Білорусь зупинила постачання бензину марки А-95 в Україну

2021-05-28 14:41

І це при тому, що Білорусь займала половину українського ринку бензину А-95, повідомляє gordonua.com.

Про це написав у Facebook 28 травня директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн. "Найгірше рішення, яке могли ухвалити білоруси в поточній ситуації, – закрити постачання бензину А-95 в Україну, де за їхнім продуктом – 50% ринку", – зазначив він.

Перемовини щодо постачання бензину ще тривають. Експерт підкреслив, що тепер в Україну треба здійснити постачання 50 тис. тонн бензину А-95.

Білоруська нафтова компанія (БНК) не підтвердила постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень, повідомили власники терм-контрактів від БНК виданню enkorr. Досі причини такого рішення невідомі.

"Ми продовжуємо перемовини. За нашими даними, Мозирський завод залитий бензином", – повідомило джерело. Воно вважає, що в разі цілковитої відмови від своїх контрактних зобов'язань по репутації БНК завдадуть "нищівного удару": "Зменшити обсяги – це одне. Але щоб узагалі закрити відвантаження й повідомити про це за три дні до кінця місяця – це неприпустимо з будь-якого погляду. Наступного року з ними просто ніхто не підпишеться".

"Брак 50% постачання не може минути для ринку безслідно. Частково можна перекритися завдяки Литві, але малоймовірно, що завод зможе доправити понад 10–15 тис. тонн. Можна імпортувати морем, але такого постачання давно ніхто не робив, невідома технічна можливість оперативно прийняти й вивантажити такий обсяг", – прокоментував пан Куюн.

Інші новини:


Годування груддю найкраще для здоров’я матері та дитини

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

2021-08-05 10:06