Немає грошей на утримання: у Семенівці планують закрити школу

2021-06-16 13:13

У Семенівці планують закрити школу № 5. Вона одна із чотирьох шкіл, які працюють у місті. Таке рішення винесли на розгляд депутатів на найближчій сесії 17 червня. 

Три десятки батьків учнів 5 школи зібрались біля будівлі закладу, що на околиці Семенівки. Зі слів матері одного із учнів Юлії Максименко, якщо школу закриють, діти навчатимуться за три – чотири кілометри від дому, розповідає Суспільне Чернігів.
Школа в цій будівлі працює з 1996 року. Тут навчаються діти з першого по дев’ятий клас – це єдиний навчальний заклад на південній околиці міста. Директорка пояснює – останнім часом кількість учнів постійно зменшується.

Ольга Деденко, директорка школи, каже, що демографія на території за якою закріплена школа – складна. З 9 класів залишилось 6. Нема 7, 8 і 9-го класу. Всього на сьогоднішній день навчається 55 учнів. Уже стало проблемою набрати перший клас.

Як пояснила Ольга Деденко, головна причина закриття школи – у громади не вистачає грошей на виплату зарплати технічним працівникам.

У школі працює 24 людини. Педагоги і техперсонал. П’ятеро з них – пенсіонери.

«В колективі настрої дуже погані, бо якщо нас звільняють, то далі нам нема куди йти, роботи в нас немає, всі місця кругом зайняті», – каже Олена Толочна, вчителька інформатики.

Рішення про закриття школи залежить від голосування депутатів на сесії, каже спеціаліст відділу освіти міськради Олена Денисенко. Проте план-графік руху шкільних автобусів, що забиратимуть дітей до шкіл в центр вже розробили.

Школа наповнена учнями на третину від проєктної потужності. На одного вчителя припадає чотири учні і вартість утримання кожного 50 тисяч гривень. Це вдвічі дорожче ніж в інших школах міста. Громада ж на утримання школи за останній рік витратила 900 тисяч гривень. В перспективі, пояснює Олена Денисенко, витрати на утримання одного учня лише зростатимуть.

Школу закривають, ще й через припинення виплат державних дотацій на енергоносії та зарплатню техперсоналу шкіл. Як розповів голова громади Сергій Деденко, останні п’ять місяців ці витрати лягли на громаду.

За словами Сергія Деденка, Семенівського міського голови, зараз взагалі проблема в освіті. Не вистачає для обслуговуючого персоналу 8 мільйонів гривень до кінця року.

Чи буде голосувати за ліквідацію школи 17 червня, міський голова відповів так: «Я проти закриття школи, там моя мати працює директором. Як людина проти, а як міський голова не бачу іншого варіанту. Ми повинні працевлаштувати всіх педагогів, які не є пенсіонерами, якщо цього не буде, то, можливо, цього рішення не буде».

ФОТО: Суспільне Чернігів

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13