Із 2022 року в Україні заборонять пластикові пакети: як їх позбуваються в Чернігові

2021-06-17 08:57

В Україні заборонять пластикові пакети з березня 2022 року. За їх розповсюдження підприємці у сфері роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг платитимуть штраф від 8,5 до 34 тисяч гривень. Такий закон 7 червня підписав президент України Володимир Зеленський, розповідає Суспільне Чернігів.

Із чернігівської станції сортування сміття такі пакети везуть до Києва. На переробку їх приймають безкоштовно, за транспортування доводиться платити.

«Це щонайменше 100 кг на місяць, у рекордні місяці ми відправляли по 150 кілограмів тільки лише пакетиків. У Чернігові їх ніде не приймають», – каже Сергій Безбородько, керівник ГО «Еко Місто».

500 пакетів за рік використовує українець, користується одним 20 хвилин, а розкладається такий пакет – понад 100 років, сказав президент України і підписав закон про заборону їх використання.

З березня 2022 року придбати або взяти у магазині безкоштовно тонкі, надтонкі та оксорозкладні пакети, що розкладаються на мікропластик – не вийде. За їхнє розповсюдження підприємці платитимуть штраф від 8,5 до 17 тисяч гривень. За повторне порушення – до 34 тисяч. Щільні пакети в обігу залишаться.

Такі пакети є розкладними, але розпадаються вони на мікропластик, каже Сергій Безбородько. На пакетах, що не відповідають європейським стандартам напис «Біо», «Біопакет», «Біорозкладний», згідно з новим законом заборонять, їх також не дозволять розповсюджувати.

Використання надтонких пакетів дозволять для пакування м’яса та риби, льоду та сипучих продуктів для первинної упаковки. Так буде до 2023 року, за цей час мають з’явитися більш екологічні альтернативи, йдеться на урядовому порталі.

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30