Україна дивує: які у нас є незвичайні пам’ятники?

2021-05-26 05:59

А чи знали ви, що в Україні є унікальні та дивовижні пам’ятники? Наприклад: варенику, корупціонеру, огірку, закоханим, їжачку. І навіть носу відомого письменника Миколая Гоголя, який, за словами киян, лікує від нежиті.

Що цікавого та креативного ми можемо показати усьому світу? Promote Ukraine пропонує вам сьогодні відправитися з нами у цікаву екскурсію по різних куточках України.

Пам’ятник Галушці

Полтавські галушки – традиційна українська страва. Вона настільки подобається полтавцям, що в обласному центрі на її честь встановили велику скульптурну композицію як символ щедрості і добробуту. Пам’ятний знак полтавській галушці встановили у 2006 році. Він присвячувався дню народження видатного класика Миколи Гоголя, який у своїх творах прославив галушку на весь світ.

Пам’ятник салу

Цей пам’ятник з’явився в День гумору і дурнів в 2000 році на фестивалі «Любителів сала» у місті Ромни. І це перший в Україні і в Східній Європі пам’ятник Свині: на невеликому постаменті сидить велика, вгодована українська свиня, яка насміхається над усіма людьми та їхніми проблемами. А напис на пам’ятнику говорить сам за себе: «Від щирих українців».

Автори ідеї – Віктор Стрельченко, виконання - художник Лариса Зелена, скульптор Олексій Федько.

Пам’ятник огірку

Присвячений відомому хрусткому Ніжинському огірочку, символу міста Ніжин. Адже ці огірки відомі ще з часів Катерини Другої. За її наказом вони завозилися до царського двору.

Пам’ятник відкрили в 2005 році. Зроблений він з граніту зеленого кольору, який привезли з Італії. Цей український огірочок досягає 50 кілограмів та лежить на бочці для соління. А постамент під ним побудований у вигляді льоху, в якому зазвичай зберігаються соління.

Пам’ятник «Їжачок у тумані»

Радянський мультфільм «Їжачок у тумані», мабуть, бачили всі. Він був знятий у 1975 році. І у 2009 році в Києві, на перетині вулиць Рейтарської, Золотоворітської і Георгіївської був встановлений пам’ятник тому самому Їжачку.

Цікаво те, що у 2003 було проведено опитування, згідно з яким, 140 критиків і мультиплікаторів різних країн вибрали «Їжачка у тумані» найкращим мультфільмом за всю історію мультиплікації.

Пам’ятник «Дружині моряка»

Був відкритий на Морському вокзалі Одеси 2 вересня 2002 року в День міста. Пам’ятник зображає молоду жінку, матір, яка стоїть біля моря, тримаючи на руках маленького хлопчика. Вони разом дивляться на морський горизонт в очікуванні корабля з коханим чоловіком і батьком. Монумент символізує вірність, терпіння та любов.

Пам’ятник закоханих

У Харкові є пам’ятник, який складається з двох фігур – дівчин  та хлопця. Вони тягнуться один до одного під час поцілунку. Під аркою, яку вони утворюють, фотографуються і цілуються закохані та молодята. А збудували цей дивовижний пам’ятник 1 вересня 2002, і відразу ж, з першого дня, він придбав неймовірну популярність.

Пам’ятник першому трамваю

Невипадково знаходиться на Володимирському узвозі столиці, адже саме з цього місця в 1892 році виїхав перший трамвай. До речі, до появи першого електричного трамвая в Києві були «конки» і парові трамваї. «Конками» називали коней, запряжених у вагон. Пізніше з’явилися перші парові трамваї. Але вони могли тягнути лише один вагончик, гриміли і диміли, тому дуже лякали візників і коней.

Пам’ятник першому трамваю з’явився в 1992 році до 100-річчя київського трамвая.

Пам’ятник кавуну

У 2008 році в Україні з’явився ще один оригінальний пам’ятник - кавуну. Знаходиться він в Херсонській області в місті Гола Пристань. Це місто вважається столицею кавунів, адже тут вирощується половина всіх українських солодких ягід. Звідси вони відправляються в різні куточки України та країн Європи.

Виглядає пам’ятник як справжній кавун з відрізаним шматком. Він виготовлений з бетону і досягає у висоту 1,75 метрів, і 1,20 метрів у ширину.

Встановили пам’ятник на щорічному фестивалю «Український кавун - солодке диво».

Пам’ятник туристичному рюкзаку

Пам’ятник рюкзаку розташований у дворі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Його відкрили 14 травня 2012 як символ, який об’єднує всіх людей.

Пам’ятник заввишки майже два метри абсолютно схожий на сучасний туристичний рюкзак, який містить все, що необхідно людині для життя.

Пам’ятник невідомому корупціонеру

З’явився 20 жовтня 2009 року в місті Чернівці на Турецькій площі. Головною частиною композиції є зображення монети діаметром 90 сантиметрів. Лівіше – скульптура руки, яка підштовхує цю монету до протилежної сторони монумента, де цю монету вже чекають дві долоні.

Вага монети – 90 кілограмів, а в цілому весь пам’ятник досягає 250 кілограмів.

Пам’ятник «Ніс Гоголя»

Цей жартівливий бронзовий пам’ятник із 2006 року знаходиться на Андріївському узвозі в Києві. Він створений як ілюстрація до відомого твору Миколи Гоголя «Ніс». А також присвячений самому письменнику.

Існує легенда, за якою Микола Гоголь свого часу, гуляючи по Андріївському узвозу, потрапив під холодний дощ. І отримав нестерпний нежить. Тому ні про що, крім власного носа, думати він уже не міг. Тоді й виник задум повісті «Ніс».

Сьогодні, за словами екскурсоводів, якщо потриматися за «гоголівський ніс», можна швидко вилікуватися від нежиті.

Отож, завітайте до України та перевірте магічну дію місцевих оригінальних пам’ятників.

Наталя ТОЛУБ
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21