Важка розмова: в Новгород-Сіверський міській раді говорили про наболіле із сільгоспвиробниками

2021-06-22 09:11

Питання не нове і вкрай болюче для мешканців громади: чому не всі аграрії завчасно сповіщають про оброблення земель отрутохімікатами? Чому порушують встановлені санітарні відстані, не повідомляють про діючу хімічну речовину?

Начальник Новгород-Сіверського управління держспоживслужби Сергій Редкач розповів, що з 27 агрофірм тільки три діють, дотримуючись законодавства. Віталій Кром, який є пасічником і багато років активно відстоює інтереси бджолярів, розповів, що навіть створив групу у Viber для оперативного повідомлення про обробку земель,  але все одно керівники підприємств ігнорують наполегливі прохання про вчасні повідомлення і просто видаляються з групи, повідомляється на сайті Новгород-Сіверської міської ради.

Були озвучені і невдоволення агрофермерів: «Бджолярі розміщують вулики поряд із полями, не доводять це до відома ні старост, ні аграріїв, а вони, зі свого боку, повинні це робити. Отже, порушують вимоги й самі бджолярі». 

Непрості «дебати» підсумувала міський голова Новгорода-Сіверського Людмила Ткаченко: «Всі мають працювати в межах закону. Не розумію, чому працівники міської ради виправдовуються за недбалих керівників. Але ми не зможемо порозумітися, якщо будемо тільки звинувачувати один одного. Треба налагоджувати співпрацю, іншого шляху у нас немає».

У зустрічі взяв участь і начальник Новгород-Сіверського районного відділу поліції Андрій Водолазкін. Мова йшла про існуючу зараз проблему так званого «самозахоплення» сільськогосподарських земель і їхній незаконний обробіток. Він повідомив, що наразі вже заведено 84 відповідні кримінальні справи, і закликав усіх аграріїв оформити договори належним чином, а старост – допомогти працівникам поліції привести регіон в цьому питанні до ладу.

Наприкінці наради Новгород-Сіверський міський голова Людмила Ткаченко довела до відома присутніх, що наявні договори оренди землі будуть переглянуті: «Ставки за оренду у громаді дуже різні : десь 3-4 відсотки, а інші платять від 12 і, навіть, до 35 відсотків. Так не має бути. Ставки за оренду землі будуть не менше 12 відсотків у всій громаді. Це наші гроші, і ми будемо їх рахувати».

Фото з сайту Новгород-Сіверської міської ради

 

Інші новини:


Жіноча команда Білоцерківців – їм усе до снаги!

Жінки – це керівна, спрямовуюча та відповідальна сила. А ще креативна, винахідлива, весела… Епітетів можна підібрати багато. І все це – про справжню жіночу команду, яка зустріла нас у Білоцерківцях: староста сільської ради Тамара Миколаївна Лук’яненко, діловод Тамара Михайлівна Сергієнко, бібліотекарка Ольга Михайлівна Олійник і соціальний робітник Ганна Павлівна Корнійченко.

2021-09-24 10:36