «Невчасно» (за п’єсою сучасної української письменниці Лани Ра). Також молода режисерка цьогоріч отримала президентський грант для молодих діячів у сфері театрального мистецтва та вже почала готувати виставу за драмою українського класика Івана Карпенка-Карого «Наймичка».

Чернігівський театр має багато планів на наступний сезон: це і продовження ремонту будівлі театру, і творча співпраця з театрами інших міст і країн, і нові цікаві прем’єри. Уже отримано дозвіл відомої української авторки Люко Дашвар на інсценування її повісті «Мати все».

А на завершення цього сезону 15 та 25 червня на відвідувачів Чернігівського драмтеатру чекає прем’єра вистави «Наталка Полтавка», постановкою якої займалася заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко. Виставу буде показано в новому розрізі, адже в ній, за словами режисерки, бере участь не семеро ключових персонажів, а весь творчий склад театру. Слід також відзначити, що цьогоріч творові Івана Котляревського виповнюється 200 років.

Останнім же акордом 93-го сезону традиційно стане концертна театралізована програма, котра є симбіозом усіх творчих напрямів Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Вона відбудеться 27 червня.

Дмитро ПАВЛЕНКО

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57