Дійшли компромісу: жителі Локнистого отримуватимуть справедливу плату за земельні паї

2021-05-28 05:50

Встановленням справедливої плати за земельні паї орендарями завершилася зустріч Дмитра Блауша з ініціативною групою села Локнисте.

26 травня заступник голови обласної ради Дмитро Блауш зустрівся з ініціативною групою з села Локнисте Березнянської селищної ради, що у Чернігівському районі. У зустрічі взяв участь депутат обласної ради Арсен Дідур, до якого звернулися мешканці вищезазначеної громади.

У колективному зверненні жителі Локнистого висловили незадоволення низьким рівнем орендної плати за паї.

Порівняльний розрахунок виплат та роз’яснення стосовно факторів, які впливають на процедуру нарахування орендної плати за земельні ділянки, надавав очільник ТОВ «ДП «Зернятко» Вадим Кравченко.

До діалогу долучився і Березнянський селищний голова Володимир Павленко.

Відстоюючи свої права, сільчани Локнистого з обуренням говорили про кричущу несправедливість та називали суму фактичного річного платежу за договорами оренди, яка складає 4800 грн, і озвучували готовність розірвати угоди з ТОВ «ДП «Зернятко». Люди просили підвищення розмірів плати за оренду їхньої землі та звертали увагу на виконання агропідприємством соціальних угод, проведення благоустрою села.

Враховуючи пропозиції, висловлені під час діалогу з ініціативною групою, та озвучені на попередніх зустрічах із жителями громади, які є власниками земельних паїв, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш закликав керівника агроформування знайти компромісне рішення та піти на зустріч мешканцям громади Локнистого. Економічними аргументами щодо регіонального розвитку та практичними прикладами ринкових механізмів господарювання підсилив діалог депутат обласної ради Арсен Дідур.

У результаті було прийнято рішення про те, що ТОВ «ДП «Зернятко», яке спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових, олійних та інших культур, укладе із власниками земельних паїв додаткові угоди до раніше укладених договорів (без продовження строку їхньої дії) та буде виплачувати по 8 тис грн річного платежу.

Під час робочої поїздки Дмитро Блауш обговорив інші питання, які люди порушували у індивідуальних зверненнях.

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21