«Космічні мандри у майбутнє»: творчі, дружні, особливі

2021-06-04 06:12

Різнобарвно, весело та яскраво відбувся ІІІ обласний інклюзивний конкурс творчих груп дітей та молоді «Космічні мандри у майбутнє», присвячений пам’яті засновниці заходу та громадської організації «Голос батьків» Олені Трубенок. 

Цьогоріч конкурс відбувався онлайн, учасники знімали відео, в якому протягом десяти хвилин демонстрували свою творчість на космічну тематику. Вони готували «космічні» новини, пантоміму, танці, театральні постановки. А ще діти власноруч створювали найрізноманітніші роботи і малювали малюнки для «космічної» виставки. Нагородження чернігівських переможців відбулося 31 травня у Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі № 2. А загалом у конкурсі взяли участь команди з різних містечок нашої області. 

Напередодні фіналу у пресцентрі DPNEWS.COM.UA під час пресконференції організатори «Космічних мандрів у майбутнє» наголосили на важливості конкурсу й того, щоб інклюзія увійшла в наше життя і ми були толерантними та небайдужими до проблем людей із інвалідністю, які живуть поруч із нами. Адже подібні заходи не лише розкривають нові таланти, потенціал дітей, а й учать нас щирості, доброті, повазі одне до одного. Разом із тим організатори підкреслили, що цьогорічний онлайн-формат виявився дуже цікавим для учасників. Процес підготовки сценаріїв, костюмів і декорацій надихнув на нові ідеї та додав позитиву. 

Начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, депутат Чернігівської міської ради та куратор конкурсу Андрій Дериземля висловив велику шану та подяку всім громадським організаціям, структурам, які підтримують особливих діток і цей конкурс. 

— Подібні заходи — це підтримка особливих дітей, їхня соціальна адаптація. Але в першу чергу — розуміння того, що ми всі разом живемо в одній країні, в одному місті. Всі люди різні, всі діти різні, кожен потребує уваги, а діти з особливими потребами – такі ж, як і нормотипові дітлахи, зі своїми здібностями, баченням, розумінням, талантами, але їм потрібно приділяти трохи більше уваги, турботи й допомоги. Вони надзвичайно талановиті, щирі і вирізняються особливою, надзвичайною добротою. З ними дуже просто й легко спілкуватися. Я особисто і наше Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради підтримуємо такі конкурси, всі починання громадських організацій, навчально-реабілітаційних центрів. Особлива подяка пані Регіні Гусак, котра очолює Чернігівський навчально реабілітаційний центр №2, за її роботу і підтримку особливих дітей, — каже Андрій Дериземля.

Він також зазначив, що попри те, що цьогорічний конкурс організатори змушені були провести онлайн, захід відбувся на високому рівні. Тому журі було важко визначитися з переможцями у тій чи іншій номінації. Всі діти показали гарні результати, кожен був гідним того чи іншого звання. 

Директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 і депутатка Чернігівської міської ради Регіна Гусак підкреслила, що цей конкурс завжди об’єднує душевних, сердечних, небайдужих людей. І з кожним роком дедалі більше стає партнерів заходу, збільшується кількість призів, номінацій та учасників. Це свідчить про те, що наше суспільство, завдяки ідеї об’єднання особливих дітей із нормотиповими дітьми та волонтерами в одній команді, стає кращим, людянішим.

— Саме тут ми вчимося дружити, розуміти одне одного без слів. Важливий не лише сам конкурс, а й процес підготовки, коли збираються родини дітей, члени журі. І батьки особливих дітей розуміють, що вони не одні в цьому суспільстві, що поруч із ними є люди, які завжди їх підтримають, зрозуміють. Я вважаю, що це головний результат нашого конкурсу. Цьогоріч ми проводили конкурс онлайн, але підготовка до нього була дуже копіткою, ретельною. У батьків було ще більше можливостей показати своїх діток, і вони це зробили. Приємно, що з кожним роком кількість команд збільшується, до нас долучаються нові творчі дітки. І позитивним результатом конкурсу є те (і це мабуть найважливіше), що ми впевнені, що кожен учасник конкурсу не залишиться осторонь особливої дитини у своєму повсякденному житті. Надасть свою допомогу, приділить увагу, — говорить пані Регіна.

