Краще спортивне село Чернігівщини

2021-05-21 10:15

Цими вихідними на Чернігівській спортивній лижній базі Олімпійського резерву відбулася обласна Спартакіада «Краще спортивне село Чернігівщини». Захід присвячений 70-річчю з дня заснування Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». 

У фінальних змаганнях із футболу, волейболу, гирьового спорту, дартсу, шахів, шашок, настільного тенісу взяли участь команди старостинських округів семи територіальних громад — Киселівської, Новобілоуської, Борзнянської, Линовицької, Холминської, Дмитрівської, Ічнянської. Організатор заходу — громадська організація «Чернігівська територіальна (обласна) організація «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос». 

В урочистому відкритті обласної Спартакіади взяли участь голова Чернігівської районної ради Микола Силенко, в.о. директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Андрій Шемець, голова ГО «ЧОО «ВФСТ «Колос» Ігор Хамко та депутат Чернігівської обласної ради від політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Леонід Петров, який також надав свою спонсорську допомогу у проведенні цього заходу. 

Розпочалася спартакіада з параду учасників. А далі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблого військовослужбовця Павла Колесника, життя якого перервала куля снайпера 13 травня в районі проведення операції Об’єднаних сил. Після чого учасників та гостей спортивного дійства привітали почесні гості.

Звертаючись до присутніх, голова Чернігівської районної ради Микола Силенко зазначив, що спорт — це досягнення цілей, він загартовує характер і тіло людини. Голова райради подякував командам за бажання і можливість брати участь у змаганнях і побажав енергії, наполегливості, гарного настою та перемоги сильнішому. 

— Тривалий період життя я прожив у селі, і зараз всі вихідні проводжу там. Мені дуже приємно, коли для сільської молоді створюються можливості показати себе у спортивних змаганнях. У нас на Чернігівщині із села вийшло багато призерів, чемпіонів із різних видів змагань, і ми маємо розвивати й продовжувати цю традицію. Особисто я тривалий час грав за сільську команду з футболу. Ми ставали переможцями районних чемпіонатів, успішно виступали на обласному рівні. Тому все це для мене дуже близьке, рідне, важливе. Тож я із задоволенням приєднався до цього заходу і став його співорганізатором, — говорить Микола Силенко. 

Своїми враженнями від ювілейного заходу поділився і депутат обласної ради Леонід Петров: «Ця Спартакіада присвячена золотому ювілею — 70-річчю з дня заснування всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». І дуже приємно, що ці обласні змагання стали чудовою традицією. Сьогоднішній захід — переконливий доказ того, що наша молодь обирає здоровий спосіб життя. Будь-які змагання — це, насамперед, зміцнення і оздоровлення тіла та укріплення духу. Як сказав Ден Гейбл, американський борець вільного стилю, чемпіон Олімпійських ігор, чемпіон світу: «Золоті медалі робляться не з золота. Вони робляться з поту, рішучості й дуже рідкісної суміші, яка називається сила волі». Тож, на мою думку, підтримка подібних заходів є пріоритетним завданням для мене як обласного депутата. У дитинстві я теж любив спортивні змагання, у студентські роки відвідував спортивну залу, а у зрілому віці почав активно брати участь у змаганнях із бігу. І тепер ділюся з молоддю позитивним впливом спорту на життя та внутрішній розвиток. Я вболіваю за команду Новобілоуської територіальної громади. Їхній тренер із села Роїща, де працює моя компанія, де я безпосередньо займаюся вирощуванням картоплі».

В.о. директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Андрій Шемець зазначив, що основним напрямком обласної влади та Департаменту є підтримка і розвиток фізичної культури, спорту, спортивної інфраструктури, підтримка і проведення подібних спортивних змагань, коли села представляють своїх кращих спортсменів і потім продовжують боротьбу за перемогу в складі збірної команди Чернігівської області. 

— Мені близькі такі змагання, адже свого часу я професійно, на високому рівні, займався футболом. Знаю, що й мешканці територіальних громад дуже скучили за проведенням подібних заходів, бо тривалий час ми не могли проводити щось подібне через карантинні обмеження. У нас була можливість тренувати лише членів національних збірних команд України. Нині ми в жовтій зоні, яка дозволяє нам проводити спортивні заходи, і, як бачите, сьогодні відгукнулося багато охочих. Команди приїхали повним складом, — зазначив Андрій Шемець. 

Голова ГО «ЧОО «ВФСТ «Колос» Ігор Хамко побажав учасникам спартакіади вдалих стартів і подякував за організаторську та фінансову підтримку у проведенні свята керівництву Чернігівської обласної ради, Чернігівської районної ради, Чернігівської облдержадміністрації, ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК) та депутату Чернігівської обласної ради від політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Леонідові Петрову. 

— Всеукраїнські спортивні змагання «Краще спортивне село України» вже давно стали доброю традицією. Людям подобається, що є такий захід для спортсменів села. Нині ми проводимо змагання серед команд територіальних громад нашої області. Їх у нас 57. І тому дуже багато команд хоче брати участь у спартакіаді. Крім того, після тривалого карантину всі скучили за подібними заходами. Особливо приємно, що сьогодні приїхало так багато людей. Щиро дякую за всебічну підтримку нашим меценатам і керівництву області, — каже Ігор Хамко. 

Після урочистостей та привітань команди розпочали змагатися з різних видів спорту. І лідером цьогорічної спартакіади стала команда Дмитрівської територіальної громади. У підсумку змагань вона здобула перше загальнокомандне місце. Другими стали спортсмени з Борзнянської громади — Миколаївський старостинський округ, а третє виборола команда Роїщенського старостинського округу Новобілоуської територіальної громади.

Валентина НАУМЕНКО 
Фото Мар’яни ХАРДІ 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42