ДП «Профіт Хаб» – обираючи кращого

2021-05-31 06:34

1 липня 2019 року Україна перейшла на нову модель ринку електроенергії, в основу якого покладена європейська модель. Однією зі стратегічних його цілей стало забезпечення ринкового формування цін – встановлення добросовісної конкуренції між виробниками та постачальниками електроенергії і справедливої ціни для споживача. Наразі ринок динамічно розвивається, змінюється, підлаштовуючись під реалії сьогодення. На ньому з’являються нові гравці, котрі пропонують послуги з постачання електричної енергії, маючи при цьому неабиякі конкурентні переваги. Які?

Про це якнайкраще розкажуть у Чернігівському дочірньому підприємстві «Профіт Хаб» Чернігівської регіональної торгово-промислової палати. Адже головне його завдання – надати споживачам найбільш вигідну комерційну пропозицію, побудувавши при цьому довгострокові та надійні відносини з клієнтами.

Довідка

ДП «Профіт Хаб» створене за рішенням Президії Чернігівської регіональної торгово-промислової палати і працює з 2018 року. Це підприємство, яке надає якісні послуги з постачання електричної енергії, – альтернатива монополістам. Його кредо – постачання електроенергії від бізнесу до бізнесу.

Працює з 23-ма областями України, в основному з підприємствами малого і середнього бізнесу, в тому числі й комунального сектору господарства.

Але має досвід постачання електроенергії й великим, серед яких – одна з найбільш відомих у світі авіаційних корпорацій АТ «Мотор Січ».

Як встановлювали ціну на електроенергію раніше

До введення в дію нового енергоринку всі генеруючі компанії продавали електроенергію єдиному державному підприємству «Енергоринок» за встановленими державою тарифами. Природно, що ця модель була недосконалою, адже ціна визначалася не ринком (тобто балансом між пропозицією та попитом), а штучно, державою, через єдиного регулятора – НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

Постачальники (зазвичай, обленерго) могли купувати електроенергію тільки у ДП «Енергоринок» за однаковими для всіх цінами, що розраховувались згідно зі встановленою методикою.

Як ціна формується зараз

Нині, розповідає фінансовий директор ДП «Профіт Хаб» Ірина Янченко, споживачі можуть самостійно обирати постачальника, при цьому ціна на електроенергію в них може значно відрізнятися, як правило, у бік зменшення.

Ірина Янченко:

– Ціна має кілька складових. По-перше, це ціна 1 кВт/год., що встановлюється ринком.

Друга складова – тарифи операторів системи розподілу (колишніх обленерго), котрі встановлює НКРЕКП. Наступна складова, що також встановлюється НКРЕКП, – тариф на передачу — транспортування електричної енергії в магістральних мережах до операторів систем розподілу, як кажуть пересічні громадяни, це плата – за дроти. Операторам системи розподілу споживачі сплачують за користування лініями електромереж, що перебувають на території області, «Укренерго» – за магістральні електромережі.

Найменша складова в ціні електричної енергії – це саме тариф постачальника - плата за його послуги.

Споживачі поділяються на дві категорії – побутові (населення) і непобутові (підприємства). Для перших тариф, що встановлюється НКРЕКП, становить сьогодні 1,68 грн.

ДП «Профіт Хаб» працює лише з другою категорією споживачів, які також поділяються на великі, середні й малі.

Як зекономити

Невеликі споживачі, які мають договірну потужність до 50 кВт (включно), мають право на отримання універсальної послуги, котру надають постачальники електричної енергії, на яких покладена така функція. Ціна універсальної послуги в 2021 році змінюється щомісячно, відповідно до затвердженої НКРЕКП методики за спеціальними формулами розрахунку. Минулого року ціна електроенергії за універсальною послугою була необґрунтовано занижена, тож постачальникам за вільними цінами було важко запропонувати споживачам щось цікаве за ціною при постачанні електроенергії.

Цього року – навпаки, ціни на універсальну послугу стали набагато більшими, ніж середньозважені ринкові ціни або ціни на вільному ринку електроенергії. Тому ціна, запропонована ДП «Профіт Хаб» своїм споживачам, була в деякі місяці меншою в середньому на 30 копійок за кожну кВт/год. Це – суттєва економія для підприємств, особливо невеликих. Тож багато з них обрали саме ДП «Профіт Хаб» як свого нового постачальника електроенергії.

