«Лагідна» сесія. Та не без несподіванок

2021-06-04 05:31

Такої добросердної сесії міськради Чернігова давненько не було — всі заплановані питання порядку денного вирішували дуже швидко. На всі прохання людей були позитивні зауваження. І навіть громадських активістів похвалили за активність. Найбільші ж дискусії були викликані доволі неочікуваними питаннями.

Приємні події

Із важливими життєвими подіями на початку сесії Владислав Атрошенко від імені міста привітав двох почесних громадян Чернігова — видатного діяча мистецтва і головного диригента симфонічного оркестру «Філармонія» Миколу Сукача із 75-річчям та стрільчиню Олену Костевич, яка здобула золоту медаль у складі жіночої збірної на чемпіонаті Європи, що зараз триває у Хорватії.

Окрім того, на початку цього засідання публічно в урочистій обстановці була оголошена Подяка міського голови за сумлінну службу в ім’я незалежної України, високі досягнення у спорті, вагомий особистий внесок у популяризацію Чернігова на всеукраїнському та міжнародному рівнях учасникам національного відбору кандидатів до збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Воїнів» (вони у складі команди від Чернігівщини вибороли 10 із 16 медалей): Олександру Гавриленку, Сергію Наглію, Олександру Ткаченку та Владиславу Шатілу.

Комікс не заборонили

Депутати не змогли внести в порядок денний питання щодо заходів, спрямованих проти популяризації в Чернігові книжки про одностатеві стосунки, що має поширюватися, зокрема, і по шкільних бібліотеках. За внесення двох питань на цю тему проголосували лише 16 і 18 депутатів — тож рішення не пройшло.

Нагадаємо, розробником проєкту рішення став депутат міськради («Наш край») Олександр Луценко. Йшлося про те, аби вилучити із дитячих та шкільних бібліотек книгу, яка, на його думку, пропагує одностатеві стосунки (лесбійське кохання). Привід — обурення частини чернігівців, які не сприймають «нестандартне» спрямування видання. Зокрема те, що в описі видання зазначено, що воно має допомогти зламати стереотипні уявлення про взаємовідносини між людьми.

Ця книга видана українською ще 2019 року. З усіх творів авторки вона стала найбільш скандальною в Україні. Цю книгу коміксів із назвою «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» письменниці-ілюстраторки Кейті О’Ніл із Нової Зеландії, міністерство культури закупило для дитячих бібліотек (1240 штук на всю країну). Утім, знайти комікси про принцес у книгосховищах Чернігова — ще той квест. Владислав Атрошенка доповів: одну таки розшукали.

За словами Олександра Луценка, який підняв це питання: «Там є хлопець, якого показали, як людину, яка нічого не може. Треба знати межу і баланс. Ми не повинні принижувати класичні наші цінності. Зверніть увагу, популяція населення в Україні значно зменшилася. Ми повинні стати на стороні інституту сім’ї, захищати його та розвивати».

Натомість, зі слів Ольги Полякової, представниці ЛГБТ-спільноти — там нічого немає еротичного чи порнографічного. Там якраз ідеться про людяність і сестринство, про підтримку, про протидію патріархату. І додала: «Це чи не єдина тема на якій депутат може підняти собі пізнаваність, замість того, щоб працювати над впровадженням місцевого бюджету, займатися безпекою міста, побудовою притулків для постраждалих від домашнього насильства».

«А потім не очікувано розгорілися дискусії. Я не чекав навіть, настільки глибинні: наскільки там показано, що це саме одностатеві стосунки. Всі хто голосував і не голосував — насправді ми є толерантними до цього явища», – прокоментував Владислав Атрошенко.

Схоже, що після сесії цікавість до книги може зрости.

Знайшовся перший сміливець

На останній ранковій нараді мер Чернігова заявив, що заплатить особисто 5 тисяч доларів людині, підприємцю в разі озвучення ними фактів корупції серед чиновників міської влади.

Минуло два дні від заяви — і такий заявник знайшовся. Представник ТОВ «Хімпром» на сесії міськради заявив про тиск на них у оформленні земельної ділянки з боку керівництва управління земельних ресурсів. Отже, мер може вручити анонсований приз або ж знайти причини, чому цього не робити.

На мою особисту думку, якщо міський голова заплатить за інформацію сміливцю — це стане суттєвим прецедентом. І подібних відчайдух буде доволі багато.

ОПЗЖ вирішило «роздратувати»

Представник цієї партії депутат Павло Вовк підняв питання початку Другої світової війни. На його думку, для чернігівців вона почалась не в 1939, а в 1941 році. Саме тому він пропонує змінити дати в інформаційному табло, нещодавно встановленому на Болдиній горі.

Скажу відразу — громадських активістів, особливо, сучасних учасників війни з Московією він вельми роз’ятрив. Радикальними відповідями чернігівців й істориків кілька пістріли соціальні мережі й міські інформаційні сайти.

На превеликий жаль, найбільш болісне питання, що турбує всіх українців — не належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Це ситуація, що склалася з переходом країни на ринкові умови постачання газу.

Владислав Атрошенко висловився з цього питання таким чином: «Якщо просто заплющити очі, зайняти страусину позицію, то ця проблема нікуди не дінеться. Її треба вирішувати. І, на жаль, досі ніхто не провів аудит цієї проблематики в грошах, ніхто не співставив реальні потреби на заміну цих мереж із реальними можливостями міст і з урахуванням терміну, за який можна вирішити ці проблеми. Можемо ми їх вирішувати 100 років? Чи є технічна можливість чекати 100 років? Окей. Якщо цієї можливості немає, якщо у нас є 5-10 років, щоб не відбувся суцільний колапс, техногенний колапс — тоді треба ці джерела знаходити».

P.S. На початок поточного тижня заяви урядовців не радують: уже найближчим часом планують підвищити тарифи на опалення та всі енергоносії.

Олександр ШИЛО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42