Найстарший різьбяр Чернігівщини відкрив виставку робіт

2021-06-16 11:58

Ложки, тарілки, хлібниці та шкатулки у древніх орнаментах Чернігово-Сіверщини – у Новгороді-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім» відкрилась персональна виставка Заслуженого майстра народної творчості України Анатолія Колошина. Виставку присвятили вісімдесятому дню народження різьбяра, розповідає Суспільне Чернігів.

Анатолій Колошин показує перші свої роботи з різьблення. На них орнаменти, які привіз зі Львівської області. Там майстер освоював своє ремесло. Каже, що всі свої роботи він робить «на око».

У подальших роботах вже використовує автентичні символи Чернігівщини.

Їх копіював зі старовинних предметів, які зберігаються у фондах Київського музею народного мистецтва. Потім вкладав у свої орнаменти.

Скільки різьблених шкатулок, тарілей, дерев’яних прикрас та меблів вийшло з його майстерні, рахувати не береться.
Колись, коли майстер ще вчився і вдома за каганцем працював ночами, його бабуся не вірила, що з того щось вийде.
«Толику, вкладайся спати, досить гас палити, з того хліба їсти не будеш». То не вгадала – я все життя їв хліб із цього», – говорить Анаталоій.

Справу різьбяра продовжує його син Андрій. Зараз він також має звання Заслуженого майстра народної творчості України. Але батько для сина залишається найпершим критиком і вчителем.

Різьблені речі батька та сина виставили у залі музею заповідника «Слово о полку Ігоревім».

Виставку відкрили на ювілей Анатолія Колошина – вісімдесятиріччя. Частина робіт – уже власність музею.

Зі слів Світлани Дубовець, головної зберігачки фондів, загалом у музеї представили близько 70 робіт.

Фото Суспільне Чернігів

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14