У Чернігові відбулася виставка ляльок із приватної колекції Сергія Коноваленка

2021-06-08 13:27

Про жителя селища Добрянка Сергія Коноваленка, який зібрав найбільшу в Україні колекцію ляльок, «ДП» писала неодноразово. І ось пан Сергій на запрошення обласного Молодіжного центру презентував частину своєї колекції чернігівцям. Частину – тому що в його колекції їх понад 6000. Це і колекційні фарфорові ляльки, і целулоїдні пупси часів нашого дитинства, і механічні іграшки, які, до речі, Сергій Коноваленко сам реставрує, і новомодні ляльки-реборни. 

У Молодіжному центрі представлено лише дві шафи іграшок, каже пан Сергій, загалом же його колекція зберігається на чималій площі аж у 20 шафах. І постійно поповнюється, адже коли люди дізнаються про його музейний комплекс «Добрянец», надсилають іграшки з усіх куточків країни і навіть з-за кордону. 

Деякі іграшки надходять у гарному стані, а над деякими доводиться чимало попрацювати, щоб повернути їх до життя.

Доводиться відновлювати поламані механізми, зовнішній вигляд, одяг тощо. 

Перші дві ляльки-реборни у Сергія Коноваленка з’явилися завдяки відомому в Україні майстру-реборністу, ветерану АТО Сергію Бондарю, який їх подарував. А вже згодом Сергій Коноваленко, ставши учнем Сергія, і сам опанував їхнє виготовлення – ці ляльки дуже подобаються йому своєю справжністю, адже дуже схожі на немовлят. 

У музейному комплексі в Добрянці представлені три експозиції: одна присвячена культурі та побуту старообрядців XIX століття, друга – Першій та Другій світовим війнам і АТО, і третя – це музей іграшок, в якому можна побачити новорічні прикраси, іграшки різних часів, і, звичайно, ляльки.

Алла ПРИМА
Фото з ФБ-сторінки Сергія КОНОВАЛЕНКА

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13