Долучилися до «Космічних мандрів у майбутнє» активні, креативні, творчі команди з Чернігова, Остра, Козельця, Ніжина, Носівки, Замглаю. Учасники команд презентували свої малюнки, театралізовані дійства, хореографічні постановки, пісні, танці. Журі визначило переможців у різних номінаціях — найкреативніша, найенергійніша, найталановитіша команда, за силу волі, креативний костюм, команда глядацьких симпатій. Останню визначили за кількістю лайків у Facebook. 

Виконавчий директор ГО «Голос батьків» Любов Карасьова зазначила, що слід віддати належне засновникам і організаторам конкурсу — Олені Трубенок, Чернігівському об’єднанню Спілки самаритян України, зокрема, й івент-агенції «Funni Fest», міському молодіжному центру «Жменя», ГО «Голос батьків»,, а також Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, за підтримки якого відбувається захід. 

— Дуже радує те, що з кожним роком усе більше дітей хочуть показати себе, реалізувати свої творчі мрії. Велика подяка батькам за те, що вони підтримують своїх діток і надихають їх на творчість. Конкурс і унікальний тим, що батьки також можуть реалізувати свій творчий потенціал, допомагаючи дітям із костюмами, декораціями, постановками. І це не може не радувати. А ще хочеться подякувати нашим бізнес-партнерам. Тим, хто разом із нами дарує дітям свято вже протягом кількох років, і тим, хто долучився до нас нещодавно. Нам дуже приємно, що поруч із нами стільки небайдужих людей, — каже пані Любов. 

Оксана Дорошенко не лише мама та членкиня ГО «Голос батьків», а й учасниця, режисер однієї з команд-учасниць. Жінка каже, що «Космічні мандри у майбутнє» — більше, ніж просто конкурс. Це — справжнє свято, на яке діти чекають із нетерпінням. 
— Це конкурс радості, дружби, взаємодії та підтримки. Надзвичайно важливо те, що в кожній команді об’єднуються і дітки з інвалідністю і нормотипові діти. І це дає розуміння того, що ти активний учасник суспільства, який ділиться своєю радістю, творчістю, цікавим баченням світу. Це дуже важливо для дітей, особливо для підлітків, які йдуть у доросле життя і хочуть себе реалізувати. Цьогоріч у нас було так багато охочих прийняти участь у конкурсі, так багато творчих ідей, що ми підготували дві команди. Та найважливіше те, що нормотипові діти, які брали участь у цьому конкурсі, вчилися толерантності, взаємоповазі, доброті. І таким чином ми готуємо нове суспільство для нашої країни, — каже Оксана Дорошенко. 

Наталія Анісімова, керівниця івент-агенції з організації свят «Funni Fest», голова правління Чернігівського об’єднання Спілки самаритян України, розповіла, що унікальність цього конкурсу в тому, що наша Чернігівська область єдина в Україні, де проводиться конкурс, в якому збираються команди, де об’єднуються діти з особливими потребами та нормотипові. 

— Коли ми організовували «Космічні мандри у майбутнє», для нас було важливо організувати спілкування батьків особливих діток і нормотипових до, під час і після конкурсу. І подарунки мали бути такими, щоби це спілкування продовжилося й після конкурсу. Щоби це були не просто іграшки чи якісь сувеніри, а колективні поїздки на екскурсії, колективні майстер-класи. І це було першочергове наше завдання. Чотири роки тому ми не знали, чи вдасться нам це зробити, але сьогодні приємно вражені результатом. Якби цьогоріч це був не формат онлайн, ми могли б вийти на всеукраїнський рівень. У нас є команди з Києва, Харкова, Лубнів, які теж хотіли би взяти участь у цьому заході, — говорить пані Наталія.

Абсолютно всі учасники «Космічних мандрів у майбутнє» стали переможцями, але в різних номінаціях конкурсу.

Найактивнішимив Чернігові виявилися команди ГО «Голос батьків», Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2 та ЧМБОБДІД «Логос». 

Валентина НАУМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ та скріни із відео ТРА «Новий Чернігів»

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42