Алогічний фініш «Десни»

2021-05-20 13:21

У завершеному сезоні наша «Десна» не тільки не виконала поставлене завдання – фінішувати третьою, а й узагалі опинилася за бортом європерегонів. Чому ж так сталося? 

Поразки бувають різними. Особливо прикро, що вона наздогнала команду в завершальному матчі, розбиваючи вдрузки останню надію на пристойний фініш. І саме так завершувався для деснянців третій сезон в елітному дивізіоні українського футболу.

А перший тайм протистояння у Маріуполі жодним чином не віщував такої розв’язки. Наші впевнено контролювали гру, повели в рахунку. Тож усе йшло до того, що в останній момент команда Олександра Рябоконя все-таки переможе у вирішальному матчі й зачепиться за п’яте – передостаннє кубкове – місце. Оптимізму ж додавало те, що в усі попередні очні протистояння з приазовцями на рівні УПЛ наші вигравали. До того ж якогось турнірного значення для господарів цей матч уже не мав. Але на другий тайм вийшли немовби інші команди. 

Молоді маріупольці захопили ініціативу і, забивши три голи, об’єктивно посприяли полтавській «Ворсклі», яка у паралельному матчі здолала «Минай», відтіснити «Десну» з євроарени.

Безперечно, оцінюючи виступ наших у сезоні 2020/21, не можна залишити поза увагою кадрові втрати перед дебютом у кваліфікації Ліги Європи. Як відомо, капітан, душа команди Денис Фаворов, був відправлений у луганську «Зорю». А Олександр Філіппов, маючи другий показник у змаганні бомбардирів УПЛ, продовжив футбольну кар’єру в Бельгії.

Втім, попри такі втрати, деснянці зіграли з іншими фаворитами досить успішно. У двоматчевих лобових протистояннях вони поступилися тільки «Шахтарю». При цьому один матч із гірниками було зведено внічию. Чотири очки набрано в зустрічах з «Ворсклою» – 1:0 і 1:1. А ось із «Зорею» обмінялися перемогами /3:1 і 1:2/ та нічиїми – з «Колосом» /1:1 і 2:2/.

Однак красномовна статистика була неабияк знівельована осічками в поєдинках із середняками та – головним чином – аутсайдерами.

Банальна недооцінка суперників? Цього не відчувалося. Грали, мабуть, як могли. І як дозволяли візаві. А в чому тоді заковика? Зокрема, не могло не датися взнаки, що до кінця сезону так і не повернулися у стрій травмовані перед заключною п’ятиматчевою серією Тутовицький та Будківський. Але, попри це, в кінцевому підсумку в змаганні бомбардирів перший посів п`яте, а другий – десяте місце. Особливого ж визнання удостоївся креативний Тотовицький, якого авторитетна статистична система включила в символічну збірну України. І та ж система назвала деснянців у п’ятірках кращих майже половини ігрових амплуа. Це воротар Паст, захисники Гітченко та Конопля, півоборонці Калітвінцев і Гуцуляк.

І ще, кажуть, як тільки закінчився чемпіонат, мінімум два відомі в Україні футбольні фахівці, що перебувають у вимушеній творчій відпустці, запропонували свої кандидатури на головного тренера «Десни». Але чи й справді Олександр Рябоконь, котрий утвердився в елітному дивізіоні як один із найбільш кваліфікованих, повинен піти? Рішення – за керівництвом футбольного клубу. Не прогадали б…

Віктор МУХА 

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42