Сім порад психолога з адаптації до дитячого садка

2019-08-30 09:03

Час, коли дитина вперше йде в дитячий садочок, особливо відповідальний та хвилюючий як для батьків, так i для малюка!

Тісний емоційний контакт з матір’ю – основна психологічна потреба дитини до трьох років. У цей період формується довіра до світу й навколишніх людей.

Якщо в перші три роки малюк достатньо задовольнив свою потребу в контакті з мамою, то зазвичай він добре звикає до нового оточення, швидше об’єднується з колективом.

Загалом дитина готова починати відвідувати садочок з 1,5 до 4 років, у залежності від типу темпераменту, емоційного і фізичного стану, атмосфери в сім’ї та у групі дитсадка.

У нормі адаптація відбувається протягом 1-2 місяців відвідування дитячого колективу, але це залежить від характеру й типу темпераменту малюка. У сором’язливих, меланхолійних, чутливих особистостей період адаптації може затягнутися до півроку. 

Як підготуватися батькам, щоб допомогти дитині успішно подолати цей етап дорослішання?

7 порад з успішної адаптації до садочка

1. Контролюйте ваш емоційний стан, він передається дитині! 
Малюк відчуває всі ваші тривоги, відчуття провини й подвоює свій і без того тривожний стан.
Довіряйте вихователям обраного вами садочка!
Критика їхніх дій у присутності дитини не сприяє налагодженню контакту з новим оточенням.

2. Планомірно і поступово! Розплануйте адаптацію так, аби спочатку малюк знав цікаві та веселі  історії про садок, розумів його призначення. 
У перші дні візит має бути протягом 1,5-2 години, краще в першій половині дня. Можна прийти на прогулянку, далі поступово збільшуйте час відвідування. 
Через 4 тижні дитина вже має залишатися на повний день. 
Але орієнтуйтеся не на термін адаптації, а на самопочуття й комфорт саме вашої маленької людини! 
Довгий адаптаційний період (інколи рік і більше) – привід звернутися до дитячих спеціалістів.

3. Не зникайте раптово з садка, коли малюк відволікся на гру, краще поясніть, куди ви йдете й коли повернетеся. І обов’язково дотримайтеся обіцянки! 
Я за те, щоби будувати чесні й довірливі стосунки ще з дитинства. 
Сприйняття часу дитиною і дорослим суттєво відрізняється. Поясніть, коли ви повернетеся, так, аби малюкові було зрозуміло (наприклад, «після прогулянки» або «після сну»).

4. Ваші власні магічні ритуали. Можна при прощанні дарувати повітряний поцілунок через вікно або «дати п’ятірочку» долонями, або обрати разом свій унікальний жест, який символізуватиме для дитини, що ви її дуже любите.
Головний інгредієнт – мамина любов і постійність повторень. 

5. Давайте 100% уваги дитині після садочка.
Пограйтеся або помалюйте, одне слово – побудьте  разом без жодних відволікань на справи. Нехай ваша увага та любов урівноважать перебування в малознайомому місці. 

6. Обіймайтесь і торкайтесь одне одного якомога частіше, це знизить рівень гормону стресу у вас обох.

7. Найкращий період для початку адаптації – літній, щоб імунна система поступово звикала до навантаження й малюк мав змогу пройти цикл звикання без переривань.

Для успішного проходження всіх етапів дорослішання дитині необхідно самостійно опановувати навички соціалізації, комунікації, самообслуговування.
Завдяки подоланню таких «сходинок» у малюка формуються здорова самооцінка, стресостійкість, відповідальність і лідерські риси.

Головне у вихованні – підготувати дитину до самостійного та щасливого життя, чи не так? 

Саме ми, дорослі, приймаємо низку рішень, які впливають на світосприйняття малечі та емоційне забарвлення дитинства, відчуття єдності з сім’єю. Будьте толерантними!

Нехай відвідування дитсадка допомагає малюкові розкриватися, проявляти свої таланти й пізнавати світ дитинства з усмішкою та підтримкою дорослих!

Тетяна Семенченко, психолог, нейроментор, кризис-коуч, дитячий логопед
FB.: My Psy. Instagram: @my.psy_
Тел.: (073) 200-07-28, (097) 122-90-33

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42