Власне, це і є однією з головних переваг нового енергоринку – можливість суттєво зекономити, обравши того постачальника, який запропонує найвигідніші умови постачання і тарифи.

Реформа в дії

І це наочна демонстрація дієвості реформи, акцентує президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, директор ДП «Профіт Хаб» Костянтин Іванов.

Костянтин Іванов:

– Реформа, хоч і не так швидко, як хотілося б, але діє. Від її початку пішов третій рік, однак лише зараз є перші передумови, коли на ринку з’являється конкуренція. Її яскравим прикладом є те, що ТОВ «Чернігівгаз збут», основний постачальник газу промисловим споживачам в області, отримав у першому кварталі поточного року ліценцію на постачання електроенергії. А ЕК ТОВ «Енера», основний постачальник електроенергії промисловим споживачам в області, взяв ліцензію на постачання газу.

Таким чином, енергоринок уже не де-факто, а де-юре починає з жорстко структурованого і монополізованого перетворюватися на конкурентне середовище.

А завдання нашого підприємства – розвиватися на цьому ринку, забезпечуючи прозорість, конкурентність і партнерські стосунки з усіма нашими клієнтами. В договорі про зону вільної торгівлі задекларовано, що в 2024 році умови енергоринку в Україні мають відповідати нормам ЄС, а наші мережі повинні бути готові до об’єднання з європейськими. Це і наш Рубікон, який ми прагнемо подолати.

Споживачі поступово починають розуміти переваги цієї конкуренції, більш вдумливо аналізують пропозиції і, врешті, обирають найвигіднішу.

Яскравий нещодавній приклад – один із невеликих споживачів із Чернігівської області, отримавши рахунок від «Енери» з ціною 4,44 із ПДВ за 1 кВт/год., вирішив промоніторити ринок послуг. Побачив пропозицію від ДП «Профіт Хаб», що була дешевшою на 30 копійок за 1 кВт/год. І уклав договір уже з новим постачальником послуги – ДП «Профіт Хаб».

Утім, позиції власників електромереж, монополістів, усе ще сильні, вони можуть диктувати свої умови й досі так роблять із певних питань. Цікава ілюстрація на цю тему – щорічний рейтинг Doing Business від Світового банку, що міряє бізнес-клімат у 190 країнах світу.

Костянтин Іванов:

– Одним із параметрів, що дозволяє вимірювати простоту ведення бізнесу в країні, є підключення до електричної енергії. Так, минулого року Україна в глобальному рейтингу посіла 64 місце, а за підключенням до електроенергії – лише 128. Цей параметр постійно тягне Україну донизу, навіть незважаючи на те, що за іншими ми маємо гарні результати, – вони нівелюються.

Унікальні продукти від ДП «Профіт Хаб»

Подивитися всю історію взаємин із підприємством споживач може в Особистому кабінеті. Це –авторська розробка ДП для своїх споживачів, що захищена авторським правом на об’єкт інтелектуальної власності та має патент України.

Особистий кабінет споживача ДП «Профіт Хаб», говорить Ігор Кравченко, заступник директора підприємства з продажів, це унікальна можливість тримати руку на пульсі енерговитрат свого підприємства. На відміну від подібної послуги від інших постачальників, які дають дуже мало інформації, тут можна подивитися поточне споживання в режимі онлайн за кожним приладом комерційного обліку – лічильником, аналізувати поточний почасовий графік споживання електричної енергії підприємством, отримувати та зберігати договори, акти і рахунки, відстежувати поточну почасову ціну електричної енергії, за якою здійснюється закупівля на енергетичних ринках, що дозволяє споживачам бути в курсі ринкових коливань. Рахунки, до речі, завжди виставляються з урахуванням цієї актуальної ціни. Це – основа для правильних партнерських взаємин, підкреслює директор ДП «Профіт Хаб» Костянтин Іванов.

Такий Особистий кабінет особливо стає в нагоді споживачам так званої категорії «А», в яких на підприємстві є системи погодинного обліку електроенергії – АСКОЕ.

Ігор Кравченко:

– Такі системи погодинно фіксують реальні обсяги спожитої електроенергії окремо від конкретних лічильників та щоденно відправляють дані до операторів системи. Наприклад, у корпорації «Мотор Січ» було понад 100 лічильників, і по кожному можна було подивитися всі дані та розрахунки – все онлайн. Це – крок до повної цифровізації.

Ще один актуальний продукт, що пропонує ДП «Профіт Хаб», це ціновий калькулятор, який дозволяє самостійно розрахувати вартість електроенергії для конкретного підприємства відповідно до її споживання. Для цього лише необхідно завантажити та заповнити спеціальний файл-шаблон, обрати період, який цікавить, і отримати готовий результат. Так можна перевірити свого нинішнього постачальника. І зробити правильний вибір, адже, звернувшись до ДП «Профіт Хаб», протягом кількох хвилин можна отримати індивідуальну комерційну пропозицію.

Як просто змінити постачальника

Рахуйте свої гроші, закликають представників малого і середнього бізнесу фахівці ДП «Профіт Хаб», не переплачуйте. Якщо ви бачите конкурентного постачальника і він викликає довіру – потрібно зробити лише три кроки:

1) заповнити невелику анкету і повідомити нового постачальника про свої наміри у вигляді заяви-приєднання до Договору про постачання;
2) призупинити діючий Договір з попереднім електропостачальником;
3) здійснити остаточний розрахунок з попереднім електропостачальником.

Процедура зміни електропостачальника стартує одразу після отримання всіх необхідних даних (якщо їх недостатньо, то електропостачальник про це додатково повідомить), і протягом дня споживач повинен отримати підтвердження цього. Ще одне, що обов’язково має знати споживач, це ЕІС-код точки приєднання, який він повідомляє новому постачальнику. Інколи підприємства-монополісти приховують цю інформацію, що, звичайно, не є законним.

Важливо – за необхідності всю паперову тяганину при переході на обслуговування до нього ДП «Профіт Хаб» бере на себе.
Навіть при зміні постачальника електроенергії, наголошує Ірина Янченко, доступ до мереж забезпечує оператор системи розподілу, а споживач у будь-якому випадку має діючий договір із «Обленерго». Він має забезпечити якість доставки електроенергії, гарантує її безперервне постачання тощо. Разом із тим, є договір і з постачальником, який купує і депонує електроенергію, даючи доступ до кіловат-годин. Тобто, «Обленерго» – це діючі мережі, а постачальник, зокрема, і ДП «Профіт Хаб», – це вартість кіловат-години і вартість її доставки, інші питання, із цим пов’язані.

П’ять переваг ДП «Профіт Хаб»

Сервіс і готовність до живого діалогу. На підприємстві працює гаряча лінія, на якій перебувають на зв’язку висококваліфіковані спеціалісти, а не автовідповідачі. На відміну від багатьох електропостачальників, тут гарантують живе спілкування зі споживачами в будь-який зручний для них час.

Партнерські взаємини. Для ДП «Профіт Хаб» кожний клієнт – це, в першу чергу, партнер, який може розраховувати на вирішення проблем у найкоротші терміни.

Прозоре ціноутворення, що передбачає детальне роз’яснення щодо формування вартості електроенергії, виходячи з її ціни на біржі та кількості фактичного споживання.

Індивідуальний підхід до кожного. ДП «Профіт Хаб» пропонує найвигідніші для споживача умови. Адже його мета – мінімізувати витрати споживача на електричну енергію та побудувати довгострокові й надійні відносини з клієнтами. Саме тому споживач обирає зручний для себе графік оплати.

Високий професіоналізм команди, яка підтримує в ідеальному порядку весь чималий обсяг інформації і надає до неї доступ у режимі 24/7.

Новий ринок електроенергії дає можливість обирати найкращого постачальника з оптимальними для споживача умовами.

Переваги ДП «Профіт Хаб» – незаперечні. Розпочати співпрацю з підприємством – просто, а працювати легко, комфортно й безпечно. І це думка тих споживачів, хто вже зробив свій правильний вибір.

Алла ПРИМА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21