Річка Остер – на межі існування

2021-05-21 10:52

Річка Остер – головна водна артерія Ніжина. Колись вона була повноводною, в ній купалися містяни, і вона навіть була судноплавною. Але сьогодні річка повільно вмирає – рівень води в ній невпинно знижується, а біоресурси гинуть.

Річку потрібно рятувати, і терміново. Днями міський голова Ніжина Олександр Кодола вирішив на місці поглянути на ситуацію, що нині відбувається з річкою. Відповідне відео опублікував на своїй ФБ-сторінці. 

Побував на Ніжинському шлюзі. Каже, те, як він нині виглядає, викликає неприємні асоціації. А зміліла річка, що за останні 50 років жодного разу не чистилася, викликає сум. 

Олександр Кодола повідомив, що найближчим часом він буде ініціювати зустріч із Міністром екології Романом Абрамовським стосовно залучення коштів державного бюджету для порятунку річки Остер та Державним агентством водних ресурсів України, яке відповідає за утримання таких водних об’єктів. 

Міська рада, підкреслив Олександр Кодола, зі свого боку, всіляко сприятиме заходам, спрямованим на реалізацію цього необхідного для міста проєкту.

Фото: https://nizhyn.city/

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42