Боріться — поборете! Колекторів…

2021-06-22 09:33

Півтора року епідемії суттєво вдарили по гаманцях і накопиченнях більшості українців, що змусило їх набратися різноманітних кредитів, позик та інших боргових зобов’язань — як песики бліх! А потім до справи залучилися чисельні приватні терористи-колектори. Чомусь абсолютно впевнений, що якби журналісти не зробили цю тему резонансною — наші парламентарі взагалі не звернули би на це уваги.

Як результат — народні обранці прийняли відповідний закон. Як зазвичай — не зовсім досконалий. Але котрий усе-таки нібито повинен був утихомирити колекторів раз і назавжди. Та чомусь скарг на діяльність цих «терористів» у Чернігові не меншає. Тим більше, що нині «шантажують» не тільки за свої борги, а й – через борги близьких чи знайомих людей, за яких ви поручились. Крім того, тероризують і за чужі борги.

От і вирішив порадитися зі знаною міською адвокатесою Наталією Блохіною: що робити, якщо дістали колектори?

Ось що вона мені порекомендувала.

Якщо вам дошкуляють настирливі дзвінки та повідомлення від колекторів про повернення боргу (свого, близького родича чи знайомого) — раджу зробити наступне:

1) з’ясувати прізвище та ім’я того, хто телефонує, й дізнатися, від якої організації чи банку вам дзвонять. Далі можна перевірити, чи існує ця організація насправді. Зробити це можна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
2) попередити про відповідальність за порушення закону «Про захист персональних даних». Номер телефону — це конфіденційні дані, і фінансова компанія та колектор не мають права на їх обробку без вашої згоди;
3) у розмові можна сказати, що з боржником ви не спілкувалися, не бачитеся і не збираєтеся його шукати. Поводитися і розмовляти необхідно спокійно, чітко і впевнено, не піддаватися провокаціям. Так само, ви можете запропонувати направити вам електронною поштою, вайбером і т. д. документи, що підтверджують суму боргу (договір, заява, детальний розрахунок суми заборгованості, про яку говорять колектори);
4) звернутися з письмовою скаргою на адресу керівника організації або банку, від імені якого вам дзвонять. Якщо після цього шантаж, погрози і вимагання не припиняться, ви маєте право звернутися до банківського регулятора — в Національний банк України. Зробити це можна, заповнивши онлайн-форму, надану на сайті. Також, можна зателефонувати на номер контакт-центру — 0800-050-52-40;
5) у разі відвертих погроз і образ потрібно негайно звернутися в поліцію із заявою про порушення кримінальної відповідальності за однією зі статей Кримінального кодексу – ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ст. 189 (вимагання), ст. 190 (шахрайство), ст.355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань).

Важливо! Якщо ви брали кредит і у вас насправді є борг — то його потрібно повертати. Питання полягає в тому, якими будуть ця сума, період заборгованості й чи правильно нараховані всі відсотки і штрафні санкції. Тому б рекомендувала зв’язатися з кредитором і отримати всі необхідні документи для вирішення питання про можливе повернення боргу. Такий борг може бути погашеним або в добровільному порядку, або в примусовому через суд.

Але якщо ви не оформляли кредитів і не брали жодних сум у борг, то раджу звертатися до відповідних органів або ж відразу до адвоката, який скоординує ваші дії та допоможе у вирішенні даного питання.

Отже, шановні читачі, якщо жадаєте оформляти кредит або брати якусь суму в борг — будьте готові до різних наслідків. Особливо уважно читайте умови договору самі або з вашим адвокатом. Що краще. Усім добра!

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30