Петро Чорний і Свято Душі

2021-05-21 09:21

Саме святом душі можна назвати концерт Петра Чорного в супроводі гурту «Black’n’Soul», що відбувся 14 травня в Чернігівському міському палаці культури імені Радченка. 

Заслужений артист України Петро Чорний – відомий музикант, співак, композитор, а ще талановитий і популярний шоумен. Його знають далеко за межами України. Варто лише сказати, що він співав для американського президента Трампа та заохотив того також показати свій цікавий вокал.

Але цього дня Петро Чорний співав для чернігівців і дуже радів. Адже саме в Чернігові його талант ще в дитинстві помітили, бо тут, у філармонії, зірками були його батьки. Микола Федоренков, тато, заснував і став художнім керівником ансамблю «Циганські наспіви». А співала й танцювала в ньому мама, всенародна прима, артистка театру «Ромен», знаменита виконавиця старовинних циганських романсів Галя Чорна. Тому Петро Чорний називає і сцену палацу культури, й філармонії «намоленими місцями», адже пісня, котра рветься з душі, так само є молитвою до Бога...

А цей чудовий концерт, якого довго чекали чернігівці протягом такого тривалого карантину, відбувся завдяки відомому меценатові, чернігівському бізнесменові Володимиру Миколайовичу Казакову, а також – підтримці обкому Профспілки працівників охорони здоров’я, яким керує голова Павло Іванович Потапко. Тому в залі було так багато медиків, а особливо медичних сестер, для яких концерт Петра Чорного став подарунком до професійного свята – Всесвітнього дня медичної сестри, який відзначають 12 травня. Адже вони, за словами Петра Чорного, дбають про найбільше багатство нашого (та й будь-якого) народу – здоров’я.

Концерт був яскравим, щирим, просто дивом і святом музики та неперевершеного вокалу. Як кажуть, справжнім Gypsy-шоу, де лунали й поп-музика, і джаз, і романси та циганські чи то ромські наспіви. Виступи шоу-балету – а це блискучі танцюристки Заріна, Катерина та Русаліна – стали справжнім видовищем, зітканим із пластики, драйву і внутрішнього вогню.

Звісно, учасників концерту на чолі з Петром Чорним, нагороджували не просто оплесками, а й оваціями. А квітів було стільки, що Петро Чорний, жартуючи, говорив: можна відкривати квітковий кіоск. 

Концерт розпочався також квітково – романсом Петра Чорного про білий бузок: 

Белая сирень в тумане расцвела, 
Белая сирень с ума меня свела. 
В жизнь мою вошла и в сумраке ночном 
Белая сирень губы обожгла таинственным огнем...

Віддав належне Петро Чорний і гурту «Black’n’Soul», у якому зібралися музиканти з України, Білорусі, Латвії, Чехії, Ізраїлю, Естонії, Звісно, й роми. Пісні та клубна музика у виконанні гурту теж брали за душу. До речі, як говорять джерела, фронтмен гурту Жан – син Петра Чорного. Бек-вокалістка Марія Золотарьова з Болгарії також вразила присутніх своїм голосом. 

А у виконанні самого Петра Чорного лунали рок-композиції і неймовірний джаз, лірика, така, як пісня «Родители», що торкнулася найсокровеннішого, а ще ромські, українські мелодії. Циганські мотиви взагалі були захоплюючими, й ноги самі просилися в танок

Петя Чорний настільки завів публіку, що важко було втриматися на місці. Спілкувався із залою весь вечір, розповідаючи то жарти, то цікаві історії. А він майстер творити легенди... Запросив ось на сцену восьмирічного Святослава, котрий дуже хотів пограти на барабанах. Петро згадав епізод зі свого дитинства, коли йому відома група цього не дозволила. А він зробив навпаки. І Святославу аплодувала зала. 

Море пісень артист присвятив лікарям і медсестрам. А потім пішов до зали і пісню «Ти сказала, в понеділок» співав разом із голосистими глядачками. Також підійшов до мецената Володимира Казакова і від щирого серця подякував за підтримку. 

Привітати Петра Чорного на сцену піднявся Микола Митрофанович Борщ, директор та хормейстер капели бандуристів Остапа Вересая філармонійного центру. Він пригадав, як працювалося з батьками Петра Чорного, якими вони були талановитими, що на їхніх виступах та гастролях, бувало, трималася вся філармонія. Згадав, як маленького, але обдарованого Петю відправили навчатися у престижну столичну спеціальну музичну школу ім. М. В. Лисенка при Київській консерваторії. Розповів про те, який культурний і глибокий народ роми. А Петро Чорний – тепер і гарний композитор, котрий із своїх творів робить прекрасні балади...

На завершення вечора Петро Чорний сказав: «У яку країну би не прийшов мій народ, скрізь знайде свою родину. Ми бережемо свою історію та обряди. Про нас писали Шевченко, Гребінка, Толстой, Меріме... Але що б там у світі не було – а бути добру. Якщо народжуються діти – життя продовжується. Зло буде покаране. Добро переможе. Так хочуть люди. Так хоче Бог».

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14