Мототаксі не тільки в Індії, але й у Чернігові

2021-06-17 09:06

Не можна сказати, що в нашому місті не вистачає транспорту. Хочете, їдьте на автобусі, хочете – на тролейбусі з можливістю безконтактної оплати, а якщо ви запізнюєтеся, то будь ласка – таксі до ваших послуг! У тому разі, коли ви стурбовані проблемами екології, то завжди можете взяти напрокат велосипед. 

Але все це ми знаємо і вже сто разів бачили. Нам хочеться чогось новенького, незвичайного, що б врятувало нас від нудьги і розвіяло наші сірі будні. Якраз таким незвичайним і є моторикша.

Все вірно. Чернігів не обділений таким нетиповим для нас видом транспорту, який ми бачили в Індії, прибуваючи туди туристами або дивлячись телевізійні програми про подорожі. Але тепер, аби покататися на рикші, не потрібно спеціально їхати в Азію через тисячі кілометрів. Досить просто подзвонити по потрібному номеру або ж зустріти їх на своєму шляху.
Євгеній, який є водієм однієї з декількох рикш, запевняє, що вона повністю екологічна завдяки електроенергії, на якій працює, а значить – не несе загрози навколишньому середовищу. Чим же це не плюс?

Чи багато людей користуються вашими послугами і хто саме?

– Насправді дуже багато. І це не тільки батьки з дітьми, а й молодь. Це і просто діти, і дорослі. Загалом навіть люди у віці користуються нею і дивляться місця своєї юності, дивляться, як все змінилося.

– Де ви зазвичай курсуєте і який у вас графік роботи?

– По буднях із п’яти до десяти вечора, а у вихідні - з дванадцяти і можемо аж до ночі залишатися. Їздимо дуже часто на «Золотий берег», на Вал і по алеях, по скверах і парках.

– Як з’явилася ідея запровадити подібний тип транспорту в нашому місті?

– Ну чому б і не поліпшити культуру нашого міста? Все-таки такого ще ніхто і ніколи тут не бачив. А людям таке дуже подобається, чесно кажучи.

І це чиста правда. У суботу, на дні відкриття міського пляжу, було просто не проштовхнутися в черзі, яка очікувала прибуття моторикши, а перехожі з цікавістю поглядали на це дійство.

Міні-машина відвозить усіх, куди їм зручно, або ж, за бажанням пасажирів, може проїхати по тому маршруту, який покаже всі головні визначні пам’ятки Чернігова. За систему безпеки на дорозі хвилюватися не варто – перед поїздкою водій надійно пристібне вас паском. Перевагою є і невелика вартість такої розваги – ціна поїздки по Центральному парку культури та відпочинку не перевищує вісімдесят гривень, а до Красної площі – близько ста. Це відносно невелика плата за те, щоб побалувати себе й отримати незабутні емоції на багато місяців.

 

Юлія МОЛИБОГА
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13