ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія»: працюємо з повагою до людей та землі

2021-06-22 10:17

Товариство «Чернігівська індустріальна молочна компанія» створене 2007 року і входить до складу аграрної компанії «ІМК» як її Чернігівський кластер. Сьогодні воно працює з трьома культурами (кукурудзою, соняшником і озимою пшеницею) та обробляє близько 29 тисяч гектарів у 5 територіальних громадах Чернігівської області: Любецькій, Ріпкинській, Олишівській, Новобілоуській та Михайло-Коцюбинській. Також підприємство має сучасну молочно-товарну ферму на 1000 голів ВРХ у селі Великий Зліїв.

Докладно про роботу підприємства, організацію комунікації з пайовиками та взаємодію з громадами розповів його Генеральний директор Іван Петрович Крючков.

– Скільки працівників на підприємстві та які умови праці?

– «Чернігівська індустріальна молочна компанія» забезпечує робочими місцями 434 людини. Товариство завжди вчасно виплачує заробітну плату і дбає про професійне зростання свого персоналу: ми проводимо навчання і підвищення кваліфікації для спеціалістів, до яких залучаємо фахівців із провідних компаній агросектору України, що є партнерами «ІМК». Також маємо розгалужену систему мотиваційних заходів, серед яких, зокрема, тимбілдинги й закордонні поїздки.

– Чи оновлюється машинно-тракторний парк підприємства, які матеріали та технології використовуються у виробництві?

– У полях ми працюємо на техніці від світових лідерів: на тракторах фірми «John Deere», комбайнах «New Holland» і кращих у світі сівалках «Horsch». Кожного року машинно-тракторний парк підприємства поповнюють нові одиниці техніки – сучасніші, потужніші, інноваційніші. Значну увагу ми приділяємо якості й безпечності матеріалів, тому використовуємо тільки найкраще насіння, оригінальні добрива й засоби захисту рослин від топових виробників.

– У скількох пайовиків підприємство орендує землю, як налагоджене спілкування з ними та які програми для них діють?

– «Чернігівська індустріальна молочна компанія» орендує землю в майже 5 700 пайовиків, для взаємодії з якими створена максимально проста й зрозуміла система комунікації. У 2017 р. створений відділ із питань орендних відносин та соціальної політики. У ньому працюють 10 фахівців, яких ми називаємо «менеджерами сіл»: вони забезпечують обмін інформацією між підприємством та пайовиками безпосередньо в селах, де працює підприємство. Завдяки цьому орендодавцям не потрібно для вирішення нагальних питань їхати в Чернігів у офіс підприємства.

У 2016 р. ми розпочали безкоштовне переоформлення спадщини для пайовиків. Над цим працюють два юристи. За час існування програми переоформлено близько 1,5 тисячі спадкових справ, на що за період із 2016-го по травень 2021 р. підприємство витратило близько 4,4 млн грн.  

Крім того, ми надаємо адресну допомогу пайовикам на весілля, при народженні дитини, у випадку скрутного становища та на поховання. 

– Як взаємодіє товариство з громадами, на території яких працює?

– «Чернігівська індустріальна молочна компанія» – соціально відповідальне підприємство, тому ми завжди готові відгукнутися на звернення громад. Ми постійно надаємо допомогу в питаннях благоустрою територій: розчищаємо взимку в населених пунктах дороги від снігу, даємо техніку для вивезення сміття, виділяємо кошти на закупівлю лакофарбових матеріалів для ремонту шкіл тощо. У 2012 р. почала діяти програма «ІМК допомагає». У її межах підприємства компанії «ІМК» реалізували низку проєктів. На території Роїщенської, Хмільницької, Рудьківської, Сиберізької сільрад (до об’єднання), Павлівського й Мохначівського старостинського округів Любецької громади та в селі Антоновичі діяв медичний проєкт: медичні працівники амбулаторій отримували від підприємства обладнання для вимірювання тиску й рівня цукру в крові й відвідували пайовиків для проведення цих аналізів. У Шибиринівці, Халявині й Роїщі це й побутовий проєкт – оплата послуг перукаря для наших орендодавців. Також діяв проєкт по благоустрою територій: «Чернігівська індустріальна молочна компанія» допомагала з огородженням кладовищ (у Роїщенській та Хмільницькій сільрадах, Мохначівському та Павлівському старостинському округах), виділяла кошти на ремонт будинку культури в Мохначівському старостинському окрузі та на ремонт доріг у Хмільницькій і Петрушівській сільрадах.

У 2020 р. у зв’язку з пандемією основним напрямом соціальної діяльності товариства стала допомога в боротьбі з COVID-19. Близько пів мільйона гривень «Чернігівська індустріальна молочна компанія» виділила на придбання респіраторів для Ріпкинської районної лікарні та оплату поточного ремонту системи централізованого постачання кисню в Чернігівській центральній районній лікарні. Також підприємство допомогло області придбати та встановити сучасне німецьке лабораторне обладнання для проведення діагностики COVID-19 на основі полімеразної ланцюгової реакції. Це дало змогу масово проводити тестування на коронавірус безпосередньо в Чернігівській області. Загалом на соціальну допомогу в 2020 році «Чернігівська індустріальна молочна компанія» витратила 5,5 мільйонів гривень.

Окремо хочу сказати про сплату податків нашим підприємством до державного та місцевих бюджетів, адже це наш суттєвий внесок у покращення умов життя людей та громади регіону. У 2020 році до бюджетів всіх рівнів ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» сплатило 80,9 мільйонів гривень податків та зборів.

– Із 1 липня 2021 року запускається ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні. Чи буде ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» брати участь в ринку землі?

– Справді, з 1 липня 2021 року в Україні відкривається ринок сільгоспземель і згідно з прийнятим законом власники земельних ділянок (паїв) отримують право продати їх. 

Разом із тим, захищаючи права осіб, які обробляють землю на підставі договорів оренди (орендарів землі), закон наділив їх переважним правом покупки цієї землі й зобов’язав власника земельного паю, який вирішив продати свою ділянку, перш за все звертатися саме до діючого орендаря.

Щоб дотриматись прав Власників і Орендарів земельних ділянок, законодавець розробив і прийняв особливу процедуру укладання угод купівлі-продажу пайової землі, яка істотно відрізняється від звичайних операцій із нерухомістю й передбачає обов’язкову участь Орендаря в угоді. Саме тому Власник земельного паю, який бажає продати його, повинен із обережністю ставитися до різних «посередників» і «ділків», які пропонують швидкий викуп та інші сумнівні «схеми» продажу земельних ділянок. 

Як я вже зазначав, ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» орендує близько 29 тисяч гектарів землі. Наше підприємство належить до великої публічної аграрної компанії «ІМК». Ми зацікавлені в законності й прозорості угод, дотриманні прав та інтересів власників і гарантій отримання ними чесної ціни й готові надати власникам земельних паїв кваліфіковану консультацію з усіх питань, пов’язаних із продажем землі та оформленням угоди в нотаріуса.

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13