Біля італійського муралу, в Ялівщині та на даху…

2021-06-01 06:55

У той час, коли у світі вирує пандемія, а на дворі вже літо, питання відпочинку постає як ніколи гостро. І в Чернігові також. Міський транспорт працює з обмеженнями, і не кожен може добратися до дачних масивів, не у всіх є особисті автівки, аби виїхати подалі на природу. 

Що вже й казати про подорож до моря чи в інші країни… І тому постає питання: що в такому разі робити? Як повноцінно відпочити за таких умов? Рішення є. Воно лежить на поверхні. Потрібно лишень придивитися до… нашої молоді! Саме так, молодь дивовижно винахідлива, коли справа доходить до питання відпочинку. І цьому варто повчитися у них на повну. Молодь приловчилися отримувати максимум із міста, тому не гріх перейняти її досвід.

Ялівщина і Березовий гай

Лісове урочище в Деснянському районі користується популярністю у молодих людей, незважаючи на, здавалося б, їх скептичне ставлення до відпочинку на природі. Але Ялівщина – інша справа. Зручно розташована в середині житлової забудови, поруч із річкою Стрижень, вона стала ідеальним куточком для релаксації на свіжому повітрі. Катання на катамарані, пікніки, волейбол та інші активні ігри – й усе це в одному місці! Не оминули молоді люди й Березовий гай. Можливо, ще й тому, що тут зручний дитячий майданчик, обладнаний турніками та акуратними доріжками, зручно розташованими в тіні для ідеального заняття спортом. Тому не дивно, що молодь облюбувала це місце.

Пішохідний міст

Один ыз найбільших чернігівських мостів молодь так само не обійшла увагою. Ідеальне місце для піших і велопрогулянок. Любителі екстриму так само найчастіше є тут завсідниками і не проти скористатися послугами банджі-джампінгу. А прекрасний вид на Десну, річковий порт і Катерининську церкву не залишить байдужим нікого.

Дах

Хоч як би дивно не звучала подібна заява, але це так. Дахи багатоквартирних будинків так само можна включити до списку. І воно зрозуміло – місце підходить як для особистих фотосесій, так і для естетичних знімків міської панорами, якими потім можна похизуватися на особистих сторінках у соціальних мережах. Так само в такому місці можна повторити й імпровізований пікнік із затишними ковдрами та приготованою вдома їжею. Нехай він і буде в незвичному урбаністичному варіанті. 

Але подібний тип відпочинку має два значні недоліки – вхід на дахи в багатьох будинках закритий на замок, а тому не кожен зможе потрапити туди. А тим, хто боїться висоти, сходження зовсім протипоказано.

Фонтани

Із появою в Чернігові світломузичних фонтанів молодь постійно на Красній площі, Алеї героїв та в парку ім. Богдана Хмельницького. Любителі слухати пісні з гучних музичних колонок прийшли в захват від відомих мелодій популярних пісень вкупі з водою, що переливається неоновим світлом. А в особливо спекотний день такий фонтан подібний до оазису в пустелі, що привертає до себе всіх подорожніх.

Мурали

Спостереження показують, що молодь зовсім не проти побувати в тих місцях, де намальовані красиві мурали або графіті, а їх у межах Чернігова немала кількість. Особливо примітним є мурал на розі Кирпоноса і проспекту Перемоги, який через своє вдале розташування в центрі міста і зручні лавочки можна без сумнівів назвати новою локацією для відпочинку та фотозоною. Нехай все і зводиться до того, що люди приходять сюди посидіти й запостити селфі на тлі картини в соцмережах, але те, що місцевість стала популярною завдяки вуличному мистецтву, заперечувати не можна.

Юлія МОЛИБОГА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21