Навчально-наукова лабораторія в дитсадку — приємна реальність сучасності

2021-06-16 12:59

Уже більше року на базі дошкільного навчального закладу № 26 діє навчально-наукова лабораторія. І це єдиний дитсадок у Чернігові, де є подібний простір. 

Лабораторія була створена за ініціативи декана факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, доктора педагогічних наук, професора Світлани Стрілець, враховуючи сучасні тенденції розвитку освіти України. І все це для того, щоб удосконалити освітній процес підготовки студентів — майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти. 

Завідувач дошкільного навчального закладу № 26 міста Чернігів Вікторія Олексієнко розповіла, що в процесі діяльності лабораторії її співробітники разом із викладачами кафедри дошкільної та початкової освіти узгодили завдання, які треба реалізовувати у процесі діяльності лабораторії. Це стосується як проведення практичних навчальних занять, семінарів-тренінгів, самостійних робіт студентів, проходження різних видів навчальних практик, науково-дослідної роботи студентів спеціальності «Дошкільна освіта», в тому числі виконання кваліфікаційних проєктів відповідно до наукового напрямку кафедри дошкільної та початкової освіти, так і написання наукових статей, участі у роботі студентських проблемних груп. 

— У 2018 році ми уклали договір із Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка про співпрацю, в межах якої до нашого садка приходять студенти на практику. А щоб практика стала цікавішої, була створена і наша навчально-наукова лабораторія. І тепер студенти бачать роботу вихователів дитсадка зсередини, з різних сторін, а не сприймають її лише теоретично. Ми залюбки залучаємо наших студентів до участі в різних цікавих лекціях, тренінгах, семінарах, вчимо їх взаємодіяти та допомагали вихователям і одне одному. Водночас я дуже вдячна кафедрі дошкільної та початкової освіти «Чернігівського колегіуму» за те, що вони запрошують мене на іспити, магістерські роботи, де я теж маю можливість спілкуватися зі студентами і давати свої поради. Реалізуючи себе в професії, компетентний педагог постійно прагне до професійного зростання, саморозвитку, самоорганізації та самовираження, що сприяє усвідомленню необхідності розвивати себе, удосконалювати свої особистісно-професійні якості. І все це вимагає від педагога високої професійної майстерності.

Діяльність нашої лабораторії була висвітлена на II Міжнародному освітньому форумі «Best Educational Practices: Ukraine, Europe, World» 24 січня 2021 року, до Міжнародного дня освіти. Топ-тема BEP-2021 — «Розвиток дистанційної освіти та цифрових технологій в освіті. Ми радіємо нашим успіхам, але не зупинятимемося на досягнутому, — розповідає пані Вікторія. 
Особливою популярністю користується в садочку створений тут куточок лісу, де проводяться різноманітні заходи як для дітей, так і педколективу дитсадка і нашого колегіуму. А цього тижня тут відбувся іспит для студентів І курсу магістратури. За словами дівчат, це було несподівано, але дуже цікаво, креативно, а головне — без відчуття страху перед іспитом. 

Антоніна Міненок, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка зазначила, що в сучасних умовах відбуваються складні, але водночас і цікаві реформаційні процеси як в суспільстві, так і в освіті зокрема. Для викладачів університету важливо знати і розуміти реальні умови, в які підуть працювати майбутні вихователі. Тому й була створена така навчально-наукова лабораторія. І як показала практика, робота студентів та вихователів цікава, корисна і плідна. Адже майбутні фахівці отримують не лише сухі теоретичні знання, а і свій перший досвід. Завдяки цьому студенти легше та ефективніше сприймають теоретичний і практичний матеріал. 

Доцент, кандидат педагогічних наук кафедри дошкільної початкової освіти, керівник студентської лабораторії Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Анна Кошель наголосила, що на базі лабораторії відбулося вже чотири масштабні семінари-тренінги, на які було залучено вихователів дитсадків усього Чернігова. І в результаті стало зрозуміло, що в цьому є потреба. Звідси виникла ідея проведення на базі лабораторії іспиту для студентів. І всі ідеї, розроблені студентами для іспиту, згодом будуть запроваджені на семінарі, що відбудеться восени при дитсадку. Охоче залучаються не лише студенти, а й викладачі вузу, що ще більше стимулює до плідної роботи та нових ідей. 

— Сьогодні дитсадок № 26 став осередком новаторства і педагогічної думки в Чернігові. Про нього знають, чують, сюди хочуть приходити за новими знаннями і досвідом. І планка, яку задала Вікторія Олексієнко, ще більше мотивує і спонукає до зростання. Таку марку треба тримати й надалі, — каже кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Віталій Кошель.

Валентина НАУМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ  

